Gå til indhold
EIVEE ApSUNDERKONKURS

CVR 41189347

EIVEE ApS

UNDERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 19. feb. 2020København ØAnden udgivelse af software

EIVEE ApS (CVR 41189347) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udgivelse af software", stiftet 19. feb. 2020, med hjemsted i København Ø og ca. 12 ansatte. Status: UNDERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

109.315 kr.

Beskæftigelse - seneste

2025-01 (seneste estimat)

12

Ansatte

1.08

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for EIVEE ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2023→31. dec. 20237. jun. 2024Peter Schack17. jun. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202227. jun. 2023Peter Schack28. jun. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202112. jul. 2022Peter Schack15. jul. 2022PDFXML
19. feb. 2020→31. dec. 202029. apr. 2021Christian Bang-Pedersen3. maj 2021PDFXML

Hvem ejer og leder EIVEE ApS?

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Seed Capital Denmark IV K/SVIRKSOMHED4150072725 %25 %9. jan. 2024
BANG-PEDERSEN INVEST ApSVIRKSOMHED3161386810 %10 %9. jan. 2024
RIVERHORSE ApSVIRKSOMHED3962266110 %10 %19. jun. 2024
Duber Invest ApSVIRKSOMHED4085986110 %10 %9. jan. 2024
BYKJERSNER ApSVIRKSOMHED354665845 %5 %30. apr. 2024
2D Holding Hands IVSVIRKSOMHED397800385 %5 %9. jan. 2024
JESA Holbek Invest ApSVIRKSOMHED408598535 %5 %9. jan. 2024
LHO Invest ApSVIRKSOMHED411058795 %5 %9. jan. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
BANG-PEDERSEN INVEST ApSVIRKSOMHED31613868
2D Holding Hands IVSVIRKSOMHED39780038
Soya Management Consulting ApSVIRKSOMHED40175989
Duber Invest ApSVIRKSOMHED40859861
JESA Holbek Invest ApSVIRKSOMHED40859853
LHO Invest ApSVIRKSOMHED41105879

Revision

RevisorStatusPeriode
MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
19. feb. 2020→22. okt. 2024
4 år 8 mdr.

Tidslinje

139

Hvad er der sket i EIVEE ApS?

  1. 2025
  2. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Anden udgivelse af software

    582900

  3. 2024
  4. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  5. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Thomas Zeihlund·Direktion

  6. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Christian Lund·Bestyrelse

  7. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Thomas Winther Bang-Pedersen·Bestyrelse

  8. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Mühlendorph Egehoved·Bestyrelse

  9. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Schack·Bestyrelse

  10. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Christian Thode Larsen·Direktion

  11. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Lasse Hartz-Olsson·Direktion

  12. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som formand

    Thomas Zeihlund·Bestyrelse

  13. 22. oktober 2024for 2 år siden

    Revisor fratrådte

    MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  14. 25. september 2024for 2,1 år siden

    Status ændret til UNDER REKONSTRUKTION

  15. 26. juni 2024for 2,3 år siden

    Branche ændret til Anden udgivelse af software

    582900

  16. 19. juni 2024for 2,4 år siden

    Kapital ændret til 109.315 kr.

Stamdata

StatusUNDERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato19. feb. 2020
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste19. jun. 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab19. feb. 2020 → 31. dec. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Masnedøgade 22 3
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed i form af forretningsservice samt udvikling, salg og formidling af produkter og serviceydelser relateret til indkøb og forhold om bæredygtighed samt anden virksomhed, der efter bestyrelsens skøn er forbundet dermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør og formanden for bestyrelsen i forening, tre bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Branche

582900

Anden udgivelse af software

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1025592774
19. feb. 2020→nu
6 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om EIVEE ApS

Hvad laver EIVEE ApS?

EIVEE ApS er registreret i branchen "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed i form af forretningsservice samt udvikling, salg og formidling af produkter og serviceydelser relateret til indkøb og forhold om bæredygtighed samt anden virksomhed, der efter bestyrelsens skøn er forbundet dermed.

Hvad er CVR-nummeret på EIVEE ApS?

CVR-nummeret på EIVEE ApS er 41189347. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK41189347.

Hvornår blev EIVEE ApS stiftet?

EIVEE ApS blev stiftet 19. feb. 2020 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 8 mdr.

Er EIVEE ApS stadig aktiv?

EIVEE ApS står registreret med status "UNDERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvem ejer EIVEE ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes EIVEE ApS af Seed Capital Denmark IV K/S (25 %), BANG-PEDERSEN INVEST ApS (10 %), RIVERHORSE ApS (10 %), Duber Invest ApS (10 %), BYKJERSNER ApS (5 %) og 2D Holding Hands IVS (5 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor mange ansatte har EIVEE ApS?

CVR opgør EIVEE ApS til 12 ansatte og 1.08 årsværk i januar 2025. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger EIVEE ApS?

EIVEE ApS har registreret adresse på Masnedøgade 22 3, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i EIVEE ApS?

Den registrerede kapital i EIVEE ApS er 109.315 kr.

Hvornår har EIVEE ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. jun. 2024 og dækker perioden 1. jan. 2023 - 31. dec. 2023. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne EIVEE ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør og formanden for bestyrelsen i forening, tre bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Har EIVEE ApS andre navne?

EIVEE ApS er også registreret under binavnet Skarde ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Skarde ApS
19. feb. 2020→1. mar. 2022
2 år
EIVEE ApS
2. mar. 2022→nu
4 år 7 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
Skarde ApS
8. mar. 2022→nu
4 år 7 mdr.

Adressehistorik

2

Store Kongensgade 59A

København K

2 år 6 mdr.

Masnedøgade 22

København Ø

4 år 2 mdr.
20202021202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Store Kongensgade 59A 3, 1264 København KKØBENHAVN
19. feb. 2020→22. aug. 2022
2 år 6 mdr.
Masnedøgade 22 3, 2100 København ØKØBENHAVN
23. aug. 2022→nu
4 år 2 mdr.

Ledelse - historisk

24

Christian Lund

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Thomas Winther Bang-Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 5 mdr.

Christian Thode Larsen

DIREKTØR · Direktion

2 år 7 mdr.

Thomas Zeihlund

ADM. DIR. · Direktion

Thomas Zeihlund

FORMAND · Bestyrelse

5 mdr.

Peter Mühlendorph Egehoved

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

9 mdr.

Peter Schack

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 5 mdr.

Lasse Hartz-Olsson

DIREKTØR · Direktion

2 år 7 mdr.

Peter Schack

ADM. DIR. · Direktion

2 år 9 mdr.

Lars Terney

FORMAND · Bestyrelse

1 år 8 mdr.

Thomas Zeihlund

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Niels Vejrup Carlsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 3 mdr.

Niels Vejrup Carlsen

FORMAND · Bestyrelse

Christian Falck Svane

FORMAND · Bestyrelse

Christian Bang-Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Peter Schack

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Christian LundBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. aug. 2022→22. okt. 2024
2 år 2 mdr.
Thomas Winther Bang-PedersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
6. maj 2022→22. okt. 2024
2 år 5 mdr.
Christian Thode LarsenDirektionDIREKTØR
2. mar. 2022→22. okt. 2024
2 år 7 mdr.
Thomas ZeihlundDirektionADM. DIR.
1. jun. 2024→22. okt. 2024
4 mdr.
Thomas ZeihlundBestyrelseFORMAND
30. apr. 2024→22. okt. 2024
5 mdr.
Peter Mühlendorph EgehovedBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
9. jan. 2024→22. okt. 2024
9 mdr.

Ejere - historisk

23

RIVERHORSE ApS

5 %

RH Family Invest ApS

5 %

BYKJERSNER ApS

10 %

BANG-PEDERSEN INVEST ApS

10 %

1 år 4 mdr.

BYKJERSNER ApS

15 %

1 år 4 mdr.

2D Holding Hands IVS

10 %

1 år 4 mdr.

Duber Invest ApS

10 %

1 år 4 mdr.

JESA Holbek Invest ApS

10 %

1 år 4 mdr.

LHO Invest ApS

10 %

1 år 4 mdr.

Seed Capital Denmark IV K/S

20 %

1 år 8 mdr.

BANG-PEDERSEN INVEST ApS

10 %

BYKJERSNER ApS

15 %

2D Holding Hands IVS

10 %

Duber Invest ApS

10 %

JESA Holbek Invest ApS

10 %

LHO Invest ApS

10 %

20232024
NavnTypeEjerandelPeriode
RIVERHORSE ApSVIRKSOMHED5 %
30. apr. 2024→18. jun. 2024
1 mdr.
RH Family Invest ApSVIRKSOMHED5 %
9. jan. 2024→30. apr. 2024
3 mdr.
BYKJERSNER ApSVIRKSOMHED10 %
9. jan. 2024→29. apr. 2024
3 mdr.
BANG-PEDERSEN INVEST ApSVIRKSOMHED10 %
9. aug. 2022→8. jan. 2024
1 år 4 mdr.
BYKJERSNER ApSVIRKSOMHED15 %
9. aug. 2022→8. jan. 2024
1 år 4 mdr.
2D Holding Hands IVSVIRKSOMHED10 %
9. aug. 2022→8. jan. 2024
1 år 4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008370616
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId95
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 14:25
Sidst opdateret13. sep. 2026, 04:10
Antal P-enheder1