Gå til indhold
Yggdrasil Commodities ApSNORMAL

CVR 40300643

Yggdrasil Commodities ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 28. feb. 2019Aalborg ØstAdministrations- og kontorserviceaktiviteterReklamebeskyttet

Yggdrasil Commodities ApS (CVR 40300643) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter", stiftet 28. feb. 2019, med hjemsted i Aalborg Øst og ca. 39 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

3.077.713 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

39

Ansatte

35

Årsværk

Interval: 20-49 ansatte

Regnskab og nøgletal for Yggdrasil Commodities ApS

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202523. okt. 2025Søren Jørgensen24. okt. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202410. okt. 2024Jørgen Lindholm Lau28. okt. 2024iXBRLXML
1. jul. 2022→30. jun. 202313. okt. 2023Søren Jørgensen20. nov. 2023iXBRLXML
1. jul. 2021→30. jun. 202220. dec. 2022Søren Agersbæk Jensen23. dec. 2022iXBRLXML
1. jul. 2020→30. jun. 2021--23. sep. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 2020--30. sep. 2020PDFXML
28. feb. 2019→30. jun. 2019--4. sep. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Yggdrasil Commodities ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren Agersbæk JensenDirektionDIREKTØR
Søren Bondo AndersenDirektionDIREKTØR
Thomas TynorDirektionDIREKTØR
Kei Shiraishi BechDirektionDIREKTØR
Søren Agersbæk JensenBestyrelseFORMAND
Rasmus Nordestgaard JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Søren Bondo AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

2
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Søren Bondo Andersen Holding ApSVIRKSOMHED3753956233.3 %33.3 %30. nov. 2022
SAJ Finans ApSVIRKSOMHED3964136433.3 %33.3 %30. nov. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
Rikke MøllerPERSON-
Gitte AgersbækPERSON-
Marianne Vestergaard JensenPERSON-
Kirsten AgersbækPERSON-
B.V. AVERHOFF HOLDING ApSVIRKSOMHED34212244
THN Holding af 27.03.2017 ApSVIRKSOMHED38885650
Grey Holding Invest ApSVIRKSOMHED39576198
Hanne og Henning Holding ApSVIRKSOMHED39641240
RAJ Finans ApSVIRKSOMHED39641291
SAJ Finans ApSVIRKSOMHED39641364
LAM Holding ApSVIRKSOMHED39645408
Tynor Invest ApSVIRKSOMHED40005935

Revision

RevisorStatusPeriode
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
20. dec. 2022→nu
3 år 10 mdr.
GFJURA3 AF 6. DECEMBER 2013 P/SOphørt
28. feb. 2019→20. dec. 2022
3 år 9 mdr.

Tidslinje

79

Hvad er der sket i Yggdrasil Commodities ApS?

  1. 2026
  2. 23. juni 2026for 4 mdr. siden

    Kapital ændret til 3.077.713 kr.

  3. 23. juni 2026for 4 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  4. 2025
  5. 30. oktober 2025for 1 år siden

    Vedtægter ændret

  6. 24. oktober 2025for 1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  7. 30. juni 2025for 1,3 år siden

    Vedtægter ændret

  8. 25. juni 2025for 1,4 år siden

    Vedtægter ændret

  9. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Administrations- og kontorserviceaktiviteter

    821000

  10. 2024
  11. 28. oktober 2024for 2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  12. 8. august 2024for 2,2 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 2023
  14. 1. december 2023for 2,9 år siden

    Vedtægter ændret

  15. 20. november 2023for 3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023

  16. 7. november 2023for 3 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Thomas Tynor·Direktion

  17. 7. november 2023for 3 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Kei Shiraishi Bech·Direktion

  18. 13. oktober 2023for 3,1 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato28. feb. 2019
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste23. jun. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab28. feb. 2019 → 30. jun. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Niels Jernes Vej 10
9220 Aalborg Øst
AALBORG Kommune
Telefon20310397
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med administration, køb, salg, investering, eje kapitalandele i andre virksomheder samt hermed beslægtet virksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to direktører i forening, af én direktør i forening med bestyrelsesformanden eller af selskabets samlede bestyrelse.

Branche

821000

Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024455048
28. feb. 2019→nu
7 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Yggdrasil Commodities ApS

Hvad laver Yggdrasil Commodities ApS?

Yggdrasil Commodities ApS er registreret i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter" (branchekode 821000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med administration, køb, salg, investering, eje kapitalandele i andre virksomheder samt hermed beslægtet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på Yggdrasil Commodities ApS?

CVR-nummeret på Yggdrasil Commodities ApS er 40300643. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40300643.

Hvornår blev Yggdrasil Commodities ApS stiftet?

Yggdrasil Commodities ApS blev stiftet 28. feb. 2019 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 8 mdr.

Er Yggdrasil Commodities ApS stadig aktiv?

Ja. Yggdrasil Commodities ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Yggdrasil Commodities ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Yggdrasil Commodities ApS af Søren Bondo Andersen Holding ApS (33,3 %) og SAJ Finans ApS (33,3 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Yggdrasil Commodities ApS?

Ledelsen består af Søren Agersbæk Jensen (direktør), Søren Bondo Andersen (direktør), Thomas Tynor (direktør), Kei Shiraishi Bech (direktør), Søren Agersbæk Jensen (formand) og Rasmus Nordestgaard Jensen (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i Yggdrasil Commodities ApS?

Søren Agersbæk Jensen, Søren Bondo Andersen, Thomas Tynor og Kei Shiraishi Bech er registreret i direktionen hos Yggdrasil Commodities ApS.

Hvor mange ansatte har Yggdrasil Commodities ApS?

CVR opgør Yggdrasil Commodities ApS til 39 ansatte og 35 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Yggdrasil Commodities ApS?

Yggdrasil Commodities ApS har registreret adresse på Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg Øst i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Yggdrasil Commodities ApS?

Den registrerede kapital i Yggdrasil Commodities ApS er 3.077.713 kr.

Hvornår har Yggdrasil Commodities ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 24. okt. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Yggdrasil Commodities ApS?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Yggdrasil Commodities ApS.

Hvem kan tegne Yggdrasil Commodities ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to direktører i forening, af én direktør i forening med bestyrelsesformanden eller af selskabets samlede bestyrelse.

Historik4 afsnit

Adressehistorik

2

Drejøgade 8

Aalborg

Niels Jernes Vej 10

Aalborg Øst

7 år 5 mdr.
2020202220242026
AdresseKommunePeriode
Drejøgade 8 4 tv, 9000 AalborgAALBORG
28. feb. 2019→22. maj 2019
2 mdr.
Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg ØstAALBORG
23. maj 2019→nu
7 år 5 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon20310397Nej
26. mar. 2019→22. maj 2019
1 mdr.

Ledelse - historisk

2

Søren Jørgensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 3 mdr.

Jørgen Lindholm Lau

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 3 mdr.
20222023
NavnOrganFunktionPeriode
Søren JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. sep. 2021→20. dec. 2022
1 år 3 mdr.
Jørgen Lindholm LauBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. sep. 2021→20. dec. 2022
1 år 3 mdr.

Ejere - historisk

17

Søren Bondo Andersen Holding ApS

33.3 %

1 år 5 mdr.

SAJ Finans ApS

33.3 %

1 år 5 mdr.

THN Holding af 27.03.2017 ApS

15 %

1 år 2 mdr.

Hanne og Henning Holding ApS

5 %

1 år 2 mdr.

RAJ Finans ApS

5 %

Tynor Invest ApS

5 %

Søren Bondo Andersen Holding ApS

25 %

SAJ Finans ApS

25 %

Søren Bondo Andersen Holding ApS

20 %

8 mdr.

RAJ Finans ApS

10 %

8 mdr.

SAJ Finans ApS

20 %

8 mdr.

B.V. AVERHOFF HOLDING ApS

5 %

1 år 1 mdr.

Søren Bondo Andersen Holding ApS

20 %

1 år 1 mdr.

THN Holding af 27.03.2017 ApS

15 %

1 år 1 mdr.

RAJ Finans ApS

15 %

1 år 1 mdr.

SAJ Finans ApS

20 %

1 år 1 mdr.
2020202120222023
NavnTypeEjerandelPeriode
Søren Bondo Andersen Holding ApSVIRKSOMHED33.3 %
28. jun. 2021→29. nov. 2022
1 år 5 mdr.
SAJ Finans ApSVIRKSOMHED33.3 %
28. jun. 2021→29. nov. 2022
1 år 5 mdr.
THN Holding af 27.03.2017 ApSVIRKSOMHED15 %
22. apr. 2020→28. jun. 2021
1 år 2 mdr.
Hanne og Henning Holding ApSVIRKSOMHED5 %
22. apr. 2020→28. jun. 2021
1 år 2 mdr.
RAJ Finans ApSVIRKSOMHED5 %
31. dec. 2020→28. jun. 2021
5 mdr.
Tynor Invest ApSVIRKSOMHED5 %
31. dec. 2020→28. jun. 2021
5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007991851
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId136
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 20:34
Sidst opdateret24. aug. 2026, 08:47
Antal P-enheder1