Gå til indhold
Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/SOPLØSTEFTERFUSION

CVR 39657155

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S

OPLØSTEFTERFUSION
AktieselskabStiftet 14. jun. 2018VejleAnden udlejning af boliger

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S (CVR 39657155) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 14. jun. 2018 og med hjemsted i Vejle. Status: OPLØSTEFTERFUSION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

11.000.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
14. jun. 201831. dec. 2018--11. apr. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
SLP 11.363 A/SVIRKSOMHED20829672

Revision

RevisorStatusPeriode
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.

Tidslinje

39

Hvad er der sket i Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

  1. 2020
  2. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

  3. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FUSION

  4. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    PALLE IVERSEN FINANS ApS·EJERREGISTER

  5. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    BØGVADGAARD ApS·EJERREGISTER

  6. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    FUGA INVEST ApS·EJERREGISTER

  7. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Lin´s ApS·EJERREGISTER

  8. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    CS HOLDING AF 1974 ApS·EJERREGISTER

  9. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    SCSK 5546 ApS·EJERREGISTER

  10. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    S.E. HANSSON INVEST ApS·EJERREGISTER

  11. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jesper Hansson·Bestyrelse

  12. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peer Grønborg Guldbrandsen·Bestyrelse

  13. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Fratrådte som direktør

    Steen Sandgaard·Direktion

  14. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Fratrådte som formand

    Claus Sønniksen·Bestyrelse

  15. 13. marts 2020for 6,5 år siden

    Revisor fratrådte

    PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFUSION
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato14. jun. 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste3. mar. 2020
Revision fravalgtNej
Første regnskab14. jun. 201831. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Vindingvej 2A
7100 Vejle
VEJLE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive ejendommen beliggende nuværende adresse Havkærvej 79-81, 8381 Tilst.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af formanden i forening med én direktør eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

682030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S

Hvad laver Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive ejendommen beliggende nuværende adresse Havkærvej 79-81, 8381 Tilst.

Hvad er CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S er 39657155. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39657155.

Hvornår blev Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S stiftet?

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S blev stiftet 14. jun. 2018 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 3 mdr.

Er Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S stadig aktiv?

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERFUSION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S har registreret adresse på Vindingvej 2A, 7100 Vejle i VEJLE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

Den registrerede kapital i Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S er 11.000.000 kr.

Hvornår har Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 11. apr. 2019 og dækker perioden 14. jun. 2018 - 31. dec. 2018. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af formanden i forening med én direktør eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023720015
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst A/S
14. jun. 20182. mar. 2020
1 år 8 mdr.
Ejendomsselskabet Bøgelund, Tilst ApS
3. mar. 202013. mar. 2020
10 dage

Adressehistorik

2

Vindingvej 2A

Vejle

4 mdr.

Vindingvej 2A

Vejle

1 år 4 mdr.
20192020
AdresseKommunePeriode
Vindingvej 2A, 7100 VejleVEJLE
14. jun. 201819. okt. 2018
4 mdr.
Vindingvej 2A, 7100 VejleVEJLE
20. okt. 201813. mar. 2020
1 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

5

Steen Sandgaard

DIREKTØR · Direktion

Jesper Hansson

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 8 mdr.

Claus Sønniksen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 8 mdr.

Peer Grønborg Guldbrandsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 8 mdr.

Karsten Blume Schmidt

DIREKTØR · Direktion

1 år 7 mdr.
20192020
NavnOrganFunktionPeriode
Steen SandgaardDirektionDIREKTØR
21. jan. 202013. mar. 2020
1 mdr.
Jesper HanssonBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
Claus SønniksenBestyrelseFORMAND
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
Peer Grønborg GuldbrandsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
Karsten Blume SchmidtDirektionDIREKTØR
14. jun. 201821. jan. 2020
1 år 7 mdr.

Ejere - historisk

7

PALLE IVERSEN FINANS ApS

10 %

1 år 8 mdr.

BØGVADGAARD ApS

10 %

1 år 8 mdr.

CS HOLDING AF 1974 ApS

20 %

1 år 8 mdr.

SCSK 5546 ApS

20 %

1 år 8 mdr.

FUGA INVEST ApS

10 %

1 år 8 mdr.

S.E. HANSSON INVEST ApS

20 %

1 år 8 mdr.

Lin´s ApS

10 %

1 år 8 mdr.
20192020
NavnTypeEjerandelPeriode
PALLE IVERSEN FINANS ApSVIRKSOMHED10 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
BØGVADGAARD ApSVIRKSOMHED10 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
CS HOLDING AF 1974 ApSVIRKSOMHED20 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
SCSK 5546 ApSVIRKSOMHED20 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
FUGA INVEST ApSVIRKSOMHED10 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.
S.E. HANSSON INVEST ApSVIRKSOMHED20 %
14. jun. 201813. mar. 2020
1 år 8 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion13. mar. 2020
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007683827
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. aug. 2026, 15:33
Sidst opdateret4. mar. 2021, 00:00
Antal P-enheder1