Gå til indhold
Buyers Collective IVSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 39569817

Buyers Collective IVS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
IværksætterselskabStiftet 15. maj 2018København ØAnden detailhandel undtagen fra forretninger, stadepladser og markeder

Buyers Collective IVS (CVR 39569817) er en dansk virksomhed registreret som Iværksætterselskab i branchen "Anden detailhandel undtagen fra forretninger, stadepladser og markeder", stiftet 15. maj 2018 og med hjemsted i København Ø. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

1 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Buyers Collective IVS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Asmund SørensenPERSON-
Mette CarruthersPERSON-

Tidslinje

15

Hvad er der sket i Buyers Collective IVS?

  1. 2018
  2. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Asmund Sørensen·EJERREGISTER

  4. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Mette Carruthers·EJERREGISTER

  5. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Asmund Sørensen·Direktion

  6. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Mette Carruthers·Direktion

  7. 17. august 2018for 8,1 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1023617141·P-nummer

  8. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Iværksætterselskab

  9. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Kapital registreret: 1 kr.

  10. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Vedtægter ændret

  11. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Registreret på Gammel Kalkbrænderi Vej 15, 2100 København Ø

    KØBENHAVN Kommune

  12. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Asmund Sørensen·EJERREGISTER

  13. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Mette Carruthers·EJERREGISTER

  14. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Asmund Sørensen·Direktion

  15. 15. maj 2018for 8,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Mette Carruthers·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformIværksætterselskab
Stiftelsesdato15. maj 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. maj 2018
Revision fravalgtJa
Første regnskab15. maj 201831. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Gammel Kalkbrænderi Vej 15
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-

Formål

Virksomhedens formål er at udøve virksomhed i forbindelse med forhandling af rabatter på vareindkøb mellem mindre virksomheder og grossister.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af de to direktører.

Branche

479900

Anden detailhandel undtagen fra forretninger, stadepladser og markeder

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om Buyers Collective IVS

Hvad laver Buyers Collective IVS?

Buyers Collective IVS er registreret i branchen "Anden detailhandel undtagen fra forretninger, stadepladser og markeder" (branchekode 479900). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er at udøve virksomhed i forbindelse med forhandling af rabatter på vareindkøb mellem mindre virksomheder og grossister.

Hvad er CVR-nummeret på Buyers Collective IVS?

CVR-nummeret på Buyers Collective IVS er 39569817. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39569817.

Hvornår blev Buyers Collective IVS stiftet?

Buyers Collective IVS blev stiftet 15. maj 2018 som Iværksætterselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 4 mdr.

Er Buyers Collective IVS stadig aktiv?

Buyers Collective IVS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger Buyers Collective IVS?

Buyers Collective IVS har registreret adresse på Gammel Kalkbrænderi Vej 15, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Buyers Collective IVS?

Den registrerede kapital i Buyers Collective IVS er 1 kr.

Hvem kan tegne Buyers Collective IVS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af de to direktører.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023617141
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.

Ledelse - historisk

2

Asmund Sørensen

DIREKTØR · Direktion

3 mdr.

Mette Carruthers

DIREKTØR · Direktion

3 mdr.
NavnOrganFunktionPeriode
Asmund SørensenDirektionDIREKTØR
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.
Mette CarruthersDirektionDIREKTØR
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.

Ejere - historisk

2

Asmund Sørensen

33.3 %

3 mdr.

Mette Carruthers

33.3 %

3 mdr.
NavnTypeEjerandelPeriode
Asmund SørensenPERSON33.3 %
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.
Mette CarruthersPERSON33.3 %
15. maj 201817. aug. 2018
3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007640113
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst1. maj 2025, 01:03
Sidst opdateret16. jan. 2019, 10:30
Antal P-enheder1