Gå til indhold
NEU ApSNORMAL

CVR 42340316

NEU ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 27. apr. 2021BrønshøjOpførelse af bygningerReklamebeskyttet

NEU ApS (CVR 42340316) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Opførelse af bygninger", stiftet 27. apr. 2021 og med hjemsted i Brønshøj. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for NEU ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20258. jun. 2026Jacob Bang Marcussen23. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202430. maj 2025Per Juul1. jun. 2025iXBRLXML
1. jan. 2023→31. dec. 202324. jun. 2024Per Juul26. jun. 2024PDFiXBRLXML
1. jan. 2022→31. dec. 202217. jul. 2023Jacob Bang Marcussen17. jul. 2023PDFXML
27. apr. 2021→31. dec. 202130. jun. 2022Jacob Bang Marcussen7. jul. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder NEU ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jacob Bang MarcussenDirektionADM. DIR.
Andreas GefkeDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

3
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Bangmao Invest ApSVIRKSOMHED3833961333.3 %33.3 %12. okt. 2026
Hold Mig Invest ApSVIRKSOMHED3833967233.3 %33.3 %12. okt. 2026
Oden Invest ApSVIRKSOMHED3707719425 %25 %12. okt. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Oden Invest ApSVIRKSOMHED37077194
Bangmao Invest ApSVIRKSOMHED38339613
Hold Mig Invest ApSVIRKSOMHED38339672
GMD Ejendomme ApSVIRKSOMHED40623272
Zealand Homes ApSVIRKSOMHED41793090
TKragh Invest ApSVIRKSOMHED41872101

Revision

RevisorStatusPeriode
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
27. apr. 2021→13. jan. 2025
3 år 8 mdr.
Revisorfirmaet Lysehøj ApSAktiv
1. okt. 2026→nu
25 dage
Slebo & Lundstrøm RevisionsanpartsselskabOphørt
13. jan. 2026→30. sep. 2026
8 mdr.

Tidslinje

60

Hvad er der sket i NEU ApS?

  1. 2026
  2. 12. oktober 2026for 15 dage siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    Come On In ApS·EJERREGISTER

  3. 12. oktober 2026for 15 dage siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Oden Invest ApS·EJERREGISTER

  4. 12. oktober 2026for 15 dage siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Bangmao Invest ApS·EJERREGISTER

  5. 12. oktober 2026for 15 dage siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Hold Mig Invest ApS·EJERREGISTER

  6. 11. oktober 2026for 16 dage siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    Oden Invest ApS·EJERREGISTER

  7. 11. oktober 2026for 16 dage siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Bangmao Invest ApS·EJERREGISTER

  8. 11. oktober 2026for 16 dage siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Hold Mig Invest ApS·EJERREGISTER

  9. 1. oktober 2026for 26 dage siden

    Revisor tiltrådte

    Revisorfirmaet Lysehøj ApS·Revision

  10. 30. september 2026for 27 dage siden

    Revisor fratrådte

    Slebo & Lundstrøm Revisionsanpartsselskab·Revision

  11. 23. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  12. 13. januar 2026for 9 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    Slebo & Lundstrøm Revisionsanpartsselskab·Revision

  13. 2025
  14. 1. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  15. 13. januar 2025for 1,8 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  16. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Opførelse af bygninger

    410000

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato27. apr. 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2023
Revision fravalgtNej
Første regnskab27. apr. 2021 → 31. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Irisvej 9
2700 Brønshøj
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at opføre, eje og administrere en eller flere faste ejendomme, hvis indtægt fortrinsvis består af afkast af disse ejendomme. Selskabet kan efter direktionens beslutning drive anden virksomhed, der står i naturlig forbindelse med ovennævnte formål.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.

Branche

410000

Opførelse af bygninger

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1027103568
27. apr. 2021→nu
5 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om NEU ApS

Hvad laver NEU ApS?

NEU ApS er registreret i branchen "Opførelse af bygninger" (branchekode 410000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at opføre, eje og administrere en eller flere faste ejendomme, hvis indtægt fortrinsvis består af afkast af disse ejendomme. Selskabet kan efter direktionens beslutning drive anden virksomhed, der står i naturlig forbindelse med ovennævnte formål.

Hvad er CVR-nummeret på NEU ApS?

CVR-nummeret på NEU ApS er 42340316. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42340316.

Hvornår blev NEU ApS stiftet?

NEU ApS blev stiftet 27. apr. 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 5 mdr.

Er NEU ApS stadig aktiv?

Ja. NEU ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer NEU ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes NEU ApS af Bangmao Invest ApS (33,3 %), Hold Mig Invest ApS (33,3 %) og Oden Invest ApS (25 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i NEU ApS?

Ledelsen består af Jacob Bang Marcussen (adm. dir.) og Andreas Gefke (direktør).

Hvem er direktør i NEU ApS?

Jacob Bang Marcussen og Andreas Gefke er registreret i direktionen hos NEU ApS.

Hvor ligger NEU ApS?

NEU ApS har registreret adresse på Irisvej 9, 2700 Brønshøj i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i NEU ApS?

Den registrerede kapital i NEU ApS er 40.000 kr.

Hvornår har NEU ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for NEU ApS?

Revisorfirmaet Lysehøj ApS er registreret som revisor for NEU ApS.

Hvem kan tegne NEU ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.

Historik3 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
NEU ApS
27. apr. 2021→6. sep. 2022
1 år 4 mdr.
Langedam ApS
7. sep. 2022→30. jun. 2023
9 mdr.
NEU ApS
1. jul. 2023→nu
3 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

1

Anders Skak

DIREKTØR · Direktion

21 dage
NavnOrganFunktionPeriode
Anders SkakDirektionDIREKTØR
27. apr. 2021→18. maj 2021
21 dage

Ejere - historisk

16

Come On In ApS

15 %

3 år 3 mdr.

Oden Invest ApS

20 %

3 år 3 mdr.

Bangmao Invest ApS

25 %

3 år 6 mdr.

Hold Mig Invest ApS

25 %

3 år 6 mdr.

CLB 2016 INVEST ApS

15 %

Oden Invest ApS

15 %

Zealand Homes ApS

20 %

Oden Invest ApS

15 %

1 år 10 mdr.

Bangmao Invest ApS

20 %

Hold Mig Invest ApS

20 %

CLB 2016 INVEST ApS

15 %

1 år 5 mdr.

Bangmao Invest ApS

15 %

1 år 5 mdr.

Hold Mig Invest ApS

15 %

1 år 5 mdr.

Zealand Homes ApS

25 %

1 år 5 mdr.

GMD Ejendomme ApS

15 %

TKragh Invest ApS

5 %

20222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
Come On In ApSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2023→12. okt. 2026
3 år 3 mdr.
Oden Invest ApSVIRKSOMHED20 %
1. jul. 2023→11. okt. 2026
3 år 3 mdr.
Bangmao Invest ApSVIRKSOMHED25 %
15. mar. 2023→11. okt. 2026
3 år 6 mdr.
Hold Mig Invest ApSVIRKSOMHED25 %
15. mar. 2023→11. okt. 2026
3 år 6 mdr.
CLB 2016 INVEST ApSVIRKSOMHED15 %
15. mar. 2023→1. jul. 2023
3 mdr.
Oden Invest ApSVIRKSOMHED15 %
15. mar. 2023→30. jun. 2023
3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008857589
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId20
Fejl registreretNej
Sidst indlæst23. okt. 2026, 05:04
Sidst opdateret13. okt. 2026, 00:03
Antal P-enheder1