Gå til indhold
93.GLOBAL ApSNORMAL

CVR 42397598

93.GLOBAL ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 19. maj 2021København KIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

93.GLOBAL ApS (CVR 42397598) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 19. maj 2021 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

51.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for 93.GLOBAL ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202523. mar. 2026Mikkel Vibe24. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202420. jun. 2025Mikkel Vibe24. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 20239. apr. 2024Mikkel Vibe11. apr. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202213. apr. 2023Mikkel Vibe24. apr. 2023PDFXML
19. maj 2021→31. dec. 202123. jun. 2022Mikkel Vibe27. jun. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder 93.GLOBAL ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Philip Lotko WormslevDirektionDIREKTØR
Daniel Rørbæk JensenDirektionDIREKTØR
Mikkel VibeDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

10
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
LOTKO HOLDING ApSVIRKSOMHED3230634920 %20 %28. mar. 2025
Barkas Ventures ApSVIRKSOMHED4481123520 %20 %4. apr. 2025
TEISBÆK HOLDING ApSVIRKSOMHED3336133510 %10 %19. maj 2021
HR. RØRBÆK HOLDING ApSVIRKSOMHED3696787010 %10 %19. maj 2021
ZRCSports ApSVIRKSOMHED4232795610 %10 %19. maj 2021
BUNDESEN MANAGEMENT ApSVIRKSOMHED352339895 %5 %19. maj 2021
Taus Abildgaard Holding IVSVIRKSOMHED369583675 %5 %19. maj 2021
MIKKEL VIBE HOLDING ApSVIRKSOMHED371200065 %5 %19. maj 2021
Agnapi ApSVIRKSOMHED389990285 %5 %19. maj 2021
Calmfidence ApSVIRKSOMHED417927605 %5 %19. maj 2021

Stiftere

NavnTypeCVR
NNH HOLDING ApSVIRKSOMHED25282159
HEARTBEAT HOLDING ApSVIRKSOMHED32271243
LENNET HOLDING ApSVIRKSOMHED32275605
TEISBÆK HOLDING ApSVIRKSOMHED33361335
LOTKO HOLDING ApSVIRKSOMHED32306349
BUNDESEN MANAGEMENT ApSVIRKSOMHED35233989
The Barkas Collective ApSVIRKSOMHED36683945
Taus Abildgaard Holding IVSVIRKSOMHED36958367
HR. RØRBÆK HOLDING ApSVIRKSOMHED36967870
MIKKEL VIBE HOLDING ApSVIRKSOMHED37120006
Eiffel ApSVIRKSOMHED38649523
Agnapi ApSVIRKSOMHED38999028
Calmfidence ApSVIRKSOMHED41792760
ZRCSports ApSVIRKSOMHED42327956

Tidslinje

44

Hvad er der sket i 93.GLOBAL ApS?

  1. 2026
  2. 24. marts 2026for 7 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 24. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 19. maj 2025for 1,4 år siden

    Adresse flyttet til Wilders Plads 8C, 1403 København K

    KØBENHAVN Kommune

  6. 4. april 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    The Barkas Collective ApS·EJERREGISTER

  7. 4. april 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Barkas Ventures ApS·EJERREGISTER

  8. 3. april 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Barkas Ventures ApS·EJERREGISTER

  9. 28. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    ErPa ApS·EJERREGISTER

  10. 28. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    LOTKO HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 27. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    LOTKO HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 18. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    NNH HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 18. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Barkas Ventures ApS·EJERREGISTER

  14. 11. marts 2025for 1,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Eiffel ApS·EJERREGISTER

  15. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  16. 2024
  17. 11. april 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato19. maj 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste7. okt. 2022
Revision fravalgtJa
Første regnskab19. maj 2021 → 31. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Wilders Plads 8C
1403 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon31314343
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og dermed forbundne aktiviteter

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to direktører i forening

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027175151
19. maj 2021→nu
5 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om 93.GLOBAL ApS

Hvad laver 93.GLOBAL ApS?

93.GLOBAL ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og dermed forbundne aktiviteter

Hvad er CVR-nummeret på 93.GLOBAL ApS?

CVR-nummeret på 93.GLOBAL ApS er 42397598. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42397598.

Hvornår blev 93.GLOBAL ApS stiftet?

93.GLOBAL ApS blev stiftet 19. maj 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 5 mdr.

Er 93.GLOBAL ApS stadig aktiv?

Ja. 93.GLOBAL ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer 93.GLOBAL ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes 93.GLOBAL ApS af LOTKO HOLDING ApS (20 %), Barkas Ventures ApS (20 %), TEISBÆK HOLDING ApS (10 %), HR. RØRBÆK HOLDING ApS (10 %), ZRCSports ApS (10 %) og BUNDESEN MANAGEMENT ApS (5 %) (samt 4 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i 93.GLOBAL ApS?

Ledelsen består af Philip Lotko Wormslev (direktør), Daniel Rørbæk Jensen (direktør) og Mikkel Vibe (direktør).

Hvem er direktør i 93.GLOBAL ApS?

Philip Lotko Wormslev, Daniel Rørbæk Jensen og Mikkel Vibe er registreret i direktionen hos 93.GLOBAL ApS.

Hvor ligger 93.GLOBAL ApS?

93.GLOBAL ApS har registreret adresse på Wilders Plads 8C, 1403 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i 93.GLOBAL ApS?

Den registrerede kapital i 93.GLOBAL ApS er 51.000 kr.

Hvornår har 93.GLOBAL ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 24. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne 93.GLOBAL ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to direktører i forening

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Sølvgade 38

København K

1 år 4 mdr.

Hallinsgade 31

København Ø

2 år 7 mdr.

Wilders Plads 8C

København K

1 år 5 mdr.
202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Sølvgade 38 2 th, 1307 København KKØBENHAVN
19. maj 2021→10. okt. 2022
1 år 4 mdr.
Hallinsgade 31, 2100 København ØKØBENHAVN
11. okt. 2022→18. maj 2025
2 år 7 mdr.
Wilders Plads 8C, 1403 København KKØBENHAVN
19. maj 2025→nu
1 år 5 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon31314343Nej
11. okt. 2022→nu
4 år

Ejere - historisk

8

The Barkas Collective ApS

10 %

3 år 10 mdr.

Barkas Ventures ApS

10 %

ErPa ApS

10 %

2 år 5 mdr.

LOTKO HOLDING ApS

10 %

3 år 10 mdr.

NNH HOLDING ApS

10 %

3 år 9 mdr.

Eiffel ApS

5 %

3 år 9 mdr.

HEARTBEAT HOLDING ApS

5 %

1 år 4 mdr.

LENNET HOLDING ApS

5 %

1 år 4 mdr.
2022202320242025
NavnTypeEjerandelPeriode
The Barkas Collective ApSVIRKSOMHED10 %
19. maj 2021→4. apr. 2025
3 år 10 mdr.
Barkas Ventures ApSVIRKSOMHED10 %
18. mar. 2025→3. apr. 2025
16 dage
ErPa ApSVIRKSOMHED10 %
7. okt. 2022→28. mar. 2025
2 år 5 mdr.
LOTKO HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
19. maj 2021→27. mar. 2025
3 år 10 mdr.
NNH HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
19. maj 2021→18. mar. 2025
3 år 9 mdr.
Eiffel ApSVIRKSOMHED5 %
19. maj 2021→11. mar. 2025
3 år 9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008881911
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. okt. 2026, 00:21
Sidst opdateret19. aug. 2026, 00:26
Antal P-enheder1