Gå til indhold
Rødding Hytteby ApSNORMAL

CVR 39144115

Rødding Hytteby ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 7. dec. 2017RøddingDrift af ferieboliger og andre overnatningsfaciliteter til kortvarige opholdReklamebeskyttet

Rødding Hytteby ApS (CVR 39144115) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Drift af ferieboliger og andre overnatningsfaciliteter til kortvarige ophold", stiftet 7. dec. 2017 og med hjemsted i Rødding. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

675.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Rødding Hytteby ApS

Regnskaber - nøgletal

8
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20256. maj 2026Jørn Erik Juul12. maj 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202412. mar. 2025Jørn Erik Juul21. mar. 2025iXBRLXML
1. jan. 2023→31. dec. 20236. maj 2024Jørn Erik Juul17. maj 2024iXBRLXML
1. jan. 2022→31. dec. 202226. apr. 2023Jørn Erik Juul2. maj 2023iXBRLXML
1. jan. 2021→31. dec. 202119. maj 2022Jørn Erik Juul24. maj 2022iXBRLXML
1. jan. 2020→31. dec. 202016. jun. 2021Jørn Erik Juul21. jun. 2021iXBRLXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--29. maj 2020PDFiXBRLXML
7. dec. 2017→31. dec. 2018--2. apr. 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder Rødding Hytteby ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jørn Erik JuulDirektionDIREKTØR
Klaus AndreasenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Tage SørensenBestyrelseFORMAND
Torben BøgenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

12
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Frank Schmidt-HansenPERSON-5 %5 %7. dec. 2017
Marie JohanssonPERSON-5 %5 %7. dec. 2017
J.P. ELSERVICE ApSVIRKSOMHED306095815 %5 %7. dec. 2017
SYDJYDSK ISOLERING HOLDING ApSVIRKSOMHED216434085 %5 %7. dec. 2017
TASØ INVEST ApSVIRKSOMHED302085875 %5 %7. dec. 2017
RØDDING TØMMERHANDEL A/SVIRKSOMHED393916195 %5 %7. dec. 2017
HOLM'S ANLÆGSGARTNERI ApSVIRKSOMHED199103345 %5 %7. dec. 2017
Rødding HallerneVIRKSOMHED362842185 %5 %7. dec. 2017
NIELS BOIENHART HOLDING ApSVIRKSOMHED281006395 %5 %7. dec. 2017
VICH 8267 A/SVIRKSOMHED288680735 %5 %7. dec. 2017
LARS JØNSSON ApSVIRKSOMHED294254935 %5 %7. dec. 2017
JESSEN-CONSTRUCTING ApSVIRKSOMHED336421055 %5 %7. dec. 2017

Stiftere

NavnTypeCVR
Frank Schmidt-HansenPERSON-
Marie JohanssonPERSON-
J.P. ELSERVICE ApSVIRKSOMHED30609581
RØDDING BOGTRYKKERI ApSVIRKSOMHED76176116
SYDJYDSK ISOLERING HOLDING ApSVIRKSOMHED21643408
TASØ INVEST ApSVIRKSOMHED30208587
RØDDING TØMMERHANDEL A/SVIRKSOMHED39391619
HOLM'S ANLÆGSGARTNERI ApSVIRKSOMHED19910334
Rødding HallerneVIRKSOMHED36284218
RØDDING TRÆBYG ApSVIRKSOMHED26078121
PBH 28.200 ApSVIRKSOMHED26851955
NIELS BOIENHART HOLDING ApSVIRKSOMHED28100639
VICH 8267 A/SVIRKSOMHED28868073
LARS JØNSSON ApSVIRKSOMHED29425493
JESSEN-CONSTRUCTING ApSVIRKSOMHED33642105

Tidslinje

32

Hvad er der sket i Rødding Hytteby ApS?

  1. 2026
  2. 12. maj 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 21. marts 2025for 1,6 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Drift af ferieboliger og andre overnatningsfaciliteter til kortvarige ophold

    552000

  6. 2024
  7. 17. maj 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 2. maj 2023for 3,5 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 24. maj 2022for 4,4 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 21. juni 2021for 5,4 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 29. maj 2020for 6,4 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  16. 2019
  17. 2. april 2019for 7,6 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 7. dec. 2017 → 31. dec. 2018

  18. 2017
  19. 21. december 2017for 8,9 år siden

    Fratrådte som direktør

    Jesper Riber Iversen·Direktion

  20. 21. december 2017for 8,9 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Jørn Erik Juul·Direktion

  21. 7. december 2017for 8,9 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  22. 7. december 2017for 8,9 år siden

    Kapital registreret: 675.000 kr.

  23. 7. december 2017for 8,9 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato7. dec. 2017
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste7. dec. 2017
Revision fravalgtJa
Første regnskab7. dec. 2017 → 31. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Søndergyden 15
6630 Rødding
VEJEN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Virksomhedens formål er køb og salg af hytter, udlejning heraf samt anden efter bestyrelsens skøn dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af 1 direktør samt formanden for bestyrelsen i forening.

Branche

552000

Drift af ferieboliger og andre overnatningsfaciliteter til kortvarige ophold

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1023099442
7. dec. 2017→nu
8 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Rødding Hytteby ApS

Hvad laver Rødding Hytteby ApS?

Rødding Hytteby ApS er registreret i branchen "Drift af ferieboliger og andre overnatningsfaciliteter til kortvarige ophold" (branchekode 552000). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er køb og salg af hytter, udlejning heraf samt anden efter bestyrelsens skøn dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Rødding Hytteby ApS?

CVR-nummeret på Rødding Hytteby ApS er 39144115. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK39144115.

Hvornår blev Rødding Hytteby ApS stiftet?

Rødding Hytteby ApS blev stiftet 7. dec. 2017 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 år 10 mdr.

Er Rødding Hytteby ApS stadig aktiv?

Ja. Rødding Hytteby ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Rødding Hytteby ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Rødding Hytteby ApS af Frank Schmidt-Hansen (5 %), Marie Johansson (5 %), J.P. ELSERVICE ApS (5 %), SYDJYDSK ISOLERING HOLDING ApS (5 %), TASØ INVEST ApS (5 %) og RØDDING TØMMERHANDEL A/S (5 %) (samt 6 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Rødding Hytteby ApS?

Ledelsen består af Jørn Erik Juul (direktør), Tage Sørensen (formand), Klaus Andreasen (bestyrelsesmedlem) og Torben Bøgen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Rødding Hytteby ApS?

Jørn Erik Juul er registreret i direktionen hos Rødding Hytteby ApS.

Hvor ligger Rødding Hytteby ApS?

Rødding Hytteby ApS har registreret adresse på Søndergyden 15, 6630 Rødding i VEJEN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Rødding Hytteby ApS?

Den registrerede kapital i Rødding Hytteby ApS er 675.000 kr.

Hvornår har Rødding Hytteby ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 12. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 8 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Rødding Hytteby ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af 1 direktør samt formanden for bestyrelsen i forening.

Historik1 afsnit

Ledelse - historisk

1

Jesper Riber Iversen

DIREKTØR · Direktion

14 dage
NavnOrganFunktionPeriode
Jesper Riber IversenDirektionDIREKTØR
7. dec. 2017→21. dec. 2017
14 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4007387832
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 23:58
Sidst opdateret10. jun. 2026, 11:53
Antal P-enheder1