Gå til indhold
DCH Holding Invest ApSNORMAL

CVR 41958413

DCH Holding Invest ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 17. dec. 2020Svenstrup JIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

DCH Holding Invest ApS (CVR 41958413) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 17. dec. 2020 og med hjemsted i Svenstrup J. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for DCH Holding Invest ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202510. mar. 2026Dorthe Nonboe Christensen11. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202425. jun. 2025Dorthe Nonboe Christensen26. jun. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202327. jun. 2024Dorthe Nonboe Christensen27. jun. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202226. jun. 2023Dorthe Nonboe Christensen30. jun. 2023PDFXML
17. dec. 202031. dec. 202131. maj 2022Dorthe Nonboe Christensen6. jun. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder DCH Holding Invest ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Dorthe Nonboe ChristensenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Dorthe Nonboe ChristensenPERSON-100 %100 %17. dec. 2020

Stiftere

NavnTypeCVR
Dorthe Nonboe ChristensenPERSON-

Tidslinje

13

Hvad er der sket i DCH Holding Invest ApS?

  1. 2026
  2. 11. marts 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 26. juni 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  6. 2024
  7. 27. juni 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 30. juni 2023for 3,2 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 6. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 17. dec. 2020 → 31. dec. 2021

  12. 2020
  13. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  14. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  15. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Registreret på Bopladsen 47D, 9230 Svenstrup J

    AALBORG Kommune

  17. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Dorthe Nonboe Christensen·EJERREGISTER

  18. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Dorthe Nonboe Christensen·Direktion

  19. 17. december 2020for 5,8 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1026604180·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato17. dec. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste17. dec. 2020
Revision fravalgtJa
Første regnskab17. dec. 202031. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Bopladsen 47D
9230 Svenstrup J
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer efter ledelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1026604180
17. dec. 2020nu
5 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om DCH Holding Invest ApS

Hvad laver DCH Holding Invest ApS?

DCH Holding Invest ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer efter ledelsens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på DCH Holding Invest ApS?

CVR-nummeret på DCH Holding Invest ApS er 41958413. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41958413.

Hvornår blev DCH Holding Invest ApS stiftet?

DCH Holding Invest ApS blev stiftet 17. dec. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 år 9 mdr.

Er DCH Holding Invest ApS stadig aktiv?

Ja. DCH Holding Invest ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer DCH Holding Invest ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes DCH Holding Invest ApS af Dorthe Nonboe Christensen (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i DCH Holding Invest ApS?

Ledelsen består af Dorthe Nonboe Christensen (direktør).

Hvem er direktør i DCH Holding Invest ApS?

Dorthe Nonboe Christensen er registreret i direktionen hos DCH Holding Invest ApS.

Hvor ligger DCH Holding Invest ApS?

DCH Holding Invest ApS har registreret adresse på Bopladsen 47D, 9230 Svenstrup J i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i DCH Holding Invest ApS?

Den registrerede kapital i DCH Holding Invest ApS er 40.000 kr.

Hvornår har DCH Holding Invest ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 11. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne DCH Holding Invest ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008686747
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId1
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. sep. 2026, 11:07
Sidst opdateret22. maj 2025, 20:37
Antal P-enheder1