Gå til indhold
Nordic Makers General Partner ApSNORMAL

CVR 40212701

Nordic Makers General Partner ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 22. jan. 2019København ØVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Nordic Makers General Partner ApS (CVR 40212701) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 22. jan. 2019 og med hjemsted i København Ø. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Nordic Makers General Partner ApS

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202529. jun. 2026Nima Sophia Lama Tisdall1. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202426. jun. 2025Nima Sophia Lama Tisdall12. jul. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202312. jul. 2024Nima Sophia Lama Tisdall22. jul. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202230. jun. 2023Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk6. jul. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202128. jun. 2022Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk30. jun. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 20209. jul. 2021Martin Von Haller10. jul. 2021PDFXML
22. jan. 2019→31. dec. 2019--16. sep. 2020PDFXML

Hvem ejer og leder Nordic Makers General Partner ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Martin Vilhelm von Haller Baggesen GrønbækDirektionADM. DIR.
Esben Andreas Kjærsgaard GadsbøllDirektionDIREKTØR
Michael SeifertDirektionDIREKTØR
Alexander AghassipourDirektionDIREKTØR
Klaus Randel NyengaardDirektionDIREKTØR
Lars Fløe NielsenDirektionDIREKTØR
Benjamin RatzDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
GJEDDEGAARDEN ApSVIRKSOMHED2516684110 %10 %22. jan. 2019
ESBEN GADSBØLL HOLDING ApSVIRKSOMHED3051450510 %10 %22. jan. 2019
FAMILIE & VÆKST ApSVIRKSOMHED3523110210 %10 %22. jan. 2019
Mini M.I.L ApSVIRKSOMHED3806928410 %10 %22. jan. 2019
Forty-Two ApSVIRKSOMHED3839449510 %10 %29. dec. 2023
Suppedas LLCANDEN_DELTAGER400777720310 %10 %22. jan. 2019
Foobar Technologies Iceland ehf.ANDEN_DELTAGER400924208710 %10 %10. dec. 2021

Stiftere

NavnTypeCVR
GJEDDEGAARDEN ApSVIRKSOMHED25166841
ESBEN GADSBØLL HOLDING ApSVIRKSOMHED30514505
FAMILIE & VÆKST ApSVIRKSOMHED35231102
Foobar Technologies II ApSVIRKSOMHED37473650
Mini M.I.L ApSVIRKSOMHED38069284
Forty-Two ApSVIRKSOMHED38394495
Suppedas LLCANDEN_DELTAGER4007777203

Revision

RevisorStatusPeriode
V & CO ANPARTSSELSKABOphørt
22. jan. 2019→7. sep. 2020
1 år 7 mdr.
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
7. sep. 2020→nu
6 år 1 mdr.

Tidslinje

44

Hvad er der sket i Nordic Makers General Partner ApS?

  1. 2026
  2. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 12. juli 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

    702000

  6. 2024
  7. 9. oktober 2024for 2,1 år siden

    Adresse flyttet til Kalkbrænderiløbskaj 8 st, 2100 København Ø

    KØBENHAVN Kommune

  8. 22. juli 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  9. 2023
  10. 29. december 2023for 2,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Michael Seifert·EJERREGISTER

  11. 29. december 2023for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Forty-Two ApS·EJERREGISTER

  12. 6. juli 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  13. 2022
  14. 30. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  15. 3. januar 2022for 4,8 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk·Direktion

  16. 3. januar 2022for 4,8 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Benjamin Ratz·Direktion

  17. 2. januar 2022for 4,8 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Benjamin Ratz·Direktion

  18. 2. januar 2022for 4,8 år siden

    Fratrådte som direktør

    Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk·Direktion

  19. 2021
  20. 10. december 2021for 4,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Foobar Technologies II ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato22. jan. 2019
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste22. jan. 2019
Revision fravalgtNej
Første regnskab22. jan. 2019 → 31. dec. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kalkbrænderiløbskaj 8 st
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at være komplementar i og forvalter af Nordic Makers Syndicate Vehicle K/S og EAF-NM Co-Investment Vehicle K/S samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024353180
22. jan. 2019→nu
7 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Nordic Makers General Partner ApS

Hvad laver Nordic Makers General Partner ApS?

Nordic Makers General Partner ApS er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være komplementar i og forvalter af Nordic Makers Syndicate Vehicle K/S og EAF-NM Co-Investment Vehicle K/S samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed.

Hvad er CVR-nummeret på Nordic Makers General Partner ApS?

CVR-nummeret på Nordic Makers General Partner ApS er 40212701. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK40212701.

Hvornår blev Nordic Makers General Partner ApS stiftet?

Nordic Makers General Partner ApS blev stiftet 22. jan. 2019 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 år 9 mdr.

Er Nordic Makers General Partner ApS stadig aktiv?

Ja. Nordic Makers General Partner ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Nordic Makers General Partner ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Nordic Makers General Partner ApS af GJEDDEGAARDEN ApS (10 %), ESBEN GADSBØLL HOLDING ApS (10 %), FAMILIE & VÆKST ApS (10 %), Mini M.I.L ApS (10 %), Forty-Two ApS (10 %) og Suppedas LLC (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Nordic Makers General Partner ApS?

Ledelsen består af Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk (adm. dir.), Esben Andreas Kjærsgaard Gadsbøll (direktør), Michael Seifert (direktør), Alexander Aghassipour (direktør), Klaus Randel Nyengaard (direktør) og Lars Fløe Nielsen (direktør) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i Nordic Makers General Partner ApS?

Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk, Esben Andreas Kjærsgaard Gadsbøll, Michael Seifert og Alexander Aghassipour (samt 3 andre) er registreret i direktionen hos Nordic Makers General Partner ApS.

Hvor ligger Nordic Makers General Partner ApS?

Nordic Makers General Partner ApS har registreret adresse på Kalkbrænderiløbskaj 8 st, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Nordic Makers General Partner ApS?

Den registrerede kapital i Nordic Makers General Partner ApS er 50.000 kr.

Hvornår har Nordic Makers General Partner ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Nordic Makers General Partner ApS?

BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Nordic Makers General Partner ApS.

Hvem kan tegne Nordic Makers General Partner ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Sundkrogsgade 21

København Ø

5 år 8 mdr.

Kalkbrænderiløbskaj 8

København Ø

2 år
2020202220242026
AdresseKommunePeriode
Sundkrogsgade 21, 2100 København ØKØBENHAVN
22. jan. 2019→8. okt. 2024
5 år 8 mdr.
Kalkbrænderiløbskaj 8 st, 2100 København ØKØBENHAVN
9. okt. 2024→nu
2 år

Ledelse - historisk

3

Martin Vilhelm von Haller Baggesen Grønbæk

DIREKTØR · Direktion

2 år 11 mdr.

Benjamin Ratz

ADM. DIR. · Direktion

2 år 11 mdr.

David Helgason

DIREKTØR · Direktion

2 år 7 mdr.
2019202020212022
NavnOrganFunktionPeriode
Martin Vilhelm von Haller Baggesen GrønbækDirektionDIREKTØR
22. jan. 2019→2. jan. 2022
2 år 11 mdr.
Benjamin RatzDirektionADM. DIR.
22. jan. 2019→2. jan. 2022
2 år 11 mdr.
David HelgasonDirektionDIREKTØR
22. jan. 2019→3. sep. 2021
2 år 7 mdr.

Ejere - historisk

3

Michael Seifert

10 %

2 år 11 mdr.

Foobar Technologies II ApS

10 %

2 år 10 mdr.

Forty-Two ApS

10 %

1 år 11 mdr.
201920202021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
Michael SeifertPERSON10 %
30. dec. 2020→29. dec. 2023
2 år 11 mdr.
Foobar Technologies II ApSVIRKSOMHED10 %
22. jan. 2019→10. dec. 2021
2 år 10 mdr.
Forty-Two ApSVIRKSOMHED10 %
22. jan. 2019→30. dec. 2020
1 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007949333
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId9
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 05:39
Sidst opdateret8. okt. 2026, 08:04
Antal P-enheder1