Gå til indhold
Cafe Udsigten, Kragenæs ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 42747122

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 11. okt. 2021Torrig LServering af mad i restauranter og caféerReklamebeskyttet

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS (CVR 42747122) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer", stiftet 11. okt. 2021, med hjemsted i Torrig L og ca. 6 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2023-07 (seneste estimat)

6

Ansatte

5

Årsværk

Interval: 5-9 ansatte

Regnskab og nøgletal for Cafe Udsigten, Kragenæs ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
11. okt. 202131. dec. 20226. jun. 2023Malene Wollert6. jun. 2023iXBRLXML

Hvem ejer og leder Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Svend Peder Falk-RønnePERSON-

Tidslinje

26

Hvad er der sket i Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

  1. 2025
  2. 18. februar 2025for 1,6 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 18. februar 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Malene Pfeiffer Albrektsen·EJERREGISTER

  4. 18. februar 2025for 1,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1027618371·P-nummer

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Servering af mad i restauranter og caféer

    561110

  6. 2024
  7. 30. juli 2024for 2,1 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  8. 30. juli 2024for 2,1 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Lonnie Kromann Nielsen·Likvidator

  9. 13. juni 2024for 2,3 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Lonnie Kromann Nielsen·Likvidator

  10. 6. marts 2024for 2,5 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  11. 22. januar 2024for 2,7 år siden

    Fratrådte som direktør

    Svend Peder Falk-Rønne·Direktion

  12. 2023
  13. 1. august 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Malene Pfeiffer Albrektsen·Direktion

  14. 1. august 2023for 3,1 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Svend Peder Falk-Rønne·Direktion

  15. 6. juni 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 11. okt. 2021 → 31. dec. 2022

  16. 2022
  17. 12. september 2022for 4 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 18. marts 2022for 4,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    VICH 7913 ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato11. okt. 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. sep. 2022
Revision fravalgtJa
Første regnskab11. okt. 202131. dec. 2022
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Kragenæsvej 85
4943 Torrig L
LOLLAND Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Virksomhedens formål er at drive restauration, samt hermed beslægtede virksomhed.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af direktøren.

Branche

561110

Servering af mad i restauranter og caféer

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om Cafe Udsigten, Kragenæs ApS

Hvad laver Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS er registreret i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer" (branchekode 561110). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er at drive cafevirksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

CVR-nummeret på Cafe Udsigten, Kragenæs ApS er 42747122. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42747122.

Hvornår blev Cafe Udsigten, Kragenæs ApS stiftet?

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS blev stiftet 11. okt. 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 11 mdr.

Er Cafe Udsigten, Kragenæs ApS stadig aktiv?

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

CVR opgør Cafe Udsigten, Kragenæs ApS til 6 ansatte og 5 årsværk i juli 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

Cafe Udsigten, Kragenæs ApS har registreret adresse på Kragenæsvej 85, 4943 Torrig L i LOLLAND Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

Den registrerede kapital i Cafe Udsigten, Kragenæs ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Cafe Udsigten, Kragenæs ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 6. jun. 2023 og dækker perioden 11. okt. 2021 - 31. dec. 2022. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Cafe Udsigten, Kragenæs ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af direktøren.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027618371
11. okt. 202118. feb. 2025
3 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

3

Lonnie Kromann Nielsen

LIKVIDATOR · Likvidator

Svend Peder Falk-Rønne

DIREKTØR · Direktion

5 mdr.

Malene Pfeiffer Albrektsen

DIREKTØR · Direktion

1 år 9 mdr.
202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Lonnie Kromann NielsenLikvidatorLIKVIDATOR
13. jun. 202430. jul. 2024
1 mdr.
Svend Peder Falk-RønneDirektionDIREKTØR
1. aug. 202322. jan. 2024
5 mdr.
Malene Pfeiffer AlbrektsenDirektionDIREKTØR
11. okt. 20211. aug. 2023
1 år 9 mdr.

Ejere - historisk

4

Malene Pfeiffer Albrektsen

100 %

2 år 11 mdr.

VICH 7913 ApS

50 %

Malene Pfeiffer Albrektsen

50 %

Mahmoud Ali Touza

50 %

2022202320242025
NavnTypeEjerandelPeriode
Malene Pfeiffer AlbrektsenPERSON100 %
18. mar. 202218. feb. 2025
2 år 11 mdr.
VICH 7913 ApSVIRKSOMHED50 %
3. mar. 202218. mar. 2022
15 dage
Malene Pfeiffer AlbrektsenPERSON50 %
11. okt. 202117. mar. 2022
5 mdr.
Mahmoud Ali TouzaPERSON50 %
11. okt. 20213. mar. 2022
4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009036216
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId26
Fejl registreretNej
Sidst indlæst19. aug. 2025, 00:39
Sidst opdateret5. mar. 2025, 12:26
Antal P-enheder1