Gå til indhold
Miluda Invest A/SNORMAL

CVR 40600221

Miluda Invest A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 21. jun. 2019HellerupUdlejning af erhvervsejendommeReklamebeskyttet

Miluda Invest A/S (CVR 40600221) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 21. jun. 2019, med hjemsted i Hellerup og ca. 2 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

10.000.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

2

Ansatte

2

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for Miluda Invest A/S

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202526. jun. 2026Michael Ludvig Davidsen29. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202413. jun. 2025Lars Kjeldsen16. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202311. jun. 2024Michael Davidsen14. jun. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202220. jun. 2023Michael Davidsen23. jun. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202114. jun. 2022Michael Davidsen20. jun. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202024. jun. 2021Michael Davidsen28. jun. 2021PDFXML
21. jun. 2019→31. dec. 2019--27. aug. 2020PDFXML

Hvem ejer og leder Miluda Invest A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Lars Melchior Kongsted KjeldsenBestyrelseFORMAND
Michael Ludvig DavidsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Erik Preben HolmBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Michael Ludvig DavidsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Jacqueline Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED4059748425 %0 %21. jun. 2019
RED Invest Holding IVSVIRKSOMHED3854654615 %0 %21. jun. 2019
Mads Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED4059929015 %0 %21. jun. 2019
Martin Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED4059942815 %0 %21. jun. 2019
Marcus Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED4059958415 %0 %21. jun. 2019
Miluda Holding I ApSVIRKSOMHED4059804910 %100 %21. jun. 2019

Stiftere

NavnTypeCVR
RED Invest Holding IVSVIRKSOMHED38546546
Jacqueline Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED40597484
Miluda Holding I ApSVIRKSOMHED40598049
Mads Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED40599290
Martin Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED40599428
Marcus Davidsen Holding ApSVIRKSOMHED40599584

Revision

RevisorStatusPeriode
SCHWARTZ, PIO & CO STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
21. jun. 2019→13. jun. 2025
5 år 11 mdr.
PIASTER A/SAktiv
13. jun. 2025→nu
1 år 4 mdr.

Tidslinje

37

Hvad er der sket i Miluda Invest A/S?

  1. 2026
  2. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 16. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 13. juni 2025for 1,4 år siden

    Revisor fratrådte

    SCHWARTZ, PIO & CO STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  6. 13. juni 2025for 1,4 år siden

    Revisor tiltrådte

    PIASTER A/S·Revision

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udlejning af erhvervsejendomme

    682040

  8. 2024
  9. 17. juni 2024for 2,4 år siden

    Binavn tilføjet: Hinton Invest A/S

  10. 16. juni 2024for 2,4 år siden

    Binavn slettet: Hinton Invest ApS

  11. 14. juni 2024for 2,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  12. 11. juni 2024for 2,4 år siden

    Virksomhedsform ændret til Aktieselskab

    A/S

  13. 11. juni 2024for 2,4 år siden

    Navn ændret til Miluda Invest A/S

  14. 11. juni 2024for 2,4 år siden

    Kapital ændret til 10.000.000 kr.

  15. 11. juni 2024for 2,4 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 2023
  17. 29. december 2023for 2,8 år siden

    Binavn tilføjet: Hinton Invest ApS

  18. 22. december 2023for 2,9 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato21. jun. 2019
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste11. jun. 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab21. jun. 2019 → 31. dec. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Richelieus Alle 3
2900 Hellerup
GENTOFTE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at foretage investering, herunder ved køb, salg og investering i fast ejendom og værdipapirer samt at eje kapitalandele i andre selskaber, og dermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren alene eller af alle medlemmer af bestyrelsen i forening.

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024802252
21. jun. 2019→nu
7 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om Miluda Invest A/S

Hvad laver Miluda Invest A/S?

Miluda Invest A/S er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Ikke-finansielle holdingselskaber. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at foretage investering, herunder ved køb, salg og investering i fast ejendom og værdipapirer samt at eje kapitalandele i andre selskaber, og dermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn

Hvad er CVR-nummeret på Miluda Invest A/S?

CVR-nummeret på Miluda Invest A/S er 40600221. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40600221.

Hvornår blev Miluda Invest A/S stiftet?

Miluda Invest A/S blev stiftet 21. jun. 2019 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 4 mdr.

Er Miluda Invest A/S stadig aktiv?

Ja. Miluda Invest A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Miluda Invest A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Miluda Invest A/S af Jacqueline Davidsen Holding ApS (25 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), RED Invest Holding IVS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Mads Davidsen Holding ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Martin Davidsen Holding ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Marcus Davidsen Holding ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) og Miluda Holding I ApS (10 % af kapitalen, 100 % af stemmerne). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Miluda Invest A/S?

Ledelsen består af Michael Ludvig Davidsen (direktør), Lars Melchior Kongsted Kjeldsen (formand), Michael Ludvig Davidsen (bestyrelsesmedlem) og Erik Preben Holm (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Miluda Invest A/S?

Michael Ludvig Davidsen er registreret i direktionen hos Miluda Invest A/S.

Hvor mange ansatte har Miluda Invest A/S?

CVR opgør Miluda Invest A/S til 2 ansatte og 2 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Miluda Invest A/S?

Miluda Invest A/S har registreret adresse på Richelieus Alle 3, 2900 Hellerup i GENTOFTE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Miluda Invest A/S?

Den registrerede kapital i Miluda Invest A/S er 10.000.000 kr.

Hvornår har Miluda Invest A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 29. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Miluda Invest A/S?

PIASTER A/S er registreret som revisor for Miluda Invest A/S.

Hvem kan tegne Miluda Invest A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren alene eller af alle medlemmer af bestyrelsen i forening.

Har Miluda Invest A/S andre navne?

Miluda Invest A/S er også registreret under binavnet Hinton Invest A/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik3 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Miluda Invest ApS
21. jun. 2019→10. jun. 2024
4 år 11 mdr.
Miluda Invest A/S
11. jun. 2024→nu
2 år 4 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Hinton Invest ApS
29. dec. 2023→16. jun. 2024
5 mdr.
Hinton Invest A/S
17. jun. 2024→nu
2 år 4 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion22. dec. 2023
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4008120685
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId45
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 20:59
Sidst opdateret30. sep. 2026, 18:27
Antal P-enheder1