Kapital
Selskabskapital
150.000 kr.
Beskæftigelse - seneste
Regnskab og nøgletal for VPK CIV II ApS
Regnskaber - nøgletal
7Regnskaber - offentliggørelser
| Regnskabsperiode | Godkendt | Dirigent | Offentliggjort | Dokumenter |
|---|---|---|---|---|
| 1. jan. 2025→31. dec. 2025 | 20. mar. 2026 | Klaus Bülow Davidsen | 24. mar. 2026 | iXBRLXML |
| 1. jan. 2024→31. dec. 2024 | 16. jan. 2025 | Klaus Bülow Davidsen | 20. jan. 2025 | PDFXML |
| 1. jan. 2023→31. dec. 2023 | 21. mar. 2024 | Klaus Bülow Davidsen | 25. mar. 2024 | PDFXML |
| 1. jan. 2022→31. dec. 2022 | 31. mar. 2023 | Klaus Bülow Davidsen | 5. apr. 2023 | PDFXML |
| 1. jan. 2021→31. dec. 2021 | 23. mar. 2022 | Klaus Bülow Davidsen | 28. mar. 2022 | PDFXML |
| 1. jan. 2020→31. dec. 2020 | 25. mar. 2021 | Klaus Bülow Davidsen | 29. mar. 2021 | PDFXML |
| 29. apr. 2019→31. dec. 2019 | - | - | 7. apr. 2020 | PDFXML |
Hvem ejer og leder VPK CIV II ApS?
Ledelse - aktuel
| Navn | Organ | Funktion |
|---|---|---|
| Klaus Bülow Davidsen | Direktion | DIREKTØR |
| Jon Erik Risvig | Direktion | DIREKTØR |
| Brian Vahlun Jørgensen | Direktion | DIREKTØR |
Ejere - aktuelle
4| Navn | Type | CVR | Ejerandel | Stemmeret | Aktiv fra |
|---|---|---|---|---|---|
| RY 49ERS B ApS | VIRKSOMHED | 35390561 | 33.3 % | 33.3 % | 13. mar. 2023 |
| MOFFOR INVEST ApS | VIRKSOMHED | 36446072 | 33.3 % | 33.3 % | 13. mar. 2023 |
| Tvegaard Management ApS | VIRKSOMHED | 40083596 | 10 % | 10 % | 15. mar. 2023 |
| VPK CIV II PoolCo ApS | VIRKSOMHED | 43919113 | 10 % | 0 % | 15. mar. 2023 |
Stiftere
| Navn | Type | CVR |
|---|---|---|
| RY 49ERS B ApS | VIRKSOMHED | 35390561 |
| MOFFOR INVEST ApS | VIRKSOMHED | 36446072 |
| Tvegaard Management ApS | VIRKSOMHED | 40083596 |
Revision
| Revisor | Status | Periode |
|---|---|---|
| PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | Aktiv | 29. apr. 2019→nu 7 år 6 mdr. |
Tidslinje
37Hvad er der sket i VPK CIV II ApS?
- 2026
- 24. marts 2026for 7 mdr. siden
Regnskab for 2025 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025
- 2025
- 20. januar 2025for 1,8 år siden
Regnskab for 2024 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024
- 1. januar 2025for 1,8 år siden
Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber
642120
- 2024
- 25. marts 2024for 2,6 år siden
Regnskab for 2023 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023
- 2023
- 5. april 2023for 3,6 år siden
Regnskab for 2022 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022
- 15. marts 2023for 3,6 år siden
Ejerandel registreret: 10 %
Tvegaard Management ApS·EJERREGISTER
- 15. marts 2023for 3,6 år siden
Ejerandel registreret: 10 %
VPK CIV II PoolCo ApS·EJERREGISTER
- 14. marts 2023for 3,6 år siden
Ejerandel ophørte: 20 %
Tvegaard Management ApS·EJERREGISTER
- 13. marts 2023for 3,7 år siden
Vedtægter ændret
- 13. marts 2023for 3,7 år siden
Ejerandel registreret: 20 %
Tvegaard Management ApS·EJERREGISTER
- 13. marts 2023for 3,7 år siden
Ejerandel registreret: 33,3 %
RY 49ERS B ApS·EJERREGISTER
- 13. marts 2023for 3,7 år siden
Ejerandel registreret: 33,3 %
MOFFOR INVEST ApS·EJERREGISTER
- 12. marts 2023for 3,7 år siden
Ejerandel ophørte: 25 %
Tvegaard Management ApS·EJERREGISTER
- 12. marts 2023for 3,7 år siden
Ejerandel ophørte: 33,3 %
RY 49ERS B ApS·EJERREGISTER
Stamdata
Kontakt
Adresse
Klostervej 28 st8680 Ry
SKANDERBORG Kommune
Formål
Selskabets formål er at udøve virksomhed med investering og besiddelse af kapitalandele i andre selskaber.
Tegningsregel
Selskabet tegnes af direktionen i forening eller af to direktører i forening.
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Primær NACE-branche
Produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1024653834 | 29. apr. 2019→nu 7 år 6 mdr. |
Ofte stillede spørgsmål
12Ofte stillede spørgsmål om VPK CIV II ApS
Hvad laver VPK CIV II ApS?
VPK CIV II ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed med investering og besiddelse af kapitalandele i andre selskaber.
Hvad er CVR-nummeret på VPK CIV II ApS?
CVR-nummeret på VPK CIV II ApS er 40477144. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40477144.
Hvornår blev VPK CIV II ApS stiftet?
VPK CIV II ApS blev stiftet 29. apr. 2019 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 6 mdr.
Er VPK CIV II ApS stadig aktiv?
Ja. VPK CIV II ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.
Hvem ejer VPK CIV II ApS?
Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes VPK CIV II ApS af RY 49ERS B ApS (33,3 %), MOFFOR INVEST ApS (33,3 %), Tvegaard Management ApS (10 %) og VPK CIV II PoolCo ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.
Hvem sidder i ledelsen i VPK CIV II ApS?
Ledelsen består af Klaus Bülow Davidsen (direktør), Jon Erik Risvig (direktør) og Brian Vahlun Jørgensen (direktør).
Hvem er direktør i VPK CIV II ApS?
Klaus Bülow Davidsen, Jon Erik Risvig og Brian Vahlun Jørgensen er registreret i direktionen hos VPK CIV II ApS.
Hvor ligger VPK CIV II ApS?
VPK CIV II ApS har registreret adresse på Klostervej 28 st, 8680 Ry i SKANDERBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.
Hvor stor er selskabskapitalen i VPK CIV II ApS?
Den registrerede kapital i VPK CIV II ApS er 150.000 kr.
Hvornår har VPK CIV II ApS sidst offentliggjort regnskab?
Seneste regnskab blev offentliggjort 24. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.
Hvem er revisor for VPK CIV II ApS?
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for VPK CIV II ApS.
Hvem kan tegne VPK CIV II ApS?
Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen i forening eller af to direktører i forening.
Historik3 afsnit
Adressehistorik
2Rugaards Skovvej 36
Ry
Klostervej 28
Ry
| Adresse | Kommune | Periode |
|---|---|---|
| Rugaards Skovvej 36, 8680 Ry | SKANDERBORG | 29. apr. 2019→5. okt. 2021 2 år 5 mdr. |
| Klostervej 28 st, 8680 Ry | SKANDERBORG | 6. okt. 2021→nu 5 år 1 mdr. |
Ledelse - historisk
1Anders Tvegaard
DIREKTØR · Direktion
| Navn | Organ | Funktion | Periode |
|---|---|---|---|
| Anders Tvegaard | Direktion | DIREKTØR | 29. apr. 2019→10. mar. 2023 3 år 10 mdr. |
Ejere - historisk
5Tvegaard Management ApS
20 %
RY 49ERS B ApS
33.3 %
MOFFOR INVEST ApS
33.3 %
Tvegaard Management ApS
25 %
Tvegaard Management ApS
33.3 %
| Navn | Type | Ejerandel | Periode |
|---|---|---|---|
| Tvegaard Management ApS | VIRKSOMHED | 20 % | 13. mar. 2023→14. mar. 2023 1 dag |
| RY 49ERS B ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 29. apr. 2019→12. mar. 2023 3 år 10 mdr. |
| MOFFOR INVEST ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 29. apr. 2019→12. mar. 2023 3 år 10 mdr. |
| Tvegaard Management ApS | VIRKSOMHED | 25 % | 10. mar. 2023→12. mar. 2023 2 dage |
| Tvegaard Management ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 29. apr. 2019→9. mar. 2023 3 år 10 mdr. |