Gå til indhold
VenomAid Diagnostics ApSNORMAL

CVR 39981165

VenomAid Diagnostics ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 29. okt. 2018Kongens LyngbyForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknikReklamebeskyttet

VenomAid Diagnostics ApS (CVR 39981165) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik", stiftet 29. okt. 2018, med hjemsted i Kongens Lyngby og ca. 4 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

4

Ansatte

4

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for VenomAid Diagnostics ApS

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202524. jun. 2026Gert Fisker Tomczyk25. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202418. jun. 2025Gert Fisker Tomczyk19. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202317. jun. 2024Gert Fisker Tomczyk19. jun. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202214. jun. 2023Gert Fisker Tomczyk20. jun. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202124. jun. 2022Jonas Arnold Jürgensen5. jul. 2022iXBRLXML
1. jan. 2020→31. dec. 202029. apr. 2021Jonas A. Jürgensen16. maj 2021iXBRLXML
29. okt. 2018→31. dec. 2019--19. aug. 2020PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder VenomAid Diagnostics ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mads Aage LaustsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Andreas Hougaard Laustsen-KielBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Gert Fisker TomczykBestyrelseFORMAND
Morten Boje MunkBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jonas Arnold Jürgensen-BreumDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Moleculo Holdings IVSVIRKSOMHED3958464633.3 %33.3 %29. sep. 2025
LAUSTSEN VENTURES ApSVIRKSOMHED3540897520 %20 %29. sep. 2025
Sirius Ventures IVSVIRKSOMHED3959030110 %10 %29. sep. 2025
Ubia Holdings IVSVIRKSOMHED395880135 %5 %29. okt. 2018

Stiftere

NavnTypeCVR
LAUSTSEN VENTURES ApSVIRKSOMHED35408975
Moleculo Holdings IVSVIRKSOMHED39584646
Ubia Holdings IVSVIRKSOMHED39588013
Sirius Ventures IVSVIRKSOMHED39590301
RF Ventures IVSVIRKSOMHED39590433
Ortus Holdings IVSVIRKSOMHED39596377

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE NR. 5357Aktiv
30. aug. 2022→nu
4 år 2 mdr.

Tidslinje

46

Hvad er der sket i VenomAid Diagnostics ApS?

  1. 2026
  2. 25. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 4. juni 2026for 5 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  4. 2025
  5. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    RF Ventures IVS·EJERREGISTER

  6. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Ortus Holdings IVS·EJERREGISTER

  7. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Sirius Ventures IVS·EJERREGISTER

  8. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    LAUSTSEN VENTURES ApS·EJERREGISTER

  9. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Moleculo Holdings IVS·EJERREGISTER

  10. 28. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    LAUSTSEN VENTURES ApS·EJERREGISTER

  11. 28. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Moleculo Holdings IVS·EJERREGISTER

  12. 28. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Sirius Ventures IVS·EJERREGISTER

  13. 25. september 2025for 1,1 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 19. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  15. 11. juni 2025for 1,4 år siden

    Adresse flyttet til Søltofts Plads 224 1, 2800 Kongens Lyngby

    LYNGBY-TAARBÆK Kommune

  16. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

    721000

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato29. okt. 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste4. jun. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab29. okt. 2018 → 31. dec. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Søltofts Plads 224 1
2800 Kongens Lyngby
LYNGBY-TAARBÆK Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed med udvikling og salg af diagnostiske produkter til forgiftning forårsaget af dyr samt aktiviteter, som efter ledelsens skøn har tilknytning hertil.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør og bestyrelsesformanden, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Branche

721000

Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1024082381
29. okt. 2018→nu
8 år

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om VenomAid Diagnostics ApS

Hvad laver VenomAid Diagnostics ApS?

VenomAid Diagnostics ApS er registreret i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik" (branchekode 721000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed med udvikling og salg af diagnostiske produkter til forgiftning forårsaget af dyr samt aktiviteter, som efter ledelsens skøn har tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på VenomAid Diagnostics ApS?

CVR-nummeret på VenomAid Diagnostics ApS er 39981165. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39981165.

Hvornår blev VenomAid Diagnostics ApS stiftet?

VenomAid Diagnostics ApS blev stiftet 29. okt. 2018 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år.

Er VenomAid Diagnostics ApS stadig aktiv?

Ja. VenomAid Diagnostics ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer VenomAid Diagnostics ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes VenomAid Diagnostics ApS af Moleculo Holdings IVS (33,3 %), LAUSTSEN VENTURES ApS (20 %), Sirius Ventures IVS (10 %) og Ubia Holdings IVS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i VenomAid Diagnostics ApS?

Ledelsen består af Jonas Arnold Jürgensen-Breum (direktør), Gert Fisker Tomczyk (formand), Mads Aage Laustsen (bestyrelsesmedlem), Andreas Hougaard Laustsen-Kiel (bestyrelsesmedlem) og Morten Boje Munk (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i VenomAid Diagnostics ApS?

Jonas Arnold Jürgensen-Breum er registreret i direktionen hos VenomAid Diagnostics ApS.

Hvor mange ansatte har VenomAid Diagnostics ApS?

CVR opgør VenomAid Diagnostics ApS til 4 ansatte og 4 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger VenomAid Diagnostics ApS?

VenomAid Diagnostics ApS har registreret adresse på Søltofts Plads 224 1, 2800 Kongens Lyngby i LYNGBY-TAARBÆK Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i VenomAid Diagnostics ApS?

Den registrerede kapital i VenomAid Diagnostics ApS er 50.000 kr.

Hvornår har VenomAid Diagnostics ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 25. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for VenomAid Diagnostics ApS?

A/S PSE NR. 5357 er registreret som revisor for VenomAid Diagnostics ApS.

Hvem kan tegne VenomAid Diagnostics ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør og bestyrelsesformanden, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Har VenomAid Diagnostics ApS andre navne?

VenomAid Diagnostics ApS er også registreret under binavnet VenomAid ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Binavne

1
BinavnPeriode
VenomAid ApS
29. okt. 2018→nu
8 år

Adressehistorik

6

Rungsted Plads 10

København N

2 år 10 mdr.

Elektrovej 331

Kongens Lyngby

Elektrovej 331

Kongens Lyngby

Elektrovej 331

Kongens Lyngby

Kolonnevej 239

Kongens Lyngby

2 år 1 mdr.

Søltofts Plads 224

Kongens Lyngby

1 år 4 mdr.
2020202220242026
AdresseKommunePeriode
Rungsted Plads 10 st th, 2200 København NKØBENHAVN
29. okt. 2018→16. sep. 2021
2 år 10 mdr.
Elektrovej 331, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
17. sep. 2021→16. dec. 2021
2 mdr.
Elektrovej 331, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
17. dec. 2021→10. feb. 2022
1 mdr.
Elektrovej 331, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
11. feb. 2022→10. apr. 2023
1 år 1 mdr.
Kolonnevej 239 st, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
11. apr. 2023→10. jun. 2025
2 år 1 mdr.
Søltofts Plads 224 1, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
11. jun. 2025→nu
1 år 4 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Hjemmesidewww.venomaid.comNej
11. apr. 2023→nu
3 år 6 mdr.

Ledelse - historisk

1

Rasmus Aasbjerg Friis

DIREKTØR · Direktion

2 år
20192020
NavnOrganFunktionPeriode
Rasmus Aasbjerg FriisDirektionDIREKTØR
29. okt. 2018→15. nov. 2020
2 år

Ejere - historisk

5

RF Ventures IVS

5 %

6 år 11 mdr.

Ortus Holdings IVS

5 %

6 år 11 mdr.

LAUSTSEN VENTURES ApS

15 %

6 år 10 mdr.

Moleculo Holdings IVS

25 %

6 år 10 mdr.

Sirius Ventures IVS

25 %

6 år 10 mdr.
20192020202120222023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
RF Ventures IVSVIRKSOMHED5 %
29. okt. 2018→29. sep. 2025
6 år 11 mdr.
Ortus Holdings IVSVIRKSOMHED5 %
29. okt. 2018→29. sep. 2025
6 år 11 mdr.
LAUSTSEN VENTURES ApSVIRKSOMHED15 %
29. okt. 2018→28. sep. 2025
6 år 10 mdr.
Moleculo Holdings IVSVIRKSOMHED25 %
29. okt. 2018→28. sep. 2025
6 år 10 mdr.
Sirius Ventures IVSVIRKSOMHED25 %
29. okt. 2018→28. sep. 2025
6 år 10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007835137
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId76
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 20:08
Sidst opdateret13. okt. 2026, 00:40
Antal P-enheder1