Gå til indhold
Cable Fun Struer ApSNORMAL

CVR 40250794

Cable Fun Struer ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 31. jan. 2019StruerDrift af sportsanlæg

Cable Fun Struer ApS (CVR 40250794) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Drift af sportsanlæg", stiftet 31. jan. 2019, med hjemsted i Struer og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

750.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2023-10 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.33

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Cable Fun Struer ApS

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202518. jun. 2026Søren Andersen Jensen22. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202425. jun. 2025Søren Andersen Jensen1. jul. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202311. jan. 2024Søren Andersen Jensen29. feb. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202214. mar. 2023Søren Andersen Jensen20. mar. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202123. maj 2022Svend Bøgh29. jun. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202010. feb. 2021Carsten Mortensen13. jul. 2021PDFXML
31. jan. 2019→31. dec. 2019--8. jun. 2020PDFXML

Hvem ejer og leder Cable Fun Struer ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren Andersen JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Ivan JakobsenBestyrelseFORMAND
Poul Bech JakobsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Annemette Sckerl AavildBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Poul Bech JakobsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

10
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
ISOKLIMA HOLDING ApSVIRKSOMHED3446520710 %10 %31. jan. 2019
Carl Erik LarsenPERSON-5 %5 %31. jan. 2019
KIM KNUDSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED292227465 %5 %31. jan. 2019
SJ HOLDING AF 20.12.2006 ApSVIRKSOMHED298283935 %5 %31. jan. 2019
PTA HOLDING, STRUER ApSVIRKSOMHED320611845 %5 %31. jan. 2019
IVAN JAKOBSEN ENTREPRENØRFIRMA A/SVIRKSOMHED150339755 %5 %31. jan. 2019
K.K. TRANSPORT HOLDING A/SVIRKSOMHED211592985 %5 %31. jan. 2019
JES VELSØ ApSVIRKSOMHED178797825 %5 %31. jan. 2019
STRUER KLEINSMEDIE EJENDOMME ApSVIRKSOMHED316173595 %5 %31. jan. 2019
PBJ MASKINER ApSVIRKSOMHED332679755 %5 %31. jan. 2019

Stiftere

NavnTypeCVR
Carl Erik LarsenPERSON-
KIM KNUDSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29222746
SJ HOLDING AF 20.12.2006 ApSVIRKSOMHED29828393
SVEND BØGH HOLDING ApSVIRKSOMHED31599210
PTA HOLDING, STRUER ApSVIRKSOMHED32061184
ISOKLIMA HOLDING ApSVIRKSOMHED34465207
ASX 14362 A/SVIRKSOMHED12478070
IVAN JAKOBSEN ENTREPRENØRFIRMA A/SVIRKSOMHED15033975
K.K. TRANSPORT HOLDING A/SVIRKSOMHED21159298
JES VELSØ ApSVIRKSOMHED17879782
SØREN MOGENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED31768438
STRUER KLEINSMEDIE EJENDOMME ApSVIRKSOMHED31617359
PBJ MASKINER ApSVIRKSOMHED33267975
BOTJEK STRUER ApSVIRKSOMHED36018305
Sejlhusene Struer K/SVIRKSOMHED38734024
KNora ApSVIRKSOMHED39129078
Lars Højris Tømrerfirma A/SVIRKSOMHED39636964
Livbjerggaard Entreprenørforretning A/SVIRKSOMHED39656892

Tidslinje

34

Hvad er der sket i Cable Fun Struer ApS?

  1. 2026
  2. 22. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Drift af sportsanlæg

    931100

  6. 2024
  7. 29. februar 2024for 2,7 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 20. marts 2023for 3,6 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 14. marts 2023for 3,6 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Annemette Sckerl Aavild·Bestyrelse

  11. 28. februar 2023for 3,7 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Brian Røjkjær Højhus·Bestyrelse

  12. 2022
  13. 29. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  14. 7. juni 2022for 4,4 år siden

    Adresse flyttet til Farvervej 13, 7600 Struer

    STRUER Kommune

  15. 23. maj 2022for 4,4 år siden

    Fratrådte som direktør

    Brian Røjkjær Højhus·Direktion

  16. 23. maj 2022for 4,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Poul Bech Jakobsen·Direktion

  17. 2021
  18. 13. juli 2021for 5,3 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  19. 2020
  20. 8. juni 2020for 6,4 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 31. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  21. 2019
  22. 24. juni 2019for 7,3 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato31. jan. 2019
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste24. jun. 2019
Revision fravalgtJa
Første regnskab31. jan. 2019 → 31. dec. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Farvervej 13
7600 Struer
STRUER Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at opføre og drive kabelbaner og andre hermed beslægtede aktiviteter.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren sammen med et medlem af bestyrelsen.

Branche

931100

Drift af sportsanlæg

Primær NACE-branche

561110

Servering af mad i restauranter og caféer

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024397668
31. jan. 2019→nu
7 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Cable Fun Struer ApS

Hvad laver Cable Fun Struer ApS?

Cable Fun Struer ApS er registreret i branchen "Drift af sportsanlæg" (branchekode 931100). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Servering af mad i restauranter og caféer. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at opføre og drive kabelbaner og andre hermed beslægtede aktiviteter.

Hvad er CVR-nummeret på Cable Fun Struer ApS?

CVR-nummeret på Cable Fun Struer ApS er 40250794. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40250794.

Hvornår blev Cable Fun Struer ApS stiftet?

Cable Fun Struer ApS blev stiftet 31. jan. 2019 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 8 mdr.

Er Cable Fun Struer ApS stadig aktiv?

Ja. Cable Fun Struer ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Cable Fun Struer ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Cable Fun Struer ApS af ISOKLIMA HOLDING ApS (10 %), Carl Erik Larsen (5 %), KIM KNUDSEN HOLDING ApS (5 %), SJ HOLDING AF 20.12.2006 ApS (5 %), PTA HOLDING, STRUER ApS (5 %) og IVAN JAKOBSEN ENTREPRENØRFIRMA A/S (5 %) (samt 4 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Cable Fun Struer ApS?

Ledelsen består af Poul Bech Jakobsen (direktør), Ivan Jakobsen (formand), Søren Andersen Jensen (bestyrelsesmedlem), Poul Bech Jakobsen (bestyrelsesmedlem) og Annemette Sckerl Aavild (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Cable Fun Struer ApS?

Poul Bech Jakobsen er registreret i direktionen hos Cable Fun Struer ApS.

Hvor mange ansatte har Cable Fun Struer ApS?

CVR opgør Cable Fun Struer ApS til 1 ansatte og 0.33 årsværk i oktober 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Cable Fun Struer ApS?

Cable Fun Struer ApS har registreret adresse på Farvervej 13, 7600 Struer i STRUER Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Cable Fun Struer ApS?

Den registrerede kapital i Cable Fun Struer ApS er 750.000 kr.

Hvornår har Cable Fun Struer ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 22. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Cable Fun Struer ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren sammen med et medlem af bestyrelsen.

Historik2 afsnit

Adressehistorik

2

Villemoesvej 16

Hjerm

3 år 4 mdr.

Farvervej 13

Struer

4 år 4 mdr.
2020202220242026
AdresseKommunePeriode
Villemoesvej 16, 7560 HjermSTRUER
31. jan. 2019→6. jun. 2022
3 år 4 mdr.
Farvervej 13, 7600 StruerSTRUER
7. jun. 2022→nu
4 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

2

Brian Røjkjær Højhus

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år

Brian Røjkjær Højhus

DIREKTØR · Direktion

3 år 3 mdr.
20192020202120222023
NavnOrganFunktionPeriode
Brian Røjkjær HøjhusBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
31. jan. 2019→28. feb. 2023
4 år
Brian Røjkjær HøjhusDirektionDIREKTØR
31. jan. 2019→23. maj 2022
3 år 3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007968503
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId46
Fejl registreretNej
Sidst indlæst16. okt. 2026, 19:32
Sidst opdateret21. maj 2026, 17:06
Antal P-enheder1