Gå til indhold
Thøgersen & Co Holding ApSNORMAL

CVR 42886807

Thøgersen & Co Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 25. nov. 2021HinnerupIkke-finansielle holdingselskaber

Thøgersen & Co Holding ApS (CVR 42886807) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 25. nov. 2021 og med hjemsted i Hinnerup. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

81.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Thøgersen & Co Holding ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202518. mar. 2026Morten Fendinge Olsen23. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202421. feb. 2025Morten Fendinge Olsen31. mar. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202322. mar. 2024Morten Fendinge Olsen3. apr. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202228. mar. 2023Morten Fendinge Olsen30. mar. 2023PDFXML
25. nov. 2021→31. dec. 202130. mar. 2022Morten Fendinge Olsen4. apr. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder Thøgersen & Co Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Morten ThøgersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Morten Fendinge OlsenBestyrelseFORMAND
Martin FinderupBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Nemanja StankovicBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Morten ThøgersenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
MORTEN THØGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED2750492220 %50 %30. jun. 2023
FINDERUP INVEST ApSVIRKSOMHED2750892820 %20 %30. jun. 2023
Creari ApSVIRKSOMHED4408397320 %20 %30. jun. 2023
C. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED4029091510 %0 %25. nov. 2021
A. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED4029090710 %0 %25. nov. 2021
S. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED4029089310 %0 %25. nov. 2021

Stiftere

NavnTypeCVR
MORTEN THØGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED27504922
KOM HOLDING A/SVIRKSOMHED30348087
FINDERUP INVEST ApSVIRKSOMHED27508928
C. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED40290915
A. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED40290907
S. Thøgersen Invest ApSVIRKSOMHED40290893

Revision

RevisorStatusPeriode
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
25. nov. 2021→1. sep. 2026
4 år 9 mdr.
Roesgaaard & Partners Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
1. sep. 2026→nu
2 mdr.

Tidslinje

46

Hvad er der sket i Thøgersen & Co Holding ApS?

  1. 2026
  2. 1. september 2026for 2 mdr. siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  3. 1. september 2026for 2 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    Roesgaaard & Partners Statsautoriseret Revisionspartnerselskab·Revision

  4. 23. marts 2026for 7 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  5. 2025
  6. 31. marts 2025for 1,6 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  8. 2024
  9. 3. april 2024for 2,6 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  10. 7. marts 2024for 2,7 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Nemanja Stankovic·Bestyrelse

  11. 2023
  12. 30. juni 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 30. juni 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    FINDERUP INVEST ApS·EJERREGISTER

  14. 30. juni 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Creari ApS·EJERREGISTER

  15. 29. juni 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  16. 29. juni 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    FINDERUP INVEST ApS·EJERREGISTER

  17. 30. marts 2023for 3,6 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  18. 28. marts 2023for 3,6 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Finderup·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato25. nov. 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste25. okt. 2022
Revision fravalgtNej
Første regnskab25. nov. 2021 → 31. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Læsøvej 6
8382 Hinnerup
FAVRSKOV Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og anlægsinvesteringer i øvrigt.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren sammen med formanden for bestyrelsen.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027790689
25. nov. 2021→nu
4 år 11 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Thøgersen & Co Holding ApS

Hvad laver Thøgersen & Co Holding ApS?

Thøgersen & Co Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og anlægsinvesteringer i øvrigt.

Hvad er CVR-nummeret på Thøgersen & Co Holding ApS?

CVR-nummeret på Thøgersen & Co Holding ApS er 42886807. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42886807.

Hvornår blev Thøgersen & Co Holding ApS stiftet?

Thøgersen & Co Holding ApS blev stiftet 25. nov. 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 11 mdr.

Er Thøgersen & Co Holding ApS stadig aktiv?

Ja. Thøgersen & Co Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Thøgersen & Co Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Thøgersen & Co Holding ApS af MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS (20 % af kapitalen, 50 % af stemmerne), FINDERUP INVEST ApS (20 %), Creari ApS (20 %), C. Thøgersen Invest ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), A. Thøgersen Invest ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) og S. Thøgersen Invest ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Thøgersen & Co Holding ApS?

Ledelsen består af Morten Thøgersen (direktør), Morten Fendinge Olsen (formand), Morten Thøgersen (bestyrelsesmedlem), Martin Finderup (bestyrelsesmedlem) og Nemanja Stankovic (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Thøgersen & Co Holding ApS?

Morten Thøgersen er registreret i direktionen hos Thøgersen & Co Holding ApS.

Hvor ligger Thøgersen & Co Holding ApS?

Thøgersen & Co Holding ApS har registreret adresse på Læsøvej 6, 8382 Hinnerup i FAVRSKOV Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Thøgersen & Co Holding ApS?

Den registrerede kapital i Thøgersen & Co Holding ApS er 81.000 kr.

Hvornår har Thøgersen & Co Holding ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Thøgersen & Co Holding ApS?

Roesgaaard & Partners Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for Thøgersen & Co Holding ApS.

Hvem kan tegne Thøgersen & Co Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren sammen med formanden for bestyrelsen.

Historik3 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Kofith Holding ApS
25. nov. 2021→11. okt. 2022
10 mdr.
Thøgersen & Co. Holding ApS
12. okt. 2022→24. okt. 2022
12 dage
Thøgersen & Co Holding ApS
25. okt. 2022→nu
4 år

Ledelse - historisk

3

Morten Fendinge Olsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 mdr.

Martin Finderup

FORMAND · Bestyrelse

1 år 4 mdr.

Kaj Ove Madsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

10 mdr.
20222023
NavnOrganFunktionPeriode
Morten Fendinge OlsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. okt. 2022→27. mar. 2023
5 mdr.
Martin FinderupBestyrelseFORMAND
25. nov. 2021→27. mar. 2023
1 år 4 mdr.
Kaj Ove MadsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
25. nov. 2021→12. okt. 2022
10 mdr.

Ejere - historisk

5

MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS

25 %

1 år 2 mdr.

FINDERUP INVEST ApS

33.3 %

1 år 2 mdr.

KOM HOLDING A/S

20 %

4 mdr.

MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS

20 %

4 mdr.

FINDERUP INVEST ApS

20 %

4 mdr.
20222023
NavnTypeEjerandelPeriode
MORTEN THØGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
1. apr. 2022→29. jun. 2023
1 år 2 mdr.
FINDERUP INVEST ApSVIRKSOMHED33.3 %
1. apr. 2022→29. jun. 2023
1 år 2 mdr.
KOM HOLDING A/SVIRKSOMHED20 %
25. nov. 2021→1. apr. 2022
4 mdr.
MORTEN THØGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
25. nov. 2021→31. mar. 2022
4 mdr.
FINDERUP INVEST ApSVIRKSOMHED20 %
25. nov. 2021→31. mar. 2022
4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009098287
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId10
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 08:27
Sidst opdateret10. sep. 2026, 14:04
Antal P-enheder1