Gå til indhold
Dom Vinique ApSNORMAL

CVR 39805138

Dom Vinique ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 13. aug. 2018KoldingDetailhandel med drikkevarerReklamebeskyttet

Dom Vinique ApS (CVR 39805138) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Detailhandel med drikkevarer", stiftet 13. aug. 2018 og med hjemsted i Kolding. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

144.750 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Dom Vinique ApS

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20258. jun. 2026Brian Nytoft10. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202417. jun. 2025Jens Eriksen18. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 20233. maj 2024Brian Nytoft6. maj 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202227. mar. 2023Brian Nytoft27. mar. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202112. mar. 2022Brian Nytoft14. mar. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202011. jun. 2021Brian Nytoft14. jun. 2021PDFXML
13. aug. 2018→31. dec. 2019--28. maj 2020PDFXML

Hvem ejer og leder Dom Vinique ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jens Arnhoff EriksenDirektionDIREKTØR
Brian NytoftDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
PC 2004 ApSVIRKSOMHED2777439315 %15 %6. apr. 2020
JE HOLDING KOLDING ApSVIRKSOMHED3553064915 %15 %6. apr. 2020
HEJLSMINDE BADEHOTEL ApSVIRKSOMHED2511232610 %10 %13. aug. 2018
BRIAN NYTOFT INVEST ApSVIRKSOMHED2981485610 %10 %13. aug. 2018
KIM CORYDON HOLDING ApSVIRKSOMHED270535055 %5 %6. apr. 2020
Dompinique IVSVIRKSOMHED396812775 %5 %6. apr. 2020
Lundhede ApSVIRKSOMHED440596735 %5 %16. maj 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
Poul Arnhoff EriksenPERSON-
Dorthe Lundhede JepsenPERSON-
Rune KathPERSON-
John Lundhede JepsenPERSON-
Annemette EriksenPERSON-
Stella Iris KathPERSON-
PC 2004 ApSVIRKSOMHED27774393
HEJLSMINDE BADEHOTEL ApSVIRKSOMHED25112326
KIM CORYDON HOLDING ApSVIRKSOMHED27053505
CAWE HOLDING ApSVIRKSOMHED31610745
BRIAN NYTOFT INVEST ApSVIRKSOMHED29814856
JE HOLDING KOLDING ApSVIRKSOMHED35530649
Dompinique IVSVIRKSOMHED39681277

Revision

RevisorStatusPeriode
EGTVED REVISIONSKONTOR, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
13. aug. 2018→27. maj 2020
1 år 9 mdr.

Tidslinje

54

Hvad er der sket i Dom Vinique ApS?

  1. 2026
  2. 10. juni 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 18. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Vedtægter ændret

  6. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Dorthe Lundhede Jepsen·Bestyrelse

  7. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peder Aage Christensen·Bestyrelse

  8. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som direktør

    Christian Trillingsgaard·Direktion

  9. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som formand

    Jens Arnhoff Eriksen·Bestyrelse

  10. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Jens Arnhoff Eriksen·Direktion

  11. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Brian Nytoft·Direktion

  12. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Detailhandel med drikkevarer

    472500

  13. 2024
  14. 17. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Christian Trillingsgaard·Bestyrelse

  15. 6. maj 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  16. 2023
  17. 17. september 2023for 3,1 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 17. september 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Rune Kath·Direktion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato13. aug. 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste17. jun. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab13. aug. 2018 → 31. dec. 2019
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Albuen 14
6000 Kolding
KOLDING Kommune
Telefon-

Formål

Selskabets formål er at eje anparter og aktier i en vinproduktionsvirksomhed i Slovakiet samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktørerne i forening

Branche

472500

Detailhandel med drikkevarer

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023889109
13. aug. 2018→nu
8 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Dom Vinique ApS

Hvad laver Dom Vinique ApS?

Dom Vinique ApS er registreret i branchen "Detailhandel med drikkevarer" (branchekode 472500). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje anparter og aktier i en vinproduktionsvirksomhed i Slovakiet samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Dom Vinique ApS?

CVR-nummeret på Dom Vinique ApS er 39805138. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39805138.

Hvornår blev Dom Vinique ApS stiftet?

Dom Vinique ApS blev stiftet 13. aug. 2018 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 2 mdr.

Er Dom Vinique ApS stadig aktiv?

Ja. Dom Vinique ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Dom Vinique ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Dom Vinique ApS af PC 2004 ApS (15 %), JE HOLDING KOLDING ApS (15 %), HEJLSMINDE BADEHOTEL ApS (10 %), BRIAN NYTOFT INVEST ApS (10 %), KIM CORYDON HOLDING ApS (5 %) og Dompinique IVS (5 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Dom Vinique ApS?

Ledelsen består af Jens Arnhoff Eriksen (direktør) og Brian Nytoft (direktør).

Hvem er direktør i Dom Vinique ApS?

Jens Arnhoff Eriksen og Brian Nytoft er registreret i direktionen hos Dom Vinique ApS.

Hvor ligger Dom Vinique ApS?

Dom Vinique ApS har registreret adresse på Albuen 14, 6000 Kolding i KOLDING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Dom Vinique ApS?

Den registrerede kapital i Dom Vinique ApS er 144.750 kr.

Hvornår har Dom Vinique ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 10. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Dom Vinique ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktørerne i forening

Historik4 afsnit

Adressehistorik

2

Albuen 14

Kolding

Albuen 14

Kolding

8 år
2020202220242026
AdresseKommunePeriode
Albuen 14, 6000 KoldingKOLDING
13. aug. 2018→23. okt. 2018
2 mdr.
Albuen 14, 6000 KoldingKOLDING
24. okt. 2018→nu
8 år

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
28. maj 2020→13. aug. 2024
4 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
14. aug. 2024→nu
2 år 2 mdr.

Ledelse - historisk

7

Dorthe Lundhede Jepsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 9 mdr.

Jens Arnhoff Eriksen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 9 mdr.

Peder Aage Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 9 mdr.

Christian Trillingsgaard

DIREKTØR · Direktion

1 år 9 mdr.

Christian Trillingsgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 3 mdr.

Brian Nytoft

DIREKTØR · Direktion

5 år 1 mdr.

Rune Kath

ADM. DIR. · Direktion

5 år 1 mdr.
2019202020212022202320242025
NavnOrganFunktionPeriode
Dorthe Lundhede JepsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
17. sep. 2023→17. jun. 2025
1 år 9 mdr.
Jens Arnhoff EriksenBestyrelseFORMAND
17. sep. 2023→17. jun. 2025
1 år 9 mdr.
Peder Aage ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
17. sep. 2023→17. jun. 2025
1 år 9 mdr.
Christian TrillingsgaardDirektionDIREKTØR
17. sep. 2023→17. jun. 2025
1 år 9 mdr.
Christian TrillingsgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
17. sep. 2023→17. dec. 2024
1 år 3 mdr.
Brian NytoftDirektionDIREKTØR
13. aug. 2018→17. sep. 2023
5 år 1 mdr.

Ejere - historisk

5

CAWE HOLDING ApS

10 %

1 år 7 mdr.

PC 2004 ApS

10 %

1 år 7 mdr.

KIM CORYDON HOLDING ApS

10 %

1 år 7 mdr.

JE HOLDING KOLDING ApS

10 %

1 år 7 mdr.

Dompinique IVS

10 %

1 år 7 mdr.
20192020
NavnTypeEjerandelPeriode
CAWE HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
13. aug. 2018→6. apr. 2020
1 år 7 mdr.
PC 2004 ApSVIRKSOMHED10 %
13. aug. 2018→5. apr. 2020
1 år 7 mdr.
KIM CORYDON HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
13. aug. 2018→5. apr. 2020
1 år 7 mdr.
JE HOLDING KOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
13. aug. 2018→5. apr. 2020
1 år 7 mdr.
Dompinique IVSVIRKSOMHED10 %
13. aug. 2018→5. apr. 2020
1 år 7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007752153
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId13
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 09:58
Sidst opdateret8. jun. 2026, 18:32
Antal P-enheder1