Gå til indhold
TMS Ringsted A/SNORMAL

CVR 40637486

TMS Ringsted A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 26. jun. 2019RingstedDrift af sportsklubber

TMS Ringsted A/S (CVR 40637486) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Drift af sportsklubber", stiftet 26. jun. 2019, med hjemsted i Ringsted og ca. 23 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

5.100.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

23

Ansatte

14

Årsværk

Interval: 20-49 ansatte

Regnskab og nøgletal for TMS Ringsted A/S

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202525. sep. 2025Advokat Vagn Sanggaard7. okt. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202417. dec. 2024Martin Falk Rømer20. dec. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 202327. sep. 2023Henrik Dudek10. nov. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 202226. sep. 2022Martin Falk Rømer27. sep. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 202130. sep. 2021Vagn Sanggaard Jacobsen1. okt. 2021PDFXML
26. jun. 2019→30. jun. 2020--1. okt. 2020PDFXML

Hvem ejer og leder TMS Ringsted A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
John Møller JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Nichlas Benjamin Rolf RiiseBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Martin Falk RømerBestyrelseFORMAND
Dorte Hahn AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Søren KjærsgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Lars Nila NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Morten Toft OlsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Henrik Steen DudekDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
TEAM MIDTSJÆLLANDVIRKSOMHED2090390215 %15 %16. jun. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Henrik Steen DudekPERSON-
PRENDO INVEST A/SVIRKSOMHED12422644
G.H. HOLDING A/SVIRKSOMHED33830513
MALERFIRMAET HENRY HANSEN OG SØN ApSVIRKSOMHED19233391
TEAM MIDTSJÆLLANDVIRKSOMHED20903902
BORUP KEMI A/SVIRKSOMHED66149617
SCSK 5071 ApSVIRKSOMHED25120760
NILA NIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29631212
STILLINGE ERHVERVSPARK ApSVIRKSOMHED31623367
Håndboldvennerne i RingstedVIRKSOMHED33828853
H.L. HOLDING SLAGELSE ApSVIRKSOMHED33759940
VIKTECH P/SVIRKSOMHED34046603
Stakehouse IVSVIRKSOMHED37812161

Revision

RevisorStatusPeriode
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
26. jun. 2019→nu
7 år 4 mdr.

Tidslinje

79

Hvad er der sket i TMS Ringsted A/S?

  1. 2026
  2. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som direktør

    Jens Peter Jensen·Direktion

  3. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Henrik Steen Dudek·Bestyrelse

  4. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Henrik Steen Dudek·Direktion

  5. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Martin Falk Rømer·Bestyrelse

  6. 31. maj 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Falk Rømer·Bestyrelse

  7. 2025
  8. 7. oktober 2025for 1,1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  9. 25. september 2025for 1,1 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Morten Toft Olsen·Bestyrelse

  10. 16. juni 2025for 1,4 år siden

    Kapital ændret til 5.100.000 kr.

  11. 16. juni 2025for 1,4 år siden

    Vedtægter ændret

  12. 16. juni 2025for 1,4 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    TEAM MIDTSJÆLLAND·EJERREGISTER

  13. 15. juni 2025for 1,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    TEAM MIDTSJÆLLAND·EJERREGISTER

  14. 4. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Jan Erik Rasmussen·Direktion

  15. 4. juni 2025for 1,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Jens Peter Jensen·Direktion

  16. 3. april 2025for 1,6 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Ole Rygaard Andersen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato26. jun. 2019
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste16. jun. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab26. jun. 2019 → 30. jun. 2020
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Tværalle 8
4100 Ringsted
RINGSTED Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at varetage elitehåndbold og anden indtægtsgivende forretning i tilknytning hertil i form af indgåelse af sponsorater m.v.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og et  bestyrelsesmedlem i forening eller af bestyrelsesformanden og en direktør i forening eller af tre bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

931200

Drift af sportsklubber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024845725
26. jun. 2019→nu
7 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om TMS Ringsted A/S

Hvad laver TMS Ringsted A/S?

TMS Ringsted A/S er registreret i branchen "Drift af sportsklubber" (branchekode 931200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at varetage elitehåndbold og anden indtægtsgivende forretning i tilknytning hertil i form af indgåelse af sponsorater m.v.

Hvad er CVR-nummeret på TMS Ringsted A/S?

CVR-nummeret på TMS Ringsted A/S er 40637486. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40637486.

Hvornår blev TMS Ringsted A/S stiftet?

TMS Ringsted A/S blev stiftet 26. jun. 2019 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 4 mdr.

Er TMS Ringsted A/S stadig aktiv?

Ja. TMS Ringsted A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer TMS Ringsted A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes TMS Ringsted A/S af TEAM MIDTSJÆLLAND (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i TMS Ringsted A/S?

Ledelsen består af Henrik Steen Dudek (adm. dir.), Martin Falk Rømer (formand), John Møller Jensen (bestyrelsesmedlem), Nichlas Benjamin Rolf Riise (bestyrelsesmedlem), Dorte Hahn Andersen (bestyrelsesmedlem) og Søren Kjærsgaard (bestyrelsesmedlem) (samt 2 andre).

Hvem er direktør i TMS Ringsted A/S?

Henrik Steen Dudek er registreret i direktionen hos TMS Ringsted A/S.

Hvor mange ansatte har TMS Ringsted A/S?

CVR opgør TMS Ringsted A/S til 23 ansatte og 14 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger TMS Ringsted A/S?

TMS Ringsted A/S har registreret adresse på Tværalle 8, 4100 Ringsted i RINGSTED Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i TMS Ringsted A/S?

Den registrerede kapital i TMS Ringsted A/S er 5.100.000 kr.

Hvornår har TMS Ringsted A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 7. okt. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for TMS Ringsted A/S?

BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for TMS Ringsted A/S.

Hvem kan tegne TMS Ringsted A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og et bestyrelsesmedlem i forening eller af bestyrelsesformanden og en direktør i forening eller af tre bestyrelsesmedlemmer i forening.

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

18

Henrik Steen Dudek

FORMAND · Bestyrelse

1 år 1 mdr.

Jens Peter Jensen

DIREKTØR · Direktion

Martin Falk Rømer

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 1 mdr.

Jan Erik Rasmussen

ADM. DIR. · Direktion

1 år 8 mdr.

Ole Rygaard Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 9 mdr.

Jens Stuhr

FORMAND · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Jørgen Alnor

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Martin Falk Rømer

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 4 mdr.

Lars Nila Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 4 mdr.

Ian Marko Fog

DIREKTØR · Direktion

2 år 2 mdr.

Sonny Hoffmann Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 11 mdr.

Vinni Junggaard Wollesen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år 3 mdr.

Jan Milvertz

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 3 mdr.

Henrik Steen Dudek

FORMAND · Bestyrelse

3 år 3 mdr.

Morten Drachmann Asmussen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 3 mdr.

Jens Peter Jensen

DIREKTØR · Direktion

2020202120222023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik Steen DudekBestyrelseFORMAND
3. apr. 2025→1. jun. 2026
1 år 1 mdr.
Jens Peter JensenDirektionDIREKTØR
4. jun. 2025→1. jun. 2026
11 mdr.
Martin Falk RømerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
3. apr. 2025→31. maj 2026
1 år 1 mdr.
Jan Erik RasmussenDirektionADM. DIR.
2. okt. 2023→4. jun. 2025
1 år 8 mdr.
Ole Rygaard AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
26. jun. 2019→3. apr. 2025
5 år 9 mdr.
Jens StuhrBestyrelseFORMAND
26. sep. 2022→3. apr. 2025
2 år 6 mdr.

Ejere - historisk

1

TEAM MIDTSJÆLLAND

25 %

5 år 11 mdr.
202020212022202320242025
NavnTypeEjerandelPeriode
TEAM MIDTSJÆLLANDVIRKSOMHED25 %
26. jun. 2019→15. jun. 2025
5 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008137080
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId123
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 21:04
Sidst opdateret25. sep. 2026, 08:39
Antal P-enheder1