Gå til indhold
KI-1 ApSOPLØSTEFTERFUSION

CVR 39512254

KI-1 ApS

OPLØSTEFTERFUSION
AnpartsselskabStiftet 13. apr. 2018Kgs. LyngbyIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

KI-1 ApS (CVR 39512254) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 13. apr. 2018 og med hjemsted i Kgs. Lyngby. Status: OPLØSTEFTERFUSION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for KI-1 ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2020→31. dec. 20201. feb. 2021Peter Fejerskov1. feb. 2021iXBRLXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--25. feb. 2020PDFiXBRLXML
13. apr. 2018→31. dec. 2018--6. maj 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder KI-1 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
NETCHOICE ApSVIRKSOMHED25333632
TORBEN BECH ApSVIRKSOMHED26279437
RCG ApSVIRKSOMHED10104750
OLE M. MEYER ApSVIRKSOMHED34618992
4JEPS ApSVIRKSOMHED34627673
Mutar Holding ApSVIRKSOMHED37822523
AmpliFaia Holding ApSVIRKSOMHED38326171
PioGroup ApSVIRKSOMHED39424347

Tidslinje

39

Hvad er der sket i KI-1 ApS?

  1. 2022
  2. 2. juni 2022for 4,4 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

  3. 2. juni 2022for 4,4 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FUSION

  4. 2. juni 2022for 4,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    4JEPS ApS·EJERREGISTER

  5. 2. juni 2022for 4,4 år siden

    Fratrådte som direktør

    Peter Fejerskov·Direktion

  6. 2. juni 2022for 4,4 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1023552406·P-nummer

  7. 2021
  8. 1. februar 2021for 5,7 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  9. 2020
  10. 25. februar 2020for 6,7 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  11. 2019
  12. 23. december 2019for 6,9 år siden

    Adresse flyttet til Dronning Sofies Vej 8, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  13. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    TORBEN BECH ApS·EJERREGISTER

  14. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Mutar Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    AmpliFaia Holding ApS·EJERREGISTER

  16. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    RCG ApS·EJERREGISTER

  17. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    OLE M. MEYER ApS·EJERREGISTER

  18. 15. december 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    NETCHOICE ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFUSION
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato13. apr. 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste13. apr. 2018
Revision fravalgtJa
Første regnskab13. apr. 2018 → 31. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Muldvad 30
2800 Kgs. Lyngby
GLADSAXE Kommune
Telefon22137200

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og anden virksomhed beslægtet hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642020

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om KI-1 ApS

Hvad laver KI-1 ApS?

KI-1 ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642020). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og anden virksomhed beslægtet hermed.

Hvad er CVR-nummeret på KI-1 ApS?

CVR-nummeret på KI-1 ApS er 39512254. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39512254.

Hvornår blev KI-1 ApS stiftet?

KI-1 ApS blev stiftet 13. apr. 2018 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 6 mdr.

Er KI-1 ApS stadig aktiv?

KI-1 ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERFUSION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger KI-1 ApS?

KI-1 ApS har registreret adresse på Muldvad 30, 2800 Kgs. Lyngby i GLADSAXE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i KI-1 ApS?

Den registrerede kapital i KI-1 ApS er 50.000 kr.

Hvornår har KI-1 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. feb. 2021 og dækker perioden 1. jan. 2020 - 31. dec. 2020. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KI-1 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023552406
13. apr. 2018→2. jun. 2022
4 år 1 mdr.

Adressehistorik

3

Muldvad 30

Kgs. Lyngby

1 år 7 mdr.

Muldvad 30

Kongens Lyngby

Dronning Sofies Vej 8

Roskilde

2 år 5 mdr.
2019202020212022
AdresseKommunePeriode
Muldvad 30, 2800 Kgs. LyngbyGLADSAXE
13. apr. 2018→28. nov. 2019
1 år 7 mdr.
Muldvad 30, 2800 Kongens LyngbyGLADSAXE
29. nov. 2019→22. dec. 2019
23 dage
Dronning Sofies Vej 8, 4000 RoskildeROSKILDE
23. dec. 2019→2. jun. 2022
2 år 5 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon22137200Nej
23. dec. 2019→2. jun. 2022
2 år 5 mdr.
E-mail[email protected]Nej
23. dec. 2019→2. jun. 2022
2 år 5 mdr.

Ledelse - historisk

3

Peter Fejerskov

DIREKTØR · Direktion

2 år 5 mdr.

Andreas Frøland

DIREKTØR · Direktion

11 mdr.

Andreas Frøland

DIREKTØR · Direktion

7 mdr.
2019202020212022
NavnOrganFunktionPeriode
Peter FejerskovDirektionDIREKTØR
12. dec. 2019→2. jun. 2022
2 år 5 mdr.
Andreas FrølandDirektionDIREKTØR
21. dec. 2018→15. dec. 2019
11 mdr.
Andreas FrølandDirektionDIREKTØR
13. apr. 2018→30. nov. 2018
7 mdr.

Ejere - historisk

9

4JEPS ApS

100 %

2 år 5 mdr.

NETCHOICE ApS

5 %

1 år 8 mdr.

TORBEN BECH ApS

10 %

1 år 8 mdr.

RCG ApS

20 %

1 år 8 mdr.

OLE M. MEYER ApS

20 %

1 år 8 mdr.

Mutar Holding ApS

10 %

1 år 8 mdr.

AmpliFaia Holding ApS

15 %

1 år 8 mdr.

PioGroup ApS

5 %

1 år 8 mdr.

4JEPS ApS

10 %

1 år 8 mdr.
2019202020212022
NavnTypeEjerandelPeriode
4JEPS ApSVIRKSOMHED100 %
15. dec. 2019→2. jun. 2022
2 år 5 mdr.
NETCHOICE ApSVIRKSOMHED5 %
13. apr. 2018→15. dec. 2019
1 år 8 mdr.
TORBEN BECH ApSVIRKSOMHED10 %
13. apr. 2018→15. dec. 2019
1 år 8 mdr.
RCG ApSVIRKSOMHED20 %
13. apr. 2018→15. dec. 2019
1 år 8 mdr.
OLE M. MEYER ApSVIRKSOMHED20 %
13. apr. 2018→15. dec. 2019
1 år 8 mdr.
Mutar Holding ApSVIRKSOMHED10 %
13. apr. 2018→15. dec. 2019
1 år 8 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion2. jun. 2022
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007611684
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId10
Fejl registreretNej
Sidst indlæst2. sep. 2026, 04:32
Sidst opdateret30. jun. 2026, 00:26
Antal P-enheder1