Gå til indhold
Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApSNORMAL

CVR 42243205

Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 22. mar. 2021BjertDetailhandel med dagligvarer i discountsupermarkederReklamebeskyttet

Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS (CVR 42243205) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder", stiftet 22. mar. 2021, med hjemsted i Bjert og ca. 67 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

300.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

67

Ansatte

13

Årsværk

Interval: 50-99 ansatte

Regnskab og nøgletal for Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202516. apr. 2026Nikolaj Haastrup Jørgensen23. apr. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202424. apr. 2025Mathias Rasmussen6. maj 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202316. apr. 2024Mathias Rasmussen21. apr. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202223. mar. 2023Mathias Rasmussen23. mar. 2023PDFXML
22. mar. 202131. dec. 202124. mar. 2022Mathias Rasmussen25. mar. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Nikolaj Haastrup JørgensenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
NHJ Invest ApSVIRKSOMHED46563123100 %100 %16. jun. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
REMA DANMARK BUTIK ApSVIRKSOMHED29602522

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
22. mar. 202113. dec. 2024
3 år 8 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
13. dec. 2024nu
1 år 9 mdr.

Tidslinje

25

Hvad er der sket i Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

  1. 2026
  2. 16. juni 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Nikolaj Haastrup Jørgensen·EJERREGISTER

  3. 16. juni 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    NHJ Invest ApS·EJERREGISTER

  4. 23. april 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  5. 2025
  6. 6. maj 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  7. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

    471130

  8. 2024
  9. 13. december 2024for 1,8 år siden

    Revisor fratrådte

    KR 483 A/S·Revision

  10. 13. december 2024for 1,8 år siden

    Revisor tiltrådte

    PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  11. 21. april 2024for 2,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  12. 2023
  13. 23. marts 2023for 3,5 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  14. 2022
  15. 25. marts 2022for 4,5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 22. mar. 2021 → 31. dec. 2021

  16. 2021
  17. 27. april 2021for 5,4 år siden

    Navn ændret til Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS

  18. 27. april 2021for 5,4 år siden

    Vedtægter ændret

  19. 27. april 2021for 5,4 år siden

    Adresse flyttet til Løgervej 2, 6091 Bjert

    KOLDING Kommune

  20. 27. april 2021for 5,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    REMA DANMARK BUTIK ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato22. mar. 2021
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste27. apr. 2021
Revision fravalgtNej
Første regnskab22. mar. 202131. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Løgervej 2
6091 Bjert
KOLDING Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive detailhandel som franchisetager af en REMA 1000 butik med REMA 1000 Danmark A/S som franchisegiver.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

471130

Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1026946669
22. mar. 2021nu
5 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS

Hvad laver Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS er registreret i branchen "Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder" (branchekode 471130). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive detailhandel som franchisetager af en REMA 1000 butik med REMA 1000 Danmark A/S som franchisegiver.

Hvad er CVR-nummeret på Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

CVR-nummeret på Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS er 42243205. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK42243205.

Hvornår blev Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS stiftet?

Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS blev stiftet 22. mar. 2021 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 5 mdr.

Er Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS stadig aktiv?

Ja. Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS af NHJ Invest ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Ledelsen består af Nikolaj Haastrup Jørgensen (direktør).

Hvem er direktør i Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Nikolaj Haastrup Jørgensen er registreret i direktionen hos Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS.

Hvor mange ansatte har Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

CVR opgør Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS til 67 ansatte og 13 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS har registreret adresse på Løgervej 2, 6091 Bjert i KOLDING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Den registrerede kapital i Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS er 300.000 kr.

Hvornår har Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS.

Hvem kan tegne Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
REMA 11 ApS
22. mar. 202126. apr. 2021
1 mdr.
Nikolaj Jørgensen, 866 Sdr. Bjert ApS
27. apr. 2021nu
5 år 4 mdr.

Adressehistorik

2

Marsalle 32

Horsens

Løgervej 2

Bjert

5 år 4 mdr.
202120222023202420252026
AdresseKommunePeriode
Marsalle 32, 8700 HorsensHORSENS
22. mar. 202126. apr. 2021
1 mdr.
Løgervej 2, 6091 BjertKOLDING
27. apr. 2021nu
5 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

1

Torben Lennart Sørensen

DIREKTØR · Direktion

1 mdr.
NavnOrganFunktionPeriode
Torben Lennart SørensenDirektionDIREKTØR
22. mar. 202127. apr. 2021
1 mdr.

Ejere - historisk

2

Nikolaj Haastrup Jørgensen

100 %

5 år 1 mdr.

REMA DANMARK BUTIK ApS

100 %

20222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
Nikolaj Haastrup JørgensenPERSON100 %
27. apr. 202116. jun. 2026
5 år 1 mdr.
REMA DANMARK BUTIK ApSVIRKSOMHED100 %
22. mar. 202127. apr. 2021
1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008811712
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId78
Fejl registreretNej
Sidst indlæst17. sep. 2026, 14:31
Sidst opdateret21. aug. 2026, 15:15
Antal P-enheder1