Gå til indhold
Dansk WI Samling ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 41269383

Dansk WI Samling ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 27. mar. 2020Aarhus CInvesteringsselskaber

Dansk WI Samling ApS (CVR 41269383) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Investeringsselskaber", stiftet 27. mar. 2020, med hjemsted i Aarhus C og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

167.063 kr.

Beskæftigelse - seneste

2023-02 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.48

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Dansk WI Samling ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2022→31. dec. 202230. jun. 2023Jørgen Lisby Kjær13. jul. 2023iXBRLXML
1. jan. 2021→31. dec. 20211. jun. 2022Gregers Johansen7. jul. 2022iXBRLXML
27. mar. 2020→31. dec. 202029. jun. 2021Gregers Johansen13. jul. 2021iXBRLXML

Hvem ejer og leder Dansk WI Samling ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
BJS HOLDING ApSVIRKSOMHED20963549
M. REFFSTRUP HOLDING ApSVIRKSOMHED26427487
JAKRI HOLDING ApSVIRKSOMHED25803302
EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIGVIRKSOMHED26728231
Mikkel Frederiksen BayPERSON-
ALLAN TANGE HOLDING ApSVIRKSOMHED28968019
BSK HOLDING, HORSENS ApSVIRKSOMHED29209138
THOMAS TESLAK HOLDING ApSVIRKSOMHED29394679
BLAAKILDE HOLDING ApSVIRKSOMHED30203712
MP HOLDING HERNING ApSVIRKSOMHED25036530
PFT HOLDING, VEJEN ApSVIRKSOMHED30565541
KDK HOLDING AF 1/6 2000 ApSVIRKSOMHED10045320
MAK HOLDING ApSVIRKSOMHED28839553
HPH HOLDING FUR ApSVIRKSOMHED28504780
KL ENERGY ApSVIRKSOMHED32749240
TH OLIE INVEST ApSVIRKSOMHED33251920
PB ENERGY ApS 2011VIRKSOMHED33784589
L.O. VENTURE & ERHVERV ApSVIRKSOMHED34081581
Birgith BundgaardPERSON-
Jens Peder VindingPERSON-
Lars WindfeldPERSON-
Jette GeschwendtnerPERSON-
Niels Christian BeckPERSON-
Niels Peder Heldgaard LaursenPERSON-
Preben BaggePERSON-
Peter Ejnar StrædePERSON-
Bent Jensen LindbækPERSON-
Åge Mikael NielsenPERSON-
Henrik NielsenPERSON-
Finn MyllerupPERSON-
Thorben Klitgaard JensenPERSON-
Ivan Nordestgaard GraversenPERSON-
Benny Schmidt ChristensenPERSON-
Ib Mølsted IbsenPERSON-
Lars SørensenPERSON-
Mogens Krarup SmithPERSON-
Jens Christian Egholm JensenPERSON-
Niels Kristian NoePERSON-
Jakob LøchtePERSON-
Marianne Irene Thoustrup SørensenPERSON-
Lars Ejnar Agerschou BoeriisPERSON-
Vibeke MøllerPERSON-
Thomas AagaardPERSON-
Poul FlensborgPERSON-
Henning Petersen BruunPERSON-
Tonny Dybkær KristensenPERSON-
Jesper DahlPERSON-
Nicolai DamgårdPERSON-
INTERSERVICE ApSVIRKSOMHED13189048
HASE TING OG SAGER ApSVIRKSOMHED49101813
TOMMY VALTHER HANSEN AF 2002 ApSVIRKSOMHED26780268
KIM ROD HOLDING ApSVIRKSOMHED27398308
MICHAEL HOLDING ApSVIRKSOMHED27349749
LEONS MURERFORRETNING ApSVIRKSOMHED31477840
KC INWEST ENTREPRENØR ApSVIRKSOMHED34487715
JLK ENTERPRISE ApSVIRKSOMHED35413731
EBN INVEST ApSVIRKSOMHED35811648
MIDTVEST INVEST ApSVIRKSOMHED36032766
Jess HagelquistPERSON-
John Riis MortensenPERSON-
Mads Baadsgaard RaahedePERSON-
Annette Rask GrothPERSON-
Jens Peter JørgensenPERSON-
Kim Harpøth RasmussenPERSON-
Johan Stenholdt VindingPERSON-
Martin PedersenPERSON-
Simon Kammersgaard LauridsenPERSON-
Maria Dybkær HøebergPERSON-
Sarah Dybkær KristensenPERSON-
Bent Karsten ChristensenPERSON-
Morten Lillegård PedersenPERSON-
Dorte AdelholmPERSON-
Michael Dahl MadsenPERSON-
Anna Grethe Thesbjerg NørgaardPERSON-

Tidslinje

43

Hvad er der sket i Dansk WI Samling ApS?

  1. 2024
  2. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIG·EJERREGISTER

  4. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    TH OLIE INVEST ApS·EJERREGISTER

  5. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1025703851·P-nummer

  6. 2023
  7. 13. november 2023for 3 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  8. 13. november 2023for 3 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Ole Thiel·Likvidator

  9. 8. september 2023for 3,1 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Ole Thiel·Likvidator

  10. 15. august 2023for 3,2 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  11. 13. juli 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  12. 30. juni 2023for 3,3 år siden

    Fratrådte som direktør

    Michael Thomasen·Direktion

  13. 20. juni 2023for 3,4 år siden

    Adresse flyttet til Egerisvej 2, 7800 Skive

    SKIVE Kommune

  14. 1. marts 2023for 3,7 år siden

    Adresse flyttet til Nybrovej 16A, 8800 Viborg

    VIBORG Kommune

  15. 1. marts 2023for 3,7 år siden

    Fratrådte som direktør

    Henrik Hjelm Christensen·Direktion

  16. 1. marts 2023for 3,7 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Michael Thomasen·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato27. mar. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste22. dec. 2021
Revision fravalgtJa
Første regnskab27. mar. 2020 → 31. dec. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Ingerslevs Boulevard 10
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at være holdingselskab for et amerikansk datterselskab, som investerer i energiindvinding i USA via working interests.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen

Branche

643030

Investeringsselskaber

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om Dansk WI Samling ApS

Hvad laver Dansk WI Samling ApS?

Dansk WI Samling ApS er registreret i branchen "Investeringsselskaber" (branchekode 643030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være holdingselskab for et amerikansk datterselskab, som investerer i energiindvinding i USA via working interests.

Hvad er CVR-nummeret på Dansk WI Samling ApS?

CVR-nummeret på Dansk WI Samling ApS er 41269383. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41269383.

Hvornår blev Dansk WI Samling ApS stiftet?

Dansk WI Samling ApS blev stiftet 27. mar. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 7 mdr.

Er Dansk WI Samling ApS stadig aktiv?

Dansk WI Samling ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Dansk WI Samling ApS?

CVR opgør Dansk WI Samling ApS til 1 ansatte og 0.48 årsværk i februar 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Dansk WI Samling ApS?

Dansk WI Samling ApS har registreret adresse på Ingerslevs Boulevard 10, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Dansk WI Samling ApS?

Den registrerede kapital i Dansk WI Samling ApS er 167.063 kr.

Hvornår har Dansk WI Samling ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 13. jul. 2023 og dækker perioden 1. jan. 2022 - 31. dec. 2022. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Dansk WI Samling ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1025703851
27. mar. 2020→30. sep. 2024
4 år 6 mdr.

Adressehistorik

4

Ingerslevs Boulevard 10

Aarhus C

Godthåbsvej 10

Hjallerup

2 år 8 mdr.

Nybrovej 16A

Viborg

Egerisvej 2

Skive

1 år 3 mdr.
2021202220232024
AdresseKommunePeriode
Ingerslevs Boulevard 10, 8000 Aarhus CAARHUS
27. mar. 2020→10. jun. 2020
2 mdr.
Godthåbsvej 10, 9320 HjallerupBrønderslev
11. jun. 2020→28. feb. 2023
2 år 8 mdr.
Nybrovej 16A, 8800 ViborgVIBORG
1. mar. 2023→19. jun. 2023
3 mdr.
Egerisvej 2, 7800 SkiveSKIVE
20. jun. 2023→30. sep. 2024
1 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

6

Ole Thiel

LIKVIDATOR · Likvidator

Michael Thomasen

DIREKTØR · Direktion

Henrik Hjelm Christensen

DIREKTØR · Direktion

2 år 9 mdr.

Jørgen Lisby Kjær

DIREKTØR · Direktion

Tommy Valther Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Morten Gregers Johansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2021202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Ole ThielLikvidatorLIKVIDATOR
8. sep. 2023→13. nov. 2023
2 mdr.
Michael ThomasenDirektionDIREKTØR
1. mar. 2023→30. jun. 2023
3 mdr.
Henrik Hjelm ChristensenDirektionDIREKTØR
6. maj 2020→1. mar. 2023
2 år 9 mdr.
Jørgen Lisby KjærDirektionDIREKTØR
27. mar. 2020→6. maj 2020
1 mdr.
Tommy Valther HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
27. mar. 2020→27. mar. 2020
Morten Gregers JohansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
27. mar. 2020→27. mar. 2020

Ejere - historisk

6

EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIG

5 %

4 år 4 mdr.

TH OLIE INVEST ApS

5 %

4 år 4 mdr.

KL ENERGY ApS

5 %

1 år 9 mdr.

Lars Windfeld

5 %

HASE TING OG SAGER ApS

5 %

EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIG

5 %

2021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIGVIRKSOMHED5 %
28. maj 2020→30. sep. 2024
4 år 4 mdr.
TH OLIE INVEST ApSVIRKSOMHED5 %
28. maj 2020→30. sep. 2024
4 år 4 mdr.
KL ENERGY ApSVIRKSOMHED5 %
28. maj 2020→20. mar. 2022
1 år 9 mdr.
Lars WindfeldPERSON5 %
27. mar. 2020→28. maj 2020
2 mdr.
HASE TING OG SAGER ApSVIRKSOMHED5 %
27. mar. 2020→28. maj 2020
2 mdr.
EGHOLM HANDLING ApS, LEMVIGVIRKSOMHED5 %
27. mar. 2020→27. maj 2020
2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008405788
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId23
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. okt. 2026, 20:37
Sidst opdateret2. okt. 2024, 14:57
Antal P-enheder1