Kapital
Selskabskapital
400.000 kr.
Beskæftigelse - seneste
2026-08 (seneste estimat)
2
Ansatte
2
Årsværk
Interval: 2-4 ansatte
Regnskab og nøgletal for Happenings Group A/S
Regnskaber - nøgletal
6Regnskaber - offentliggørelser
| Regnskabsperiode | Godkendt | Dirigent | Offentliggjort | Dokumenter |
|---|---|---|---|---|
| 1. jul. 2024→30. jun. 2025 | 3. feb. 2026 | Rasmus Rou Bach Jensing | 4. feb. 2026 | iXBRLXML |
| 1. jul. 2023→30. jun. 2024 | 28. jan. 2025 | Rasmus Rou Bach Jensing | 3. feb. 2025 | PDFXML |
| 1. jul. 2022→30. jun. 2023 | 27. nov. 2023 | Rasmus Rou Bach Jensing | 1. dec. 2023 | PDFXML |
| 1. jul. 2021→30. jun. 2022 | 24. okt. 2022 | Rasmus Rou Bach Jensing | 31. okt. 2022 | PDFXML |
| 1. jul. 2020→30. jun. 2021 | 30. nov. 2021 | Rasmus Rou Bach Jensing | 6. dec. 2021 | PDFXML |
| 2. dec. 2019→30. jun. 2020 | 18. dec. 2020 | Rasmus Rou Bach Jensing | 21. dec. 2020 | PDFXML |
Hvem ejer og leder Happenings Group A/S?
Ledelse - aktuel
| Navn | Organ | Funktion |
|---|---|---|
| Klaus Rou Jensen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Hanne Rou Jensen | Bestyrelse | FORMAND |
| Rasmus Rou Bach Jensing | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Rasmus Rou Bach Jensing | Direktion | ADM. DIR. |
Ejere - aktuelle
1| Navn | Type | CVR | Ejerandel | Stemmeret | Aktiv fra |
|---|---|---|---|---|---|
| R. R. Holding ApS | VIRKSOMHED | 40933212 | 90 % | 90 % | 27. aug. 2024 |
Stiftere
| Navn | Type | CVR |
|---|---|---|
| R. R. Holding ApS | VIRKSOMHED | 40933212 |
| D. Morgan Holding ApS | VIRKSOMHED | 40970282 |
Tidslinje
39Hvad er der sket i Happenings Group A/S?
- 2026
- 4. februar 2026for 9 mdr. siden
Regnskab for 2025 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025
- 2025
- 3. februar 2025for 1,7 år siden
Regnskab for 2024 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024
- 31. januar 2025for 1,8 år siden
Tiltrådte som bestyrelsesmedlem
Klaus Rou Jensen·Bestyrelse
- 1. januar 2025for 1,8 år siden
Branche ændret til Anden udgivelse af software
582900
- 2024
- 27. august 2024for 2,2 år siden
Ejerandel ophørte: 33,3 %
Jesper Steensgaard Holding ApS·EJERREGISTER
- 27. august 2024for 2,2 år siden
Ejerandel registreret: 90 %
R. R. Holding ApS·EJERREGISTER
- 26. august 2024for 2,2 år siden
Ejerandel ophørte: 50 %
R. R. Holding ApS·EJERREGISTER
- 1. juni 2024for 2,4 år siden
Fratrådte som bestyrelsesmedlem
Jesper Steensgaard·Bestyrelse
- 2023
- 1. december 2023for 2,9 år siden
Regnskab for 2023 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023
- 29. juni 2023for 3,4 år siden
Ejerandel ophørte: 10 %
AN Innovation Holding IVS·EJERREGISTER
- 29. juni 2023for 3,4 år siden
Fratrådte som bestyrelsesmedlem
Anders Nielsen·Bestyrelse
- 2022
- 31. oktober 2022for 4 år siden
Regnskab for 2022 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2021 → 30. jun. 2022
- 2021
- 6. december 2021for 4,9 år siden
Regnskab for 2021 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2020 → 30. jun. 2021
- 26. november 2021for 4,9 år siden
Binavn tilføjet: Happenings A/S
Stamdata
Kontakt
Adresse
Klostergade 56B8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Formål
Virksomhedens formål er at drive og udvikle et digitalt miljø, der skal understøtte trivselsfremmende tiltag.
Tegningsregel
Selskabet tegnes af den administrerende direktør i forening med ét bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.
Branche
Anden udgivelse af software
Primær NACE-branche
Andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed
Bibranche 1
Produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1025293882 | 2. dec. 2019→nu 6 år 11 mdr. |
Ofte stillede spørgsmål
13Ofte stillede spørgsmål om Happenings Group A/S
Hvad laver Happenings Group A/S?
Happenings Group A/S er registreret i branchen "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed. Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er at drive og udvikle et digitalt miljø, der skal understøtte trivselsfremmende tiltag.
Hvad er CVR-nummeret på Happenings Group A/S?
CVR-nummeret på Happenings Group A/S er 40979956. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40979956.
Hvornår blev Happenings Group A/S stiftet?
Happenings Group A/S blev stiftet 2. dec. 2019 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 11 mdr.
Er Happenings Group A/S stadig aktiv?
Ja. Happenings Group A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.
Hvem ejer Happenings Group A/S?
Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Happenings Group A/S af R. R. Holding ApS (90 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.
Hvem sidder i ledelsen i Happenings Group A/S?
Ledelsen består af Rasmus Rou Bach Jensing (adm. dir.), Hanne Rou Jensen (formand), Klaus Rou Jensen (bestyrelsesmedlem) og Rasmus Rou Bach Jensing (bestyrelsesmedlem).
Hvem er direktør i Happenings Group A/S?
Rasmus Rou Bach Jensing er registreret i direktionen hos Happenings Group A/S.
Hvor mange ansatte har Happenings Group A/S?
CVR opgør Happenings Group A/S til 2 ansatte og 2 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.
Hvor ligger Happenings Group A/S?
Happenings Group A/S har registreret adresse på Klostergade 56B, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.
Hvor stor er selskabskapitalen i Happenings Group A/S?
Den registrerede kapital i Happenings Group A/S er 400.000 kr.
Hvornår har Happenings Group A/S sidst offentliggjort regnskab?
Seneste regnskab blev offentliggjort 4. feb. 2026 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.
Hvem kan tegne Happenings Group A/S?
Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den administrerende direktør i forening med ét bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.
Har Happenings Group A/S andre navne?
Happenings Group A/S er også registreret under binavnet Happenings A/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.
Historik4 afsnit
Binavne
1| Binavn | Periode |
|---|---|
| Happenings A/S | 26. nov. 2021→nu 4 år 11 mdr. |
Kontakthistorik
| Type | Oplysning | Hemmelig | Periode |
|---|---|---|---|
| Telefon | 31450914 | Nej | 2. dec. 2019→nu 6 år 11 mdr. |
| Telefax | 31450914 | Nej | 15. maj 2021→26. okt. 2021 5 mdr. |
| [email protected] | Nej | 2. dec. 2019→25. okt. 2021 1 år 10 mdr. | |
| [email protected] | Nej | 26. okt. 2021→nu 5 år | |
| Hjemmeside | https://happenings.dk | Nej | 26. okt. 2021→nu 5 år |
Ledelse - historisk
3Jesper Steensgaard
BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse
Anders Nielsen
BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse
Daniel Morgan Keller Nielsen
BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse
| Navn | Organ | Funktion | Periode |
|---|---|---|---|
| Jesper Steensgaard | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM | 25. okt. 2021→1. jun. 2024 2 år 7 mdr. |
| Anders Nielsen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM | 25. okt. 2021→29. jun. 2023 1 år 8 mdr. |
| Daniel Morgan Keller Nielsen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM | 2. dec. 2019→25. okt. 2021 1 år 10 mdr. |
Ejere - historisk
7Jesper Steensgaard Holding ApS
33.3 %
R. R. Holding ApS
50 %
AN Innovation Holding IVS
10 %
R. R. Holding ApS
100 %
HRJ HOLDING ApS
33.3 %
R. R. Holding ApS
66.7 %
D. Morgan Holding ApS
33.3 %
| Navn | Type | Ejerandel | Periode |
|---|---|---|---|
| Jesper Steensgaard Holding ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 23. nov. 2021→27. aug. 2024 2 år 9 mdr. |
| R. R. Holding ApS | VIRKSOMHED | 50 % | 23. nov. 2021→26. aug. 2024 2 år 9 mdr. |
| AN Innovation Holding IVS | VIRKSOMHED | 10 % | 23. nov. 2021→29. jun. 2023 1 år 7 mdr. |
| R. R. Holding ApS | VIRKSOMHED | 100 % | 4. nov. 2021→22. nov. 2021 18 dage |
| HRJ HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 28. apr. 2021→4. nov. 2021 6 mdr. |
| R. R. Holding ApS | VIRKSOMHED | 66.7 % | 2. dec. 2019→3. nov. 2021 1 år 11 mdr. |