Gå til indhold
IBE A/SOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 39252406

IBE A/S

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AktieselskabStiftet 16. jan. 2018Vallensbæk StrandAndre hjælpetjenester i forbindelse med finansiel formidling

IBE A/S (CVR 39252406) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Andre hjælpetjenester i forbindelse med finansiel formidling", stiftet 16. jan. 2018 og med hjemsted i Vallensbæk Strand. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for IBE A/S

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
16. jan. 2018→31. dec. 2018--14. jun. 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder IBE A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
HSP KORSØR ApSVIRKSOMHED25349369
Fam Sass Holding IVSVIRKSOMHED37294209
C. Dueholm Holding ApSVIRKSOMHED37746002
Bostan Capital Holding IVSVIRKSOMHED38208640
Swan Danica Holding IVSVIRKSOMHED38454676
Raspberry IVSVIRKSOMHED38458981

Revision

RevisorStatusPeriode
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.

Tidslinje

39

Hvad er der sket i IBE A/S?

  1. 2019
  2. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Binavn slettet: Investment Bureau of Europe A/S

  4. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    HSP KORSØR ApS·EJERREGISTER

  5. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    Bostan Capital Holding IVS·EJERREGISTER

  6. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 66,7 %

    Swan Danica Holding IVS·EJERREGISTER

  7. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Flemming Bertil Strøbæk·Bestyrelse

  8. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Ratchadakorn Hermann·Bestyrelse

  9. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Ratchadakorn Hermann·Direktion

  10. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Fratrådte som formand

    Hassan Ayaz Bostan·Bestyrelse

  11. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Revisor fratrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  12. 14. august 2019for 7,2 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1023253468·P-nummer

  13. 14. juni 2019for 7,4 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 16. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  14. 9. januar 2019for 7,8 år siden

    Adresse flyttet til Nr Alslev Nygade 11C, 4840 Nørre Alslev

    GULDBORGSUND Kommune

  15. 1. januar 2019for 7,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 0 %

    C. Dueholm Holding ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato16. jan. 2018
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste16. jan. 2018
Revision fravalgtNej
Første regnskab16. jan. 2018 → 31. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Egeskovvej 2
2665 Vallensbæk Strand
VALLENSBÆK Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er markedsføring samt dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller 3 bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

661900

Andre hjælpetjenester i forbindelse med finansiel formidling

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om IBE A/S

Hvad laver IBE A/S?

IBE A/S er registreret i branchen "Andre hjælpetjenester i forbindelse med finansiel formidling" (branchekode 661900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er markedsføring samt dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på IBE A/S?

CVR-nummeret på IBE A/S er 39252406. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39252406.

Hvornår blev IBE A/S stiftet?

IBE A/S blev stiftet 16. jan. 2018 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 9 mdr.

Er IBE A/S stadig aktiv?

IBE A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger IBE A/S?

IBE A/S har registreret adresse på Egeskovvej 2, 2665 Vallensbæk Strand i VALLENSBÆK Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i IBE A/S?

Den registrerede kapital i IBE A/S er 500.000 kr.

Hvornår har IBE A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 14. jun. 2019 og dækker perioden 16. jan. 2018 - 31. dec. 2018. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne IBE A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller 3 bestyrelsesmedlemmer i forening.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023253468
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
Investment Bureau of Europe A/S
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.

Adressehistorik

2

Egeskovvej 2

Vallensbæk Strand

11 mdr.

Nr Alslev Nygade 11C

Nørre Alslev

7 mdr.
20182019
AdresseKommunePeriode
Egeskovvej 2, 2665 Vallensbæk StrandVALLENSBÆK
16. jan. 2018→8. jan. 2019
11 mdr.
Nr Alslev Nygade 11C, 4840 Nørre AlslevGULDBORGSUND
9. jan. 2019→14. aug. 2019
7 mdr.

Ledelse - historisk

7

Flemming Bertil Strøbæk

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Hassan Ayaz Bostan

FORMAND · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Ratchadakorn Hermann

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 mdr.

Ratchadakorn Hermann

DIREKTØR · Direktion

7 mdr.

Jasmina Grindsted

DIREKTØR · Direktion

Rasmus Percy Hermann

DIREKTØR · Direktion

9 mdr.

Christian Tuxen Bjerrum

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 mdr.
20182019
NavnOrganFunktionPeriode
Flemming Bertil StrøbækBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.
Hassan Ayaz BostanBestyrelseFORMAND
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.
Ratchadakorn HermannBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. dec. 2018→14. aug. 2019
7 mdr.
Ratchadakorn HermannDirektionDIREKTØR
25. dec. 2018→14. aug. 2019
7 mdr.
Jasmina GrindstedDirektionDIREKTØR
18. dec. 2018→25. dec. 2018
7 dage
Rasmus Percy HermannDirektionDIREKTØR
16. jan. 2018→1. nov. 2018
9 mdr.

Ejere - historisk

6

HSP KORSØR ApS

10 %

1 år 6 mdr.

Bostan Capital Holding IVS

15 %

1 år 6 mdr.

Swan Danica Holding IVS

66.7 %

1 år 6 mdr.

C. Dueholm Holding ApS

0 %

11 mdr.

Raspberry IVS

0 %

8 mdr.

Fam Sass Holding IVS

0 %

5 mdr.
20182019
NavnTypeEjerandelPeriode
HSP KORSØR ApSVIRKSOMHED10 %
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.
Bostan Capital Holding IVSVIRKSOMHED15 %
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.
Swan Danica Holding IVSVIRKSOMHED66.7 %
16. jan. 2018→14. aug. 2019
1 år 6 mdr.
C. Dueholm Holding ApSVIRKSOMHED0 %
16. jan. 2018→1. jan. 2019
11 mdr.
Raspberry IVSVIRKSOMHED0 %
16. jan. 2018→20. sep. 2018
8 mdr.
Fam Sass Holding IVSVIRKSOMHED0 %
16. jan. 2018→29. jun. 2018
5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007478992
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 13:31
Sidst opdateret25. aug. 2026, 10:46
Antal P-enheder1