Gå til indhold
HENRY NIELSENOphørt

CVR 41574968

HENRY NIELSEN

Ophørt
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 13. apr. 1983SkalsTaxikørsel

HENRY NIELSEN (CVR 41574968) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Taxikørsel", stiftet 13. apr. 1983 og med hjemsted i Skals. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2011 K3 (seneste estimat)

-

Ansatte

5

Årsværk

Tidslinje

10

Hvad er der sket i HENRY NIELSEN?

  1. 2011
  2. 31. december 2011for 15 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Henry Nielsen·Interessenter

  3. 31. december 2011for 15 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1004592752·P-nummer

  4. 2008
  5. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Taxikørsel

    493200

  6. 2007
  7. 1. januar 2007for 20 år siden

    Adresse flyttet til Vestervænget 34, 8832 Skals

    VIBORG Kommune

  8. 1998
  9. 1. juni 1998for 28 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1004592752·P-nummer

  10. 31. maj 1998for 28 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1006548330·P-nummer

  11. 1983
  12. 13. april 1983for 43 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  13. 13. april 1983for 43 år siden

    Registreret på Vestervænget 34, 8832 Skals

    MØLDRUP Kommune

  14. 13. april 1983for 43 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Henry Nielsen·Interessenter

  15. 13. april 1983for 43 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1006548330·P-nummer

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato13. apr. 1983
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Vestervænget 34
8832 Skals
MØLDRUP Kommune
Telefon-
E-mail-

Branche

493200

Taxikørsel

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om HENRY NIELSEN

Hvad laver HENRY NIELSEN?

HENRY NIELSEN er registreret i branchen "Taxikørsel" (branchekode 493200).

Hvad er CVR-nummeret på HENRY NIELSEN?

CVR-nummeret på HENRY NIELSEN er 41574968. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41574968.

Hvornår blev HENRY NIELSEN stiftet?

HENRY NIELSEN blev stiftet 13. apr. 1983 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 43 år 5 mdr.

Er HENRY NIELSEN stadig aktiv?

HENRY NIELSEN står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har HENRY NIELSEN?

CVR opgør HENRY NIELSEN til 5 årsværk i 3. kvartal 2011. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger HENRY NIELSEN?

HENRY NIELSEN har registreret adresse på Vestervænget 34, 8832 Skals i MØLDRUP Kommune.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1006548330
13. apr. 198331. maj 1998
15 år 1 mdr.
1004592752
1. jun. 199831. dec. 2011
13 år 6 mdr.

Adressehistorik

2

Vestervænget 34

Skals

23 år 8 mdr.

Vestervænget 34

Skals

4 år 11 mdr.
1986199019941998200220062010
AdresseKommunePeriode
Vestervænget 34, 8832 SkalsMØLDRUP
13. apr. 198331. dec. 2006
23 år 8 mdr.
Vestervænget 34, 8832 SkalsVIBORG
1. jan. 200731. dec. 2011
4 år 11 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

13
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201106-05-9
2009138-10-195-9
20081512-10-1910-19
20071410-10-1910-19
2006126-10-195-9
200562-5-92-4
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001131480
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId8
Fejl registreretNej
Sidst indlæst17. feb. 2021, 23:02
Sidst opdateret28. apr. 2015, 16:45
Antal P-enheder1