Gå til indhold
CustomerPort ApSNORMAL

CVR 42970034

CustomerPort ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 7. jan. 2022EsbjergComputerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteterReklamebeskyttet

CustomerPort ApS (CVR 42970034) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter", stiftet 7. jan. 2022 og med hjemsted i Esbjerg. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

110.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for CustomerPort ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202527. maj 2026Jannie Trier Østergaard3. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202428. maj 2025Jannie Trier Østergaard17. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202329. maj 2024Jannie Trier Østergaard17. jun. 2024PDFXML
7. jan. 2022→31. dec. 202226. apr. 2023Jannie Trier Østergaard9. maj 2023PDFXML

Hvem ejer og leder CustomerPort ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Henrik Teigland AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Flemming Aarhus PedersenBestyrelseNÆSTFORMAND
Claus Kjeldergaard ReinertBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
John MorgenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Willy Bent HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jannie Løvenbalk Trier ØstergaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Andreas Engelbrecht ChristiansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jette Hviid HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Marco Nikolai Bang Skou-NielsenBestyrelseFORMAND
Martin Grave BjerreBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christoffer Thorup BøndingBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jannie Løvenbalk Trier ØstergaardDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

11
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
GRENAA HAVN A/SVIRKSOMHED251377365 %5 %6. okt. 2026
Esbjerg HavnVIRKSOMHED270546925 %5 %6. okt. 2026
Kalundborg HavnVIRKSOMHED642322155 %5 %6. okt. 2026
AABENRAA HAVNVIRKSOMHED243939685 %5 %6. okt. 2026
RANDERS HAVNVIRKSOMHED739813285 %5 %6. okt. 2026
ASSOCIATED DANISH PORTS A/SVIRKSOMHED252772365 %5 %6. okt. 2026
Skagen HavnVIRKSOMHED101706645 %5 %6. okt. 2026
Hirtshals HavnVIRKSOMHED258684555 %5 %6. okt. 2026
Thyborøn HavnVIRKSOMHED258003705 %5 %6. okt. 2026
Køge HavnVIRKSOMHED259251655 %5 %6. okt. 2026
LINDØ port of ODENSE A/SVIRKSOMHED384370115 %5 %6. okt. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Esbjerg HavnVIRKSOMHED27054692
Kalundborg HavnVIRKSOMHED64232215
AABENRAA HAVNVIRKSOMHED24393968
ASSOCIATED DANISH PORTS A/SVIRKSOMHED25277236
Hirtshals HavnVIRKSOMHED25868455
Køge HavnVIRKSOMHED25925165
Hanstholm HavnVIRKSOMHED25902211
LINDØ port of ODENSE A/SVIRKSOMHED38437011

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
1. dec. 2023→22. aug. 2025
1 år 8 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
7. jan. 2022→1. dec. 2023
1 år 10 mdr.
BDO 2025 Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
22. aug. 2025→nu
1 år 2 mdr.

Tidslinje

64

Hvad er der sket i CustomerPort ApS?

  1. 2026
  2. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Kapital ændret til 110.000 kr.

  3. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Vedtægter ændret

  4. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    GRENAA HAVN A/S·EJERREGISTER

  5. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Esbjerg Havn·EJERREGISTER

  6. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Kalundborg Havn·EJERREGISTER

  7. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    AABENRAA HAVN·EJERREGISTER

  8. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    RANDERS HAVN·EJERREGISTER

  9. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    ASSOCIATED DANISH PORTS A/S·EJERREGISTER

  10. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Skagen Havn·EJERREGISTER

  11. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Hirtshals Havn·EJERREGISTER

  12. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Thyborøn Havn·EJERREGISTER

  13. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Køge Havn·EJERREGISTER

  14. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    LINDØ port of ODENSE A/S·EJERREGISTER

  15. 6. oktober 2026for 27 dage siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    John Morgen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato7. jan. 2022
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste6. okt. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab7. jan. 2022 → 31. dec. 2022
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Hulvejen 1
6700 Esbjerg
ESBJERG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er i henhold til havnelovens § 6a, stk. 1, nr. 3 at eje, drive og investere i IT-systemet CustomerPort for kapitalejerne i selskabet. Selskabet kan ikke tilbyde tjenester til andre end kapitalejerne i selskabet

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med næstformanden eller af den samlede bestyrelse i forening

Branche

622000

Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027893283
7. jan. 2022→nu
4 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om CustomerPort ApS

Hvad laver CustomerPort ApS?

CustomerPort ApS er registreret i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter" (branchekode 622000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er i henhold til havnelovens § 6a, stk. 1, nr. 3 at eje, drive og investere i IT-systemet CustomerPort for kapitalejerne i selskabet. Selskabet kan ikke tilbyde tjenester til andre end kapitalejerne i selskabet

Hvad er CVR-nummeret på CustomerPort ApS?

CVR-nummeret på CustomerPort ApS er 42970034. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42970034.

Hvornår blev CustomerPort ApS stiftet?

CustomerPort ApS blev stiftet 7. jan. 2022 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 9 mdr.

Er CustomerPort ApS stadig aktiv?

Ja. CustomerPort ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer CustomerPort ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes CustomerPort ApS af GRENAA HAVN A/S (5 %), Esbjerg Havn (5 %), Kalundborg Havn (5 %), AABENRAA HAVN (5 %), RANDERS HAVN (5 %) og ASSOCIATED DANISH PORTS A/S (5 %) (samt 5 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i CustomerPort ApS?

Ledelsen består af Jannie Løvenbalk Trier Østergaard (direktør), Marco Nikolai Bang Skou-Nielsen (formand), Flemming Aarhus Pedersen (næstformand), Henrik Teigland Andersen (bestyrelsesmedlem), Claus Kjeldergaard Reinert (bestyrelsesmedlem) og John Morgen (bestyrelsesmedlem) (samt 6 andre).

Hvem er direktør i CustomerPort ApS?

Jannie Løvenbalk Trier Østergaard er registreret i direktionen hos CustomerPort ApS.

Hvor ligger CustomerPort ApS?

CustomerPort ApS har registreret adresse på Hulvejen 1, 6700 Esbjerg i ESBJERG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i CustomerPort ApS?

Den registrerede kapital i CustomerPort ApS er 110.000 kr.

Hvornår har CustomerPort ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 3. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for CustomerPort ApS?

BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for CustomerPort ApS.

Hvem kan tegne CustomerPort ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med næstformanden eller af den samlede bestyrelse i forening

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

1

Martin Grave Bjerre

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 1 mdr.
2022202320242025
NavnOrganFunktionPeriode
Martin Grave BjerreBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
7. jan. 2022→28. feb. 2025
3 år 1 mdr.

Ejere - historisk

11

Esbjerg Havn

10 %

4 år 8 mdr.

Kalundborg Havn

10 %

4 år 8 mdr.

AABENRAA HAVN

10 %

4 år 8 mdr.

ASSOCIATED DANISH PORTS A/S

10 %

4 år 8 mdr.

Skagen Havn

10 %

1 år 1 mdr.

Hirtshals Havn

10 %

4 år 8 mdr.

Køge Havn

10 %

4 år 8 mdr.

LINDØ port of ODENSE A/S

10 %

4 år 8 mdr.

Hanstholm Havn A/S

10 %

Thisted Kommune

10 %

2 år 7 mdr.

Hanstholm Havn

10 %

11 mdr.
20222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
Esbjerg HavnVIRKSOMHED10 %
7. jan. 2022→5. okt. 2026
4 år 8 mdr.
Kalundborg HavnVIRKSOMHED10 %
7. jan. 2022→5. okt. 2026
4 år 8 mdr.
AABENRAA HAVNVIRKSOMHED10 %
7. jan. 2022→5. okt. 2026
4 år 8 mdr.
ASSOCIATED DANISH PORTS A/SVIRKSOMHED10 %
7. jan. 2022→5. okt. 2026
4 år 8 mdr.
Skagen HavnVIRKSOMHED10 %
1. sep. 2025→5. okt. 2026
1 år 1 mdr.
Hirtshals HavnVIRKSOMHED10 %
7. jan. 2022→5. okt. 2026
4 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009135511
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId8
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 19:29
Sidst opdateret15. okt. 2026, 00:32
Antal P-enheder1