Gå til indhold
J Stenkilde ApSNORMAL

CVR 41307064

J Stenkilde ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 8. apr. 2020KøgeIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

J Stenkilde ApS (CVR 41307064) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 8. apr. 2020 og med hjemsted i Køge. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for J Stenkilde ApS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202519. jun. 2026Svend-Aage Dreist Hansen25. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202423. jun. 2025Svend-Aage Dreist Hansen25. jun. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202314. jun. 2024Svend-Aage Dreist Hansen19. jun. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202223. jun. 2023Svend-Aage Dreist Hansen26. jun. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 202130. maj 2022Svend-Aage Dreist Hansen3. jun. 2022PDFXML
8. apr. 202031. dec. 202018. maj 2021Svend-Aage Dreist Hansen25. maj 2021PDFXML

Hvem ejer og leder J Stenkilde ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jacob Sørup StenkildeDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Jacob Sørup StenkildePERSON-100 %100 %8. apr. 2020

Stiftere

NavnTypeCVR
Jesper StenkildePERSON-

Tidslinje

16

Hvad er der sket i J Stenkilde ApS?

  1. 2026
  2. 25. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 25. juni 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  6. 2024
  7. 19. juni 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 3. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 25. maj 2021for 5,3 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 8. apr. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  16. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  17. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Registreret på Opalvej 12, 4600 Køge

    STEVNS Kommune

  19. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Jesper Stenkilde·EJERREGISTER

  20. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Jesper Stenkilde·EJERREGISTER

  21. 8. april 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Jacob Sørup Stenkilde·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. apr. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste8. apr. 2020
Revision fravalgtJa
Første regnskab8. apr. 202031. dec. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Opalvej 12
4600 Køge
STEVNS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive investeringsvirksomhed, herunder eje kapitalandele i andre selskaber samt anden efter direktionens skøn beslægtet virksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1025755789
8. apr. 2020nu
6 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om J Stenkilde ApS

Hvad laver J Stenkilde ApS?

J Stenkilde ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive investeringsvirksomhed, herunder eje kapitalandele i andre selskaber samt anden efter direktionens skøn beslægtet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på J Stenkilde ApS?

CVR-nummeret på J Stenkilde ApS er 41307064. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41307064.

Hvornår blev J Stenkilde ApS stiftet?

J Stenkilde ApS blev stiftet 8. apr. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 5 mdr.

Er J Stenkilde ApS stadig aktiv?

Ja. J Stenkilde ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer J Stenkilde ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes J Stenkilde ApS af Jacob Sørup Stenkilde (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i J Stenkilde ApS?

Ledelsen består af Jacob Sørup Stenkilde (direktør).

Hvem er direktør i J Stenkilde ApS?

Jacob Sørup Stenkilde er registreret i direktionen hos J Stenkilde ApS.

Hvor ligger J Stenkilde ApS?

J Stenkilde ApS har registreret adresse på Opalvej 12, 4600 Køge i STEVNS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i J Stenkilde ApS?

Den registrerede kapital i J Stenkilde ApS er 40.000 kr.

Hvornår har J Stenkilde ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 25. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne J Stenkilde ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren

Historik1 afsnit

Ejere - historisk

1

Jesper Stenkilde

100 %

NavnTypeEjerandelPeriode
Jesper StenkildePERSON100 %
8. apr. 20208. apr. 2020
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008422338
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst11. sep. 2026, 22:00
Sidst opdateret28. jun. 2026, 13:37
Antal P-enheder1