Gå til indhold
KG1 ApSNORMAL

CVR 42618985

KG1 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 23. aug. 2021København KServering af mad i restauranter og caféer

KG1 ApS (CVR 42618985) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer", stiftet 23. aug. 2021 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for KG1 ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202512. maj 2026Anders Birkenfeldt20. maj 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202412. maj 2025Anders Birkenfeldt4. jun. 2025iXBRLXML
1. jan. 2023→31. dec. 202326. jun. 2024Anders Birkenfeldt27. jun. 2024iXBRLXML
23. aug. 2021→31. dec. 202230. jun. 2023Anders Birkenfeldt3. jul. 2023iXBRLXML

Hvem ejer og leder KG1 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jens Peter JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Simon Nygaard HoffBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jakob StiglerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
James Carl BarnardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jesper Silvester LaumandBestyrelseFORMAND
Lotte Weber JakobsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Anders BirkenfeldtDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
J P Invest ApSVIRKSOMHED4247524620 %20 %23. aug. 2021
Lotte Weber JakobsenPERSON-10 %10 %23. aug. 2021
THE WONDERLAND GROUP ApSVIRKSOMHED3514158810 %10 %23. aug. 2021
Thorstig Holding ApSVIRKSOMHED3869184810 %10 %23. aug. 2021
LB CIUM ApSVIRKSOMHED3985867310 %10 %23. aug. 2021
SL Consultancy ApSVIRKSOMHED4151323310 %10 %23. aug. 2021
Libertas 2021 ApSVIRKSOMHED4238220510 %10 %19. apr. 2022
Wekeza Holding ApSVIRKSOMHED4291217410 %10 %19. apr. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
Lotte Weber JakobsenPERSON-
THE WONDERLAND GROUP ApSVIRKSOMHED35141588
JJM & Co Holding ApSVIRKSOMHED36917024
Thorstig Holding ApSVIRKSOMHED38691848
LB CIUM ApSVIRKSOMHED39858673
SL Consultancy ApSVIRKSOMHED41513233
J P Invest ApSVIRKSOMHED42475246

Tidslinje

30

Hvad er der sket i KG1 ApS?

  1. 2026
  2. 2. juni 2026for 5 mdr. siden

    Adresse flyttet til Ny Østergade 3 4, 1101 København K

    KØBENHAVN Kommune

  3. 20. maj 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  4. 2025
  5. 4. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  6. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Servering af mad i restauranter og caféer

    561110

  7. 2024
  8. 27. juni 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  9. 26. juni 2024for 2,3 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Anders Birkenfeldt·Bestyrelse

  10. 2023
  11. 3. juli 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 23. aug. 2021 → 31. dec. 2022

  12. 2022
  13. 19. april 2022for 4,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    JJM & Co Holding ApS·EJERREGISTER

  14. 19. april 2022for 4,5 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Libertas 2021 ApS·EJERREGISTER

  15. 19. april 2022for 4,5 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Wekeza Holding ApS·EJERREGISTER

  16. 2021
  17. 23. august 2021for 5,2 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  18. 23. august 2021for 5,2 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  19. 23. august 2021for 5,2 år siden

    Vedtægter ændret

  20. 23. august 2021for 5,2 år siden

    Registreret på Gothersgade 160 1 th, 1123 København K

    KØBENHAVN Kommune

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato23. aug. 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste23. aug. 2021
Revision fravalgtJa
Første regnskab23. aug. 2021 → 31. dec. 2022
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Ny Østergade 3 4
1101 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabet har til formål at drive virksomhed med handel og service, samt enhver virksomhed, der efter ledelsens skøn er forbundet hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør og bestyrelsesformanden i forening.

Branche

561110

Servering af mad i restauranter og caféer

Primær NACE-branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027462843
23. aug. 2021→nu
5 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om KG1 ApS

Hvad laver KG1 ApS?

KG1 ApS er registreret i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer" (branchekode 561110). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Udlejning af erhvervsejendomme. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabet har til formål at drive virksomhed med handel og service, samt enhver virksomhed, der efter ledelsens skøn er forbundet hermed.

Hvad er CVR-nummeret på KG1 ApS?

CVR-nummeret på KG1 ApS er 42618985. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42618985.

Hvornår blev KG1 ApS stiftet?

KG1 ApS blev stiftet 23. aug. 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 2 mdr.

Er KG1 ApS stadig aktiv?

Ja. KG1 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer KG1 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes KG1 ApS af J P Invest ApS (20 %), Lotte Weber Jakobsen (10 %), THE WONDERLAND GROUP ApS (10 %), Thorstig Holding ApS (10 %), LB CIUM ApS (10 %) og SL Consultancy ApS (10 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i KG1 ApS?

Ledelsen består af Anders Birkenfeldt (direktør), Jesper Silvester Laumand (formand), Jens Peter Jensen (bestyrelsesmedlem), Simon Nygaard Hoff (bestyrelsesmedlem), Jakob Stigler (bestyrelsesmedlem) og James Carl Barnard (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i KG1 ApS?

Anders Birkenfeldt er registreret i direktionen hos KG1 ApS.

Hvor ligger KG1 ApS?

KG1 ApS har registreret adresse på Ny Østergade 3 4, 1101 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i KG1 ApS?

Den registrerede kapital i KG1 ApS er 40.000 kr.

Hvornår har KG1 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 20. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KG1 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør og bestyrelsesformanden i forening.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Gothersgade 160

København K

4 år 9 mdr.

Ny Østergade 3

København K

202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Gothersgade 160 1 th, 1123 København KKØBENHAVN
23. aug. 2021→1. jun. 2026
4 år 9 mdr.
Ny Østergade 3 4, 1101 København KKØBENHAVN
2. jun. 2026→nu
4 mdr.

Ledelse - historisk

1

Anders Birkenfeldt

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 10 mdr.
202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Anders BirkenfeldtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
23. aug. 2021→26. jun. 2024
2 år 10 mdr.

Ejere - historisk

1

JJM & Co Holding ApS

20 %

7 mdr.
2022
NavnTypeEjerandelPeriode
JJM & Co Holding ApSVIRKSOMHED20 %
23. aug. 2021→19. apr. 2022
7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008979271
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId8
Fejl registreretNej
Sidst indlæst19. okt. 2026, 05:39
Sidst opdateret6. aug. 2026, 15:40
Antal P-enheder1