Gå til indhold
Moving Spaces ApSNORMAL

CVR 38831240

Moving Spaces ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 2. aug. 2017BrønshøjArkitektaktiviteterReklamebeskyttet

Moving Spaces ApS (CVR 38831240) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Arkitektaktiviteter", stiftet 2. aug. 2017, med hjemsted i Brønshøj og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2022-03 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.12

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Moving Spaces ApS

Regnskaber - nøgletal

8
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202528. jun. 2026Lasse Schelde28. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202412. jun. 2025Lasse Schelde12. jun. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202315. apr. 2024Lasse Schelde15. apr. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202213. jun. 2023Lasse Schelde13. jun. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 20217. jun. 2022Lasse Schelde8. jun. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 20204. apr. 2021Lasse Schelde22. apr. 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--2. jul. 2020PDFXML
2. aug. 201731. dec. 2018--1. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Moving Spaces ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Lasse Medegaard ScheldeDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Lasse Medegaard ScheldePERSON-100 %100 %2. aug. 2017

Stiftere

NavnTypeCVR
Lasse Medegaard ScheldePERSON-

Tidslinje

24

Hvad er der sket i Moving Spaces ApS?

  1. 2026
  2. 26. august 2026for 27 dage siden

    Adresse flyttet til Præstekærvej 20 2 tv, 2700 Brønshøj

    KØBENHAVN Kommune

  3. 28. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  4. 2025
  5. 12. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  6. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Arkitektaktiviteter

    711100

  7. 2024
  8. 15. april 2024for 2,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  9. 2023
  10. 13. juni 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  11. 2022
  12. 8. september 2022for 4 år siden

    Adresse flyttet til Njalsgade 46 4 th, 2300 København S

    KØBENHAVN Kommune

  13. 8. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  14. 2021
  15. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Virksomhedsform ændret til Anpartsselskab

    APS

  16. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Binavn tilføjet: Moving Spaces Architecture ApS

  17. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Binavn tilføjet: Moving Spaces Copenhagen ApS

  18. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Navn ændret til Moving Spaces ApS

  19. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Kapital ændret til 40.000 kr.

  20. 28. april 2021for 5,4 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato2. aug. 2017
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste28. apr. 2021
Revision fravalgtJa
Første regnskab2. aug. 201731. dec. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Præstekærvej 20 2 tv
2700 Brønshøj
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive arkitektrådgivningsvirksomhed samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

711100

Arkitektaktiviteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1022719331
2. aug. 2017nu
9 år 1 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Moving Spaces ApS

Hvad laver Moving Spaces ApS?

Moving Spaces ApS er registreret i branchen "Arkitektaktiviteter" (branchekode 711100). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive arkitektrådgivningsvirksomhed samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse.

Hvad er CVR-nummeret på Moving Spaces ApS?

CVR-nummeret på Moving Spaces ApS er 38831240. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK38831240.

Hvornår blev Moving Spaces ApS stiftet?

Moving Spaces ApS blev stiftet 2. aug. 2017 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 år 1 mdr.

Er Moving Spaces ApS stadig aktiv?

Ja. Moving Spaces ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Moving Spaces ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Moving Spaces ApS af Lasse Medegaard Schelde (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Moving Spaces ApS?

Ledelsen består af Lasse Medegaard Schelde (direktør).

Hvem er direktør i Moving Spaces ApS?

Lasse Medegaard Schelde er registreret i direktionen hos Moving Spaces ApS.

Hvor mange ansatte har Moving Spaces ApS?

CVR opgør Moving Spaces ApS til 1 ansatte og 0.12 årsværk i marts 2022. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Moving Spaces ApS?

Moving Spaces ApS har registreret adresse på Præstekærvej 20 2 tv, 2700 Brønshøj i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Moving Spaces ApS?

Den registrerede kapital i Moving Spaces ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Moving Spaces ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 28. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 8 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Moving Spaces ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Har Moving Spaces ApS andre navne?

Moving Spaces ApS er også registreret under binavnene Moving Spaces Copenhagen ApS og Moving Spaces Architecture ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Moving Spaces IVS
2. aug. 201727. apr. 2021
3 år 8 mdr.
Moving Spaces ApS
28. apr. 2021nu
5 år 4 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Moving Spaces Copenhagen ApS
28. apr. 2021nu
5 år 4 mdr.
Moving Spaces Architecture ApS
28. apr. 2021nu
5 år 4 mdr.

Adressehistorik

3

Njalsgade 46

København S

5 år 1 mdr.

Njalsgade 46

København S

3 år 11 mdr.

Præstekærvej 20

Brønshøj

20192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Njalsgade 46 4 th, 2300 København SKØBENHAVN
2. aug. 20177. sep. 2022
5 år 1 mdr.
Njalsgade 46 4 th, 2300 København SKØBENHAVN
8. sep. 202225. aug. 2026
3 år 11 mdr.
Præstekærvej 20 2 tv, 2700 BrønshøjKØBENHAVN
26. aug. 2026nu
26 dage

Beskæftigelse - årshistorik

2
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811-11
201711-11
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006978733
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId81
Fejl registreretNej
Sidst indlæst15. sep. 2026, 22:06
Sidst opdateret26. aug. 2026, 12:01
Antal P-enheder1