Kapital
Selskabskapital
50.000 kr.
Beskæftigelse - seneste
2026-08 (seneste estimat)
6
Ansatte
5
Årsværk
Interval: 5-9 ansatte
Regnskab og nøgletal for M5 Byg-Concept ApS
Regnskaber - nøgletal
8Regnskaber - offentliggørelser
| Regnskabsperiode | Godkendt | Dirigent | Offentliggjort | Dokumenter |
|---|---|---|---|---|
| 1. jan. 2025→31. dec. 2025 | 8. jun. 2026 | Mikael Saaby Jørgensen | 17. jun. 2026 | iXBRLXML |
| 1. jan. 2024→31. dec. 2024 | 20. jun. 2025 | Mikael Saaby Jørgensen | 30. jun. 2025 | PDFXML |
| 1. jan. 2023→31. dec. 2023 | 30. jun. 2024 | Mikael Saaby Jørgensen | 4. jul. 2024 | PDFXML |
| 1. jan. 2022→31. dec. 2022 | 24. mar. 2023 | Martin Ahrenkiel | 12. apr. 2023 | PDFXML |
| 1. jan. 2021→31. dec. 2021 | 23. mar. 2022 | Martin Ahrenkiel | 28. mar. 2022 | PDFXML |
| 1. jan. 2020→31. dec. 2020 | 18. mar. 2021 | Martin Ahrenkiel | 9. apr. 2021 | PDFXML |
| 1. jan. 2019→31. dec. 2019 | - | - | 3. sep. 2020 | PDFXML |
| 3. jul. 2017→31. dec. 2018 | - | - | 29. maj 2019 | PDFXML |
Hvem ejer og leder M5 Byg-Concept ApS?
Ledelse - aktuel
| Navn | Organ | Funktion |
|---|---|---|
| Martin Ahrenkiel | Direktion | DIREKTØR |
| Mikael Saaby Jørgensen | Direktion | DIREKTØR |
Ejere - aktuelle
2| Navn | Type | CVR | Ejerandel | Stemmeret | Aktiv fra |
|---|---|---|---|---|---|
| M5 Gruppen Invest ApS | VIRKSOMHED | 45058603 | 66.7 % | 66.7 % | 5. nov. 2024 |
| Nielsen17 Holding IVS | VIRKSOMHED | 38764640 | 25 % | 25 % | 11. jun. 2026 |
Stiftere
| Navn | Type | CVR |
|---|---|---|
| MLA HOLDING 2008 ApS | VIRKSOMHED | 31171814 |
| M. AHRENKIEL HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 35235744 |
| Jørner Holding IVS | VIRKSOMHED | 38763563 |
| Nielsen17 Holding IVS | VIRKSOMHED | 38764640 |
Revision
| Revisor | Status | Periode |
|---|---|---|
| ADDERE REVISION II STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | Aktiv | 18. aug. 2026→nu 2 mdr. |
| AGENDA BOGHOLDERI OG ADMINISTRATION ApS | Ophørt | 19. mar. 2024→18. aug. 2026 2 år 4 mdr. |
Tidslinje
42Hvad er der sket i M5 Byg-Concept ApS?
- 2026
- 18. august 2026for 3 mdr. siden
Revisor fratrådte
- 18. august 2026for 3 mdr. siden
Revisor tiltrådte
ADDERE REVISION II STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision
- 17. juni 2026for 5 mdr. siden
Regnskab for 2025 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025
- 11. juni 2026for 5 mdr. siden
Ejerandel registreret: 25 %
Nielsen17 Holding IVS·EJERREGISTER
- 2025
- 16. juli 2025for 1,3 år siden
Branche ændret til Opførelse af bygninger
410000
- 30. juni 2025for 1,3 år siden
Regnskab for 2024 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024
- 14. april 2025for 1,6 år siden
Adresse flyttet til Jernholmen 38 2 tv, 2650 Hvidovre
HVIDOVRE Kommune
- 1. januar 2025for 1,8 år siden
Branche ændret til Murerarbejde
439100
- 2024
- 5. november 2024for 2 år siden
Ejerandel ophørte: 20 %
Nielsen17 Holding IVS·EJERREGISTER
- 5. november 2024for 2 år siden
Ejerandel ophørte: 33,3 %
M. AHRENKIEL HOLDING ApS·EJERREGISTER
- 5. november 2024for 2 år siden
Ejerandel ophørte: 33,3 %
Jørner Holding IVS·EJERREGISTER
- 5. november 2024for 2 år siden
Ejerandel registreret: 66,7 %
M5 Gruppen Invest ApS·EJERREGISTER
- 14. august 2024for 2,2 år siden
Binavn tilføjet: M5 Entreprise ApS
- 14. august 2024for 2,2 år siden
Vedtægter ændret
Stamdata
Formål
Selskabets formål er renovering og byggeri, samt aktiviteter i tilknytning hertil.
Tegningsregel
Selskabet tegnes af 1 direktør.
Branche
Opførelse af bygninger
Primær NACE-branche
Produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1022619906 | 3. jul. 2017→nu 9 år 4 mdr. |
Ofte stillede spørgsmål
14Ofte stillede spørgsmål om M5 Byg-Concept ApS
Hvad laver M5 Byg-Concept ApS?
M5 Byg-Concept ApS er registreret i branchen "Opførelse af bygninger" (branchekode 410000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er renovering og byggeri, samt aktiviteter i tilknytning hertil.
Hvad er CVR-nummeret på M5 Byg-Concept ApS?
CVR-nummeret på M5 Byg-Concept ApS er 38771604. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK38771604.
Hvornår blev M5 Byg-Concept ApS stiftet?
M5 Byg-Concept ApS blev stiftet 3. jul. 2017 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 år 4 mdr.
Er M5 Byg-Concept ApS stadig aktiv?
Ja. M5 Byg-Concept ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.
Hvem ejer M5 Byg-Concept ApS?
Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes M5 Byg-Concept ApS af M5 Gruppen Invest ApS (66,7 %) og Nielsen17 Holding IVS (25 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.
Hvem sidder i ledelsen i M5 Byg-Concept ApS?
Ledelsen består af Martin Ahrenkiel (direktør) og Mikael Saaby Jørgensen (direktør).
Hvem er direktør i M5 Byg-Concept ApS?
Martin Ahrenkiel og Mikael Saaby Jørgensen er registreret i direktionen hos M5 Byg-Concept ApS.
Hvor mange ansatte har M5 Byg-Concept ApS?
CVR opgør M5 Byg-Concept ApS til 6 ansatte og 5 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.
Hvor ligger M5 Byg-Concept ApS?
M5 Byg-Concept ApS har registreret adresse på Jernholmen 38 2 tv, 2650 Hvidovre i HVIDOVRE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.
Hvor stor er selskabskapitalen i M5 Byg-Concept ApS?
Den registrerede kapital i M5 Byg-Concept ApS er 50.000 kr.
Hvornår har M5 Byg-Concept ApS sidst offentliggjort regnskab?
Seneste regnskab blev offentliggjort 17. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 8 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.
Hvem er revisor for M5 Byg-Concept ApS?
ADDERE REVISION II STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for M5 Byg-Concept ApS.
Hvem kan tegne M5 Byg-Concept ApS?
Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af 1 direktør.
Har M5 Byg-Concept ApS andre navne?
M5 Byg-Concept ApS er også registreret under binavnet M5 Entreprise ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.
Historik5 afsnit
Binavne
1| Binavn | Periode |
|---|---|
| M5 Entreprise ApS | 14. aug. 2024→nu 2 år 2 mdr. |
Adressehistorik
6Klintekongevej 8A
Herlev
Tåstrupvej 28
Karlslunde
Tåstrupvej 30
Karlslunde
Korskildemark 4
Greve
Jernholmen 34C
Hvidovre
Jernholmen 38
Hvidovre
| Adresse | Kommune | Periode |
|---|---|---|
| Klintekongevej 8A, 2730 Herlev | HERLEV | 3. jul. 2017→4. feb. 2019 1 år 7 mdr. |
| Tåstrupvej 28, 2690 Karlslunde | SOLRØD | 5. feb. 2019→1. jul. 2019 4 mdr. |
| Tåstrupvej 30, 2690 Karlslunde | SOLRØD | 2. jul. 2019→6. feb. 2022 2 år 7 mdr. |
| Korskildemark 4, 2670 Greve | GREVE | 7. feb. 2022→14. jun. 2022 4 mdr. |
| Jernholmen 34C 1, 2650 Hvidovre | HVIDOVRE | 15. jun. 2022→13. apr. 2025 2 år 9 mdr. |
| Jernholmen 38 2 tv, 2650 Hvidovre | HVIDOVRE | 14. apr. 2025→nu 1 år 6 mdr. |
Kontakthistorik
| Type | Oplysning | Hemmelig | Periode |
|---|---|---|---|
| Telefon | 26198132 | Nej | 2. jul. 2019→nu 7 år 4 mdr. |
| [email protected] | Nej | 2. jul. 2019→nu 7 år 4 mdr. |
Beskæftigelse - årshistorik
2| År | Ansatte | Årsværk | Inkl. ejere | Interval (ansatte) | Interval (årsværk) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 12 | 6 | - | 10-19 | 5-9 |
| 2017 | 3 | 1 | - | 2-4 | 1 |
Ejere - historisk
6M. AHRENKIEL HOLDING ApS
33.3 %
Jørner Holding IVS
33.3 %
Nielsen17 Holding IVS
20 %
Jørner Holding IVS
20 %
MLA HOLDING 2008 ApS
20 %
M. AHRENKIEL HOLDING ApS
33.3 %
| Navn | Type | Ejerandel | Periode |
|---|---|---|---|
| M. AHRENKIEL HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 28. jun. 2019→5. nov. 2024 5 år 4 mdr. |
| Jørner Holding IVS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 16. mar. 2022→5. nov. 2024 2 år 7 mdr. |
| Nielsen17 Holding IVS | VIRKSOMHED | 20 % | 3. jul. 2017→5. nov. 2024 7 år 4 mdr. |
| Jørner Holding IVS | VIRKSOMHED | 20 % | 3. jul. 2017→15. mar. 2022 4 år 8 mdr. |
| MLA HOLDING 2008 ApS | VIRKSOMHED | 20 % | 3. jul. 2017→28. jun. 2019 1 år 11 mdr. |
| M. AHRENKIEL HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 3. jul. 2017→27. jun. 2019 1 år 11 mdr. |