Gå til indhold
ROS&CO ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 41580585

ROS&CO ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 12. aug. 2020København VVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningReklamebeskyttet

ROS&CO ApS (CVR 41580585) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 12. aug. 2020 og med hjemsted i København V. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for ROS&CO ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2024→31. dec. 20244. jun. 2025Martin Larsen27. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202326. jun. 2024Martin Bruun Larsen1. jul. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 20223. jul. 2023Martin Bruun Larsen7. jul. 2023PDFXML
12. aug. 2020→31. dec. 202129. jun. 2022René Vind Ludwigs5. jul. 2022PDFXML

Hvem ejer og leder ROS&CO ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
GENIIFOOD ApSVIRKSOMHED30718836
HOYDAL CONSULTING ApSVIRKSOMHED31173124
MORE HOLDING ApSVIRKSOMHED32075819
PLUS LYSE HOLDING ApSVIRKSOMHED32779700
Flores Forum ApSVIRKSOMHED40755705
Maquina ABANDEN_DELTAGER4008533356

Revision

RevisorStatusPeriode
Bmv Kontorassistance v/Brian M L VahlkvistOphørt
12. aug. 2020→30. jun. 2023
2 år 10 mdr.

Tidslinje

43

Hvad er der sket i ROS&CO ApS?

  1. 2026
  2. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Flores Forum ApS·EJERREGISTER

  4. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Maquina AB·EJERREGISTER

  5. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    ALEX LYSEMOSE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  6. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Martin Bruun Larsen·Direktion

  7. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Karsten Eyvind Hoydal·Bestyrelse

  8. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Bruun Larsen·Bestyrelse

  9. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Alex Lysemose·Bestyrelse

  10. 24. april 2026for 6 mdr. siden

    Produktionsenhed lukket

    1026114604·P-nummer

  11. 2025
  12. 27. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    HOYDAL CONSULTING ApS·EJERREGISTER

  13. 27. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    PLUS LYSE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 27. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    ALEX LYSEMOSE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 27. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  16. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

    702000

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato12. aug. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. aug. 2020
Revision fravalgtJa
Første regnskab12. aug. 2020 → 31. dec. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Sommerstedgade 34 st tv
1718 København V
KØBENHAVN Kommune
Telefon42218072

Formål

Selskabets formål er at investere virksomheder som enten er i startup-fasen eller i en turnaround proces. Branchemæssigt vil der primært være tale om fødevarevirksomheder.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af selskabets direktør.

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

472900

Anden detailhandel med fødevarer i specialforretninger

Bibranche 1

108900

Fremstilling af andre fødevarer i.a.n.

Bibranche 2

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om ROS&CO ApS

Hvad laver ROS&CO ApS?

ROS&CO ApS er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Anden detailhandel med fødevarer i specialforretninger og Fremstilling af andre fødevarer i.a.n.. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at investere virksomheder som enten er i startup-fasen eller i en turnaround proces. Branchemæssigt vil der primært være tale om fødevarevirksomheder.

Hvad er CVR-nummeret på ROS&CO ApS?

CVR-nummeret på ROS&CO ApS er 41580585. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41580585.

Hvornår blev ROS&CO ApS stiftet?

ROS&CO ApS blev stiftet 12. aug. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 2 mdr.

Er ROS&CO ApS stadig aktiv?

ROS&CO ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger ROS&CO ApS?

ROS&CO ApS har registreret adresse på Sommerstedgade 34 st tv, 1718 København V i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i ROS&CO ApS?

Den registrerede kapital i ROS&CO ApS er 50.000 kr.

Hvornår har ROS&CO ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 27. jun. 2025 og dækker perioden 1. jan. 2024 - 31. dec. 2024. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne ROS&CO ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af selskabets direktør.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1026114604
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.

Adressehistorik

2

Sommerstedgade 34

København V

2 år 1 mdr.

Pinievej 34

Bagsværd

3 år 6 mdr.
202120222023202420252026
AdresseKommunePeriode
Sommerstedgade 34 st tv, 1718 København VKØBENHAVN
12. aug. 2020→9. okt. 2022
2 år 1 mdr.
Pinievej 34, 2880 BagsværdGLADSAXE
10. okt. 2022→24. apr. 2026
3 år 6 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon42218072Nej
10. okt. 2022→24. apr. 2026
3 år 6 mdr.
E-mail[email protected]Nej
10. okt. 2022→24. apr. 2026
3 år 6 mdr.

Ledelse - historisk

7

Alex Lysemose

FORMAND · Bestyrelse

5 år 8 mdr.

Karsten Eyvind Hoydal

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 8 mdr.

Martin Bruun Larsen

ADM. DIR. · Direktion

3 år 6 mdr.

Martin Bruun Larsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 8 mdr.

René Vind Ludwigs

ADM. DIR. · Direktion

2 år 1 mdr.

Søren Kirketerp

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Morten Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

202120222023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Alex LysemoseBestyrelseFORMAND
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.
Karsten Eyvind HoydalBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.
Martin Bruun LarsenDirektionADM. DIR.
10. okt. 2022→24. apr. 2026
3 år 6 mdr.
Martin Bruun LarsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.
René Vind LudwigsDirektionADM. DIR.
12. aug. 2020→10. okt. 2022
2 år 1 mdr.
Søren KirketerpBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. aug. 2020→1. dec. 2020
3 mdr.

Ejere - historisk

7

ALEX LYSEMOSE HOLDING ApS

33.3 %

Flores Forum ApS

25 %

5 år 8 mdr.

Maquina AB

25 %

5 år 8 mdr.

HOYDAL CONSULTING ApS

25 %

5 år 2 mdr.

PLUS LYSE HOLDING ApS

25 %

5 år 2 mdr.

GENIIFOOD ApS

15 %

MORE HOLDING ApS

15 %

202120222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
ALEX LYSEMOSE HOLDING ApSVIRKSOMHED33.3 %
27. okt. 2025→24. apr. 2026
5 mdr.
Flores Forum ApSVIRKSOMHED25 %
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.
Maquina ABANDEN_DELTAGER25 %
12. aug. 2020→24. apr. 2026
5 år 8 mdr.
HOYDAL CONSULTING ApSVIRKSOMHED25 %
12. aug. 2020→27. okt. 2025
5 år 2 mdr.
PLUS LYSE HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
12. aug. 2020→27. okt. 2025
5 år 2 mdr.
GENIIFOOD ApSVIRKSOMHED15 %
12. aug. 2020→30. nov. 2020
3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008533363
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId14
Fejl registreretNej
Sidst indlæst15. sep. 2026, 14:34
Sidst opdateret15. sep. 2026, 14:34
Antal P-enheder1