Gå til indhold
PayProff A/SNORMAL

CVR 40914307

PayProff A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 7. nov. 2019HorsensAndre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikringReklamebeskyttet

PayProff A/S (CVR 40914307) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring", stiftet 7. nov. 2019, med hjemsted i Horsens og ca. 2 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

3.000.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

2

Ansatte

2

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for PayProff A/S

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202516. jul. 2026Troels Randbøll Støvring24. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202417. jul. 2025Erik Svanvig18. jul. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202330. maj 2024Erik Svanvig31. maj 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202227. apr. 2023Erik Svanvig3. maj 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202126. jun. 2022Erik Svanvig28. jun. 2022PDFXML
7. nov. 2019→31. dec. 202024. jun. 2021Erik Svanvig5. jul. 2021PDFXML

Hvem ejer og leder PayProff A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Thomas Wiborg SteenDirektionADM. DIR.
Frank NørgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jørgen Allan HorwitzBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Troels Randbøll StøvringBestyrelseFORMAND
Lance Sheldon WarnerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

3
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
JE-RA HOLDING ApSVIRKSOMHED3364541433.3 %33.3 %10. okt. 2025
CORRELATION HOLDINGS AUSTRALIA PTY LIMITEDANDEN_DELTAGER401017306133.3 %33.3 %10. okt. 2025
Connected Dots ApSVIRKSOMHED392281815 %5 %10. okt. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
JE-RA HOLDING ApSVIRKSOMHED33645414
Lasse Stensgaard Holding ApSVIRKSOMHED39537184
ANDRÉ ROGACZEWSKI HOLDING II ApSVIRKSOMHED39622408
Temmesen Holding ApSVIRKSOMHED39770792
Vinbjerg Invest I ApSVIRKSOMHED39846268
Vinbjerg Invest II ApSVIRKSOMHED39846276
Hands-on Holding ApSVIRKSOMHED40779604

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
7. nov. 2019→1. jan. 2025
5 år 1 mdr.
BDO 2025 Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
10. okt. 2025→nu
1 år

Tidslinje

113

Hvad er der sket i PayProff A/S?

  1. 2026
  2. 24. juli 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 10. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jesper Ratza Hansen·Bestyrelse

  4. 19. maj 2026for 5 mdr. siden

    Kapital ændret til 3.000.000 kr.

  5. 19. maj 2026for 5 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  6. 2025
  7. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Kapital ændret til 2.700.000 kr.

  8. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Vedtægter ændret

  9. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Branche ændret til Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring

    661900

  10. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Adresse flyttet til Banegårdsgade 2, 8700 Horsens

    HORSENS Kommune

  11. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Thomas Wiborg Steen·EJERREGISTER

  12. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Vinbjerg Invest I 2022 ApS·EJERREGISTER

  13. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Vinbjerg Invest II 2022 ApS·EJERREGISTER

  14. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    JE-RA HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    CORRELATION HOLDINGS AUSTRALIA PTY LIMITED·EJERREGISTER

  16. 10. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Thomas Wiborg Steen·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato7. nov. 2019
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste19. maj 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab7. nov. 2019 → 31. dec. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Banegårdsgade 2
8700 Horsens
HORSENS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med drift og salg af betalingsløsninger og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Branche

661900

Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1025206750
7. nov. 2019→nu
6 år 11 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om PayProff A/S

Hvad laver PayProff A/S?

PayProff A/S er registreret i branchen "Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring" (branchekode 661900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med drift og salg af betalingsløsninger og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på PayProff A/S?

CVR-nummeret på PayProff A/S er 40914307. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40914307.

Hvornår blev PayProff A/S stiftet?

PayProff A/S blev stiftet 7. nov. 2019 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 år 11 mdr.

Er PayProff A/S stadig aktiv?

Ja. PayProff A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer PayProff A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes PayProff A/S af JE-RA HOLDING ApS (33,3 %), CORRELATION HOLDINGS AUSTRALIA PTY LIMITED (33,3 %) og Connected Dots ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i PayProff A/S?

Ledelsen består af Thomas Wiborg Steen (adm. dir.), Troels Randbøll Støvring (formand), Frank Nørgaard (bestyrelsesmedlem), Jørgen Allan Horwitz (bestyrelsesmedlem) og Lance Sheldon Warner (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i PayProff A/S?

Thomas Wiborg Steen er registreret i direktionen hos PayProff A/S.

Hvor mange ansatte har PayProff A/S?

CVR opgør PayProff A/S til 2 ansatte og 2 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger PayProff A/S?

PayProff A/S har registreret adresse på Banegårdsgade 2, 8700 Horsens i HORSENS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i PayProff A/S?

Den registrerede kapital i PayProff A/S er 3.000.000 kr.

Hvornår har PayProff A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 24. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for PayProff A/S?

BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for PayProff A/S.

Hvem kan tegne PayProff A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Har PayProff A/S andre navne?

PayProff A/S er også registreret under binavnet PayProff SYSTEMS A/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
PAYProff Systems A/S
7. nov. 2019→7. mar. 2021
1 år 4 mdr.
PayProff A/S
8. mar. 2021→nu
5 år 7 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
PAYProff A/S
11. dec. 2020→7. mar. 2021
2 mdr.
PayProff SYSTEMS A/S
8. mar. 2021→nu
5 år 7 mdr.

Adressehistorik

3

Albuen 80

Kolding

1 år 1 mdr.

Ouskær 32

Vejle

4 år 9 mdr.

Banegårdsgade 2

Horsens

20202021202220232024202520262027
AdresseKommunePeriode
Albuen 80, 6000 KoldingKOLDING
7. nov. 2019→17. dec. 2020
1 år 1 mdr.
Ouskær 32, 7100 VejleVEJLE
18. dec. 2020→9. okt. 2025
4 år 9 mdr.
Banegårdsgade 2, 8700 HorsensHORSENS
10. okt. 2025→nu
1 år

Ledelse - historisk

12

Jesper Ratza Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 7 mdr.

Jan Damsgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 11 mdr.

Palle Heiselberg Kristensen

DIREKTØR · Direktion

2 år 7 mdr.

Erik Svanvig

FORMAND · Bestyrelse

2 år 3 mdr.

Erik Svanvig

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år

Constantin Iustin Marinescu-Jørgensen

DIREKTØR · Direktion

1 år 11 mdr.

Lars Taarn Pedersen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 9 mdr.

André Rafal Rogaczewski

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Hans-Christian Bødker Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Jesper Ratza Hansen

DIREKTØR · Direktion

Erik Svanvig

FORMAND · Bestyrelse

1 år 4 mdr.

Ulrik Schønemann

DIREKTØR · Direktion

1 år 1 mdr.
2020202120222023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Jesper Ratza HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
7. nov. 2019→10. jun. 2026
6 år 7 mdr.
Jan DamsgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
7. nov. 2019→10. okt. 2025
5 år 11 mdr.
Palle Heiselberg KristensenDirektionDIREKTØR
1. mar. 2023→10. okt. 2025
2 år 7 mdr.
Erik SvanvigBestyrelseFORMAND
29. mar. 2023→1. jul. 2025
2 år 3 mdr.
Erik SvanvigBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
8. mar. 2021→28. mar. 2023
2 år
Constantin Iustin Marinescu-JørgensenDirektionDIREKTØR
8. mar. 2021→1. mar. 2023
1 år 11 mdr.

Ejere - historisk

21

Thomas Wiborg Steen

5 %

Vinbjerg Invest I 2022 ApS

5 %

2 år 7 mdr.

Vinbjerg Invest II 2022 ApS

5 %

2 år 7 mdr.

JE-RA HOLDING ApS

66.7 %

2 år 7 mdr.

ANDRÉ ROGACZEWSKI HOLDING II ApS

10 %

1 år 11 mdr.

Vinbjerg Invest I ApS

5 %

Vinbjerg Invest II ApS

5 %

JE-RA HOLDING ApS

50 %

Lasse Stensgaard Holding ApS

5 %

3 år 2 mdr.

JE-RA HOLDING ApS

50 %

Vinbjerg Invest I ApS

10 %

3 år 2 mdr.

Vinbjerg Invest II ApS

10 %

3 år 2 mdr.

TAARN INVEST ApS

10 %

1 år 10 mdr.

JE-RA HOLDING ApS

50 %

Hans-Christian Bødker Jensen

5 %

1 år 10 mdr.

JE-RA HOLDING ApS

33.3 %

1 år 10 mdr.
2020202120222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
Thomas Wiborg SteenPERSON5 %
10. okt. 2025→10. okt. 2025
Vinbjerg Invest I 2022 ApSVIRKSOMHED5 %
14. feb. 2023→10. okt. 2025
2 år 7 mdr.
Vinbjerg Invest II 2022 ApSVIRKSOMHED5 %
14. feb. 2023→10. okt. 2025
2 år 7 mdr.
JE-RA HOLDING ApSVIRKSOMHED66.7 %
14. feb. 2023→9. okt. 2025
2 år 7 mdr.
ANDRÉ ROGACZEWSKI HOLDING II ApSVIRKSOMHED10 %
12. mar. 2021→14. feb. 2023
1 år 11 mdr.
Vinbjerg Invest I ApSVIRKSOMHED5 %
6. feb. 2023→14. feb. 2023
8 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008254077
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId59
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 21:25
Sidst opdateret13. okt. 2026, 14:20
Antal P-enheder1