Gå til indhold
Konsido ApSNORMAL

CVR 41978198

Konsido ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 28. dec. 2020Aarhus VComputerprogrammeringReklamebeskyttet

Konsido ApS (CVR 41978198) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 28. dec. 2020, med hjemsted i Aarhus V og ca. 10 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

52.631 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

10

Ansatte

8

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for Konsido ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202512. maj 2026Thomas Martin Schultz14. maj 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 20244. jun. 2025Thomas Martin Schultz6. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 20236. jun. 2024Torben Richard Falholt7. jun. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 20222. maj 2023Thomas Martin Schultz4. maj 2023PDFXML
28. dec. 2020→31. dec. 202125. maj 2022Thomas Martin Schultz31. maj 2022PDFXML

Hvem ejer og leder Konsido ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren HvilstedBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Thomas Martin SchultzBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Torben FalholtBestyrelseFORMAND
Thomas Martin SchultzDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Konsido Technologies Holding ApSVIRKSOMHED4184543025 %25 %20. apr. 2023
GUMMI HOLDING ApSVIRKSOMHED3395702520 %20 %20. apr. 2023
Large-IT ApSVIRKSOMHED4180447520 %20 %20. apr. 2023
QuanticHoldings ApSVIRKSOMHED4188636620 %20 %29. dec. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
TOLSTRUP GROUP HOLDING ApSVIRKSOMHED33956932
GUMMI HOLDING ApSVIRKSOMHED33957025
Large-IT ApSVIRKSOMHED41804475
KHvito Holding ApSVIRKSOMHED41833920
Konsido Technologies Holding ApSVIRKSOMHED41845430
QuanticHoldings ApSVIRKSOMHED41886366

Revision

RevisorStatusPeriode
midt revision ApSOphørt
28. dec. 2020→10. dec. 2021
11 mdr.
ReVision+ Statsautoriseret RevisionsaktieselskabAktiv
10. dec. 2021→nu
4 år 10 mdr.

Tidslinje

58

Hvad er der sket i Konsido ApS?

  1. 2026
  2. 14. maj 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 21. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Bente Christiansen·Bestyrelse

  4. 21. januar 2026for 9 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Thomas Martin Schultz·Bestyrelse

  5. 2025
  6. 29. december 2025for 10 mdr. siden

    Kapital ændret til 52.631 kr.

  7. 29. december 2025for 10 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  8. 29. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    QuanticHoldings ApS·EJERREGISTER

  9. 28. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    QuanticHoldings ApS·EJERREGISTER

  10. 6. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  11. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Computerprogrammering

    621000

  12. 2024
  13. 3. december 2024for 1,9 år siden

    Adresse flyttet til Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V

    AARHUS Kommune

  14. 7. juni 2024for 2,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  15. 14. februar 2024for 2,7 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Bente Christiansen·Bestyrelse

  16. 2023
  17. 4. oktober 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Holger Brøns Jensen·Bestyrelse

  18. 4. maj 2023for 3,5 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato28. dec. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste29. dec. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab28. dec. 2020 → 31. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Haslegårdsvej 8
8210 Aarhus V
AARHUS Kommune
Telefon22828513
Hjemmesidewww.konsido.dk

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med udvikling af aI-baserede software til offentlige og private virksomheder, fokuseret mod analyser af indkøbsmønstre, leverandører, klimabelastning og operationelle risici. Som supplement til softwaren leverer selskabet også tilknyttede konsulent-, uddannelses- og rådgivningsydelser.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen i forening med 1 bestyrelsesmedlem, eller af den samlede bestyrelse.

Branche

621000

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1026627431
28. dec. 2020→nu
5 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Konsido ApS

Hvad laver Konsido ApS?

Konsido ApS er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med udvikling af aI-baserede software til offentlige og private virksomheder, fokuseret mod analyser af indkøbsmønstre, leverandører, klimabelastning og operationelle risici. Som supplement til softwaren leverer selskabet også tilknyttede konsulent-, uddannelses- og …

Hvad er CVR-nummeret på Konsido ApS?

CVR-nummeret på Konsido ApS er 41978198. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41978198.

Hvornår blev Konsido ApS stiftet?

Konsido ApS blev stiftet 28. dec. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 10 mdr.

Er Konsido ApS stadig aktiv?

Ja. Konsido ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Konsido ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Konsido ApS af Konsido Technologies Holding ApS (25 %), GUMMI HOLDING ApS (20 %), Large-IT ApS (20 %) og QuanticHoldings ApS (20 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Konsido ApS?

Ledelsen består af Thomas Martin Schultz (direktør), Torben Falholt (formand), Søren Hvilsted (bestyrelsesmedlem) og Thomas Martin Schultz (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Konsido ApS?

Thomas Martin Schultz er registreret i direktionen hos Konsido ApS.

Hvor mange ansatte har Konsido ApS?

CVR opgør Konsido ApS til 10 ansatte og 8 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Konsido ApS?

Konsido ApS har registreret adresse på Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Konsido ApS?

Den registrerede kapital i Konsido ApS er 52.631 kr.

Hvornår har Konsido ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 14. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Konsido ApS?

ReVision+ Statsautoriseret Revisionsaktieselskab er registreret som revisor for Konsido ApS.

Hvem kan tegne Konsido ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen i forening med 1 bestyrelsesmedlem, eller af den samlede bestyrelse.

Historik4 afsnit

Adressehistorik

3

Myntevej 5

Randers NV

Mosevej 3

Risskov

3 år 5 mdr.

Haslegårdsvej 8

Aarhus V

1 år 10 mdr.
2021202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Myntevej 5, 8920 Randers NVRANDERS
28. dec. 2020→30. jun. 2021
6 mdr.
Mosevej 3, 8240 RisskovAARHUS
1. jul. 2021→2. dec. 2024
3 år 5 mdr.
Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus VAARHUS
3. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon22828513Nej
3. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.
E-mail[email protected]Nej
3. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.
Hjemmesidewww.konsido.dkNej
1. jul. 2021→nu
5 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

3

Bente Christiansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 11 mdr.

Holger Brøns Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 9 mdr.

Per Tolstrup

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

202120222023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Bente ChristiansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
14. feb. 2024→21. jan. 2026
1 år 11 mdr.
Holger Brøns JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
28. dec. 2020→4. okt. 2023
2 år 9 mdr.
Per TolstrupBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
28. dec. 2020→28. sep. 2021
9 mdr.

Ejere - historisk

12

QuanticHoldings ApS

25 %

2 år 8 mdr.

GUMMI HOLDING ApS

20 %

1 år 2 mdr.

Large-IT ApS

20 %

1 år 2 mdr.

Konsido Technologies Holding ApS

25 %

1 år 2 mdr.

QuanticHoldings ApS

25 %

1 år 4 mdr.

GUMMI HOLDING ApS

15 %

1 år

Large-IT ApS

15 %

1 år

Konsido Technologies Holding ApS

33.3 %

1 år

TOLSTRUP GROUP HOLDING ApS

5 %

11 mdr.

KHvito Holding ApS

10 %

11 mdr.

QuanticHoldings ApS

15 %

11 mdr.

GUMMI HOLDING ApS

5 %

202120222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
QuanticHoldings ApSVIRKSOMHED25 %
20. apr. 2023→28. dec. 2025
2 år 8 mdr.
GUMMI HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
26. jan. 2022→19. apr. 2023
1 år 2 mdr.
Large-IT ApSVIRKSOMHED20 %
26. jan. 2022→19. apr. 2023
1 år 2 mdr.
Konsido Technologies Holding ApSVIRKSOMHED25 %
26. jan. 2022→19. apr. 2023
1 år 2 mdr.
QuanticHoldings ApSVIRKSOMHED25 %
29. nov. 2021→19. apr. 2023
1 år 4 mdr.
GUMMI HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
31. dec. 2020→25. jan. 2022
1 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008695359
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId84
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 22:44
Sidst opdateret1. sep. 2026, 00:28
Antal P-enheder1