Gå til indhold
Cannibal Records ApSUNDERKONKURS

CVR 39541130

Cannibal Records ApS

UNDERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 1. maj 2018BrøndbyIndspilning af lydoptagelser og udgivelse af musikReklamebeskyttet

Cannibal Records ApS (CVR 39541130) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik", stiftet 1. maj 2018 og med hjemsted i Brøndby. Status: UNDERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Cannibal Records ApS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2023→31. dec. 20234. jun. 2024Morad Arab28. jun. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 20226. jun. 2023Morad Arab7. jun. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 20214. jul. 2022Wintana Tesfaselassie1. aug. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 20202. jun. 2021Wintana Tesfaselassie13. jun. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--20. maj 2020PDFXML
1. maj 2018→31. dec. 2018--9. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Cannibal Records ApS?

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Mo Productions IVSVIRKSOMHED3949760320 %20 %16. okt. 2023
Brother Ice Productions IVSVIRKSOMHED3949764620 %20 %16. okt. 2023
Coach Management IVSVIRKSOMHED3950186420 %20 %16. okt. 2023
Mix 1 Management ApSVIRKSOMHED4414074820 %20 %21. jun. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
Mo Productions IVSVIRKSOMHED39497603
Brother Ice Productions IVSVIRKSOMHED39497646
Hakeem Productions IVSVIRKSOMHED39498626
Mix Management IVSVIRKSOMHED39499479
Slow Productions IVSVIRKSOMHED39499770
Coach Management IVSVIRKSOMHED39501864

Tidslinje

56

Hvad er der sket i Cannibal Records ApS?

  1. 2025
  2. 4. november 2025for 1 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  3. 4. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Henrik Bernt Sanders·Likvidator

  4. 2. september 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Henrik Bernt Sanders·Likvidator

  5. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  6. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Morad Arab·Direktion

  7. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Jermyn Theophilus Creppy·Direktion

  8. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Jacob Msafiri Vinther·Direktion

  9. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik

    592000

  10. 2024
  11. 28. juni 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  12. 2023
  13. 16. oktober 2023for 3 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    Slow Productions IVS·EJERREGISTER

  14. 16. oktober 2023for 3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Mo Productions IVS·EJERREGISTER

  15. 16. oktober 2023for 3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Brother Ice Productions IVS·EJERREGISTER

  16. 16. oktober 2023for 3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Coach Management IVS·EJERREGISTER

  17. 15. oktober 2023for 3 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    Mo Productions IVS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusUNDERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. maj 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. maj 2018
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. maj 2018 → 31. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vibeholms Allé 12
2605 Brøndby
BRØNDBY Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Virksomhedens formål indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af samtlige direktører i forening.

Branche

592000

Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023584642
1. maj 2018→nu
8 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om Cannibal Records ApS

Hvad laver Cannibal Records ApS?

Cannibal Records ApS er registreret i branchen "Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik" (branchekode 592000). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Cannibal Records ApS?

CVR-nummeret på Cannibal Records ApS er 39541130. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39541130.

Hvornår blev Cannibal Records ApS stiftet?

Cannibal Records ApS blev stiftet 1. maj 2018 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 5 mdr.

Er Cannibal Records ApS stadig aktiv?

Cannibal Records ApS står registreret med status "UNDERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvem ejer Cannibal Records ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Cannibal Records ApS af Mo Productions IVS (20 %), Brother Ice Productions IVS (20 %), Coach Management IVS (20 %) og Mix 1 Management ApS (20 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor ligger Cannibal Records ApS?

Cannibal Records ApS har registreret adresse på Vibeholms Allé 12, 2605 Brøndby i BRØNDBY Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Cannibal Records ApS?

Den registrerede kapital i Cannibal Records ApS er 50.000 kr.

Hvornår har Cannibal Records ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 28. jun. 2024 og dækker perioden 1. jan. 2023 - 31. dec. 2023. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Cannibal Records ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af samtlige direktører i forening.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Øresundsvej 148A

København S

Sofienhøjvej 12

København S

2 år 6 mdr.

Vibeholms Allé 12

Brøndby

5 år 10 mdr.
20192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Øresundsvej 148A 4 th, 2300 København SKØBENHAVN
1. maj 2018→24. jun. 2018
1 mdr.
Sofienhøjvej 12 1 tv, 2300 København SKØBENHAVN
25. jun. 2018→26. dec. 2020
2 år 6 mdr.
Vibeholms Allé 12, 2605 BrøndbyBRØNDBY
27. dec. 2020→nu
5 år 10 mdr.

Ledelse - historisk

7

Henrik Bernt Sanders

LIKVIDATOR · Likvidator

Morad Arab

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.

Jermyn Theophilus Creppy

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.

Jacob Msafiri Vinther

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.

Wintana Tesfaselassie

DIREKTØR · Direktion

5 år

Emil Vestergård Nielsen

DIREKTØR · Direktion

4 år 9 mdr.

Hakeem Zouber Sivori Nielsen

DIREKTØR · Direktion

20192020202120222023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik Bernt SandersLikvidatorLIKVIDATOR
2. sep. 2025→4. nov. 2025
2 mdr.
Morad ArabDirektionDIREKTØR
1. maj 2018→12. aug. 2025
7 år 3 mdr.
Jermyn Theophilus CreppyDirektionDIREKTØR
1. maj 2018→12. aug. 2025
7 år 3 mdr.
Jacob Msafiri VintherDirektionDIREKTØR
1. maj 2018→12. aug. 2025
7 år 3 mdr.
Wintana TesfaselassieDirektionDIREKTØR
1. maj 2018→3. maj 2023
5 år
Emil Vestergård NielsenDirektionDIREKTØR
1. maj 2018→17. feb. 2023
4 år 9 mdr.

Ejere - historisk

11

Slow Productions IVS

20 %

5 år 3 mdr.

Mo Productions IVS

20 %

5 år 3 mdr.

Brother Ice Productions IVS

20 %

5 år 3 mdr.

Coach Management IVS

20 %

5 år 3 mdr.

Mix Management IVS

20 %

4 år 11 mdr.

Hakeem Productions IVS

15 %

Mo Productions IVS

15 %

Brother Ice Productions IVS

15 %

Mix Management IVS

15 %

Slow Productions IVS

15 %

Coach Management IVS

15 %

201920202021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
Slow Productions IVSVIRKSOMHED20 %
25. jun. 2018→16. okt. 2023
5 år 3 mdr.
Mo Productions IVSVIRKSOMHED20 %
25. jun. 2018→15. okt. 2023
5 år 3 mdr.
Brother Ice Productions IVSVIRKSOMHED20 %
25. jun. 2018→15. okt. 2023
5 år 3 mdr.
Coach Management IVSVIRKSOMHED20 %
25. jun. 2018→15. okt. 2023
5 år 3 mdr.
Mix Management IVSVIRKSOMHED20 %
25. jun. 2018→21. jun. 2023
4 år 11 mdr.
Hakeem Productions IVSVIRKSOMHED15 %
1. maj 2018→25. jun. 2018
1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007626187
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId14
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 09:40
Sidst opdateret5. okt. 2026, 11:54
Antal P-enheder1