Gå til indhold
Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApSNORMAL

CVR 41418540

Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 9. jun. 2020København ØIkke-finansielle holdingselskaber

Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS (CVR 41418540) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 9. jun. 2020 og med hjemsted i København Ø. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202510. mar. 2026Sigen Wessmann Kolvig-Jæger17. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 20246. mar. 2025Katrine Baagøe-Kronborg12. mar. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 20235. mar. 2024Katrine Baagøe-Kronborg25. mar. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 20227. mar. 2023Alexander Stougaard de Haas17. mar. 2023iXBRLXML
1. jan. 202131. dec. 20213. mar. 2022Michael Bruhn28. mar. 2022PDFXML
9. jun. 202031. dec. 20203. mar. 2021Alexander Østergaard de Haas6. apr. 2021PDFXML

Hvem ejer og leder Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Peter Kenneth MorganDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
PFA PENSION INVEST. FORSIKRINGSAKTIESELSKABVIRKSOMHED13594376100 %100 %9. jun. 2020

Stiftere

NavnTypeCVR
PFA PENSION INVEST. FORSIKRINGSAKTIESELSKABVIRKSOMHED13594376

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
5. mar. 2024nu
2 år 6 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
9. jun. 20205. mar. 2024
3 år 8 mdr.

Tidslinje

22

Hvad er der sket i Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

  1. 2026
  2. 24. juli 2026for 2 mdr. siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  3. 17. marts 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  4. 2025
  5. 12. marts 2025for 1,5 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  6. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Køb og salg af egen fast ejendom

    681100

  7. 2024
  8. 25. april 2024for 2,4 år siden

    Adresse flyttet til Sundkrogsgade 4, 2100 København Ø

    KØBENHAVN Kommune

  9. 25. marts 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  10. 5. marts 2024for 2,6 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  11. 5. marts 2024for 2,6 år siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  12. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Adresse flyttet til Sundkrogsgade 4, 2100 København Ø

    KØBENHAVN Kommune

  13. 2023
  14. 1. december 2023for 2,8 år siden

    Fratrådte som direktør

    Michael Bruhn·Direktion

  15. 1. december 2023for 2,8 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Peter Kenneth Morgan·Direktion

  16. 17. marts 2023for 3,5 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  17. 2022
  18. 28. marts 2022for 4,5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  19. 2021
  20. 6. april 2021for 5,5 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 9. jun. 2020 → 31. dec. 2020

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato9. jun. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste9. jun. 2020
Revision fravalgtNej
Første regnskab9. jun. 202031. dec. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Sundkrogsgade 4
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at være komplementar i PFA Nordic Real Estate Low P/S.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1025906272
9. jun. 2020nu
6 år 3 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS

Hvad laver Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være komplementar i PFA Nordic Real Estate Low P/S.

Hvad er CVR-nummeret på Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

CVR-nummeret på Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS er 41418540. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41418540.

Hvornår blev Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS stiftet?

Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS blev stiftet 9. jun. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 3 mdr.

Er Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS stadig aktiv?

Ja. Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS af PFA PENSION INVEST. FORSIKRINGSAKTIESELSKAB (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Ledelsen består af Peter Kenneth Morgan (direktør).

Hvem er direktør i Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Peter Kenneth Morgan er registreret i direktionen hos Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS.

Hvor ligger Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS har registreret adresse på Sundkrogsgade 4, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Den registrerede kapital i Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS.

Hvem kan tegne Komplementarselskabet PFA Nordic Real Estate Low ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Historik2 afsnit

Adressehistorik

3

Sundkrogsgade 4

København Ø

3 år 8 mdr.

Sundkrogsgade 4

København Ø

Sundkrogsgade 4

København Ø

2 år 4 mdr.
202120222023202420252026
AdresseKommunePeriode
Sundkrogsgade 4, 2100 København ØKØBENHAVN
9. jun. 202014. feb. 2024
3 år 8 mdr.
Sundkrogsgade 4, 2100 København ØKØBENHAVN
15. feb. 202424. apr. 2024
2 mdr.
Sundkrogsgade 4, 2100 København ØKØBENHAVN
25. apr. 2024nu
2 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

1

Michael Bruhn

DIREKTØR · Direktion

3 år 5 mdr.
2021202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Michael BruhnDirektionDIREKTØR
9. jun. 20201. dec. 2023
3 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008468665
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId12
Fejl registreretNej
Sidst indlæst16. sep. 2026, 10:39
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1