Gå til indhold
EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApSNORMAL

CVR 41388374

EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 14. maj 2020StenløseUdlejning af erhvervsejendommeReklamebeskyttet

EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS (CVR 41388374) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 14. maj 2020 og med hjemsted i Stenløse. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

2.500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2025→30. jun. 202623. sep. 2026Lis Wichmann29. sep. 2026iXBRLXML
1. jul. 2024→30. jun. 202523. okt. 2025Lis Wichmann28. okt. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202429. okt. 2024Axel Wichmann8. nov. 2024iXBRLXML
1. jul. 2022→30. jun. 20237. dec. 2023Carsten Due Steffensen12. dec. 2023iXBRLXML
1. jul. 2021→30. jun. 202221. dec. 2022Kim Wichmann22. dec. 2022iXBRLXML
14. maj 2020→30. jun. 202130. nov. 2021Kim Wichmann14. dec. 2021iXBRLXML

Hvem ejer og leder EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Axel WichmannDirektionDIREKTØR
Kim WichmannDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
AXLI ApSVIRKSOMHED16989088100 %100 %1. jun. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
Brian SørensenPERSON-
Johnni Arne HildePERSON-
Charlotte LarsenPERSON-
Torben Jan PetersenPERSON-
AXLI ApSVIRKSOMHED16989088
PBH 26.614 ApSVIRKSOMHED21239577
DOWIS HOLDING ApSVIRKSOMHED25254104
MIKKEL STEEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30807863
THORGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED26723221
FLEMMING FRANCK A/SVIRKSOMHED26652251
SKL HOLDING ApSVIRKSOMHED28115296
GLARMESTER HENRIK & BENT A/SVIRKSOMHED31614155
CHRISTINA HJORTSHØJ HOLDING ApSVIRKSOMHED33380305

Tidslinje

44

Hvad er der sket i EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

  1. 2026
  2. 29. september 2026for 31 dage siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2025 → 30. jun. 2026

  3. 2025
  4. 28. oktober 2025for 1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udlejning af erhvervsejendomme

    682040

  6. 2024
  7. 8. november 2024for 2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  8. 10. juni 2024for 2,4 år siden

    Fratrådte som direktør

    Carsten Due Steffensen·Direktion

  9. 10. juni 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Axel Wichmann·Direktion

  10. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    PBH 26.614 ApS·EJERREGISTER

  11. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    DOWIS HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    MIKKEL STEEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    THORGERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    FLEMMING FRANCK A/S·EJERREGISTER

  15. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    SKL HOLDING ApS·EJERREGISTER

  16. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    LUNDIN & NORMIND EJENDOMME ApS·EJERREGISTER

  17. 1. juni 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    CHRISTINA HJORTSHØJ HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato14. maj 2020
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste4. jun. 2020
Revision fravalgtJa
Første regnskab14. maj 2020 → 30. jun. 2021
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Ringbakken 11
3660 Stenløse
EGEDAL Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er udlejningsvirksomhed samt andet i forbindelse hermed tilknyttet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to direktører i forening.

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1025866726
14. maj 2020→nu
6 år 5 mdr.
1026388828
14. maj 2020→nu
6 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS

Hvad laver EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er udlejningsvirksomhed samt andet i forbindelse hermed tilknyttet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

CVR-nummeret på EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS er 41388374. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41388374.

Hvornår blev EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS stiftet?

EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS blev stiftet 14. maj 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 5 mdr.

Er EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS stadig aktiv?

Ja. EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS af AXLI ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Ledelsen består af Axel Wichmann (direktør) og Kim Wichmann (direktør).

Hvem er direktør i EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Axel Wichmann og Kim Wichmann er registreret i direktionen hos EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS.

Hvor ligger EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS har registreret adresse på Ringbakken 11, 3660 Stenløse i EGEDAL Kommune. Virksomheden har desuden 2 aktive produktionsenheder (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Den registrerede kapital i EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS er 2.500.000 kr.

Hvornår har EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 29. sep. 2026 og dækker perioden 1. jul. 2025 - 30. jun. 2026. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne EJENDOMMEN RINGBAKKEN 10 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to direktører i forening.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Ringbakken 10

Stenløse

Ringbakken 11

Stenløse

5 år 11 mdr.
2021202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Ringbakken 10, 3660 StenløseEGEDAL
14. maj 2020→11. nov. 2020
5 mdr.
Ringbakken 11, 3660 StenløseEGEDAL
12. nov. 2020→nu
5 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

2

Carsten Due Steffensen

DIREKTØR · Direktion

4 år

Johnni Arne Hilde

DIREKTØR · Direktion

2021202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Carsten Due SteffensenDirektionDIREKTØR
4. jun. 2020→10. jun. 2024
4 år
Johnni Arne HildeDirektionDIREKTØR
14. maj 2020→4. jun. 2020
21 dage

Ejere - historisk

11

Brian Sørensen

5 %

4 år

PBH 26.614 ApS

10 %

4 år

DOWIS HOLDING ApS

10 %

4 år

MIKKEL STEEN HOLDING ApS

10 %

4 år

THORGERSEN HOLDING ApS

10 %

4 år

FLEMMING FRANCK A/S

10 %

4 år

SKL HOLDING ApS

10 %

4 år

LUNDIN & NORMIND EJENDOMME ApS

10 %

4 år

CHRISTINA HJORTSHØJ HOLDING ApS

10 %

4 år

AXLI ApS

10 %

4 år

GLARMESTER HENRIK & BENT A/S

10 %

2021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
Brian SørensenPERSON5 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
PBH 26.614 ApSVIRKSOMHED10 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
DOWIS HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
MIKKEL STEEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
THORGERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
FLEMMING FRANCK A/SVIRKSOMHED10 %
14. maj 2020→1. jun. 2024
4 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008456539
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId10
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 09:00
Sidst opdateret2. feb. 2025, 10:56
Antal P-enheder2