Gå til indhold
TMP 2017 A/SNORMAL

CVR 38752154

TMP 2017 A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 28. jun. 2017KoldingIkke-finansielle holdingselskaber

TMP 2017 A/S (CVR 38752154) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 28. jun. 2017 og med hjemsted i Kolding. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for TMP 2017 A/S

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2025→30. jun. 202625. sep. 2026Bethina Jensen Lorentzen12. okt. 2026iXBRLXML
1. jul. 2024→30. jun. 202521. okt. 2025Bethina Jensen Lorentzen27. okt. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202420. sep. 2024Bethina Jensen Lorentzen28. sep. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 20234. okt. 2023Torben Jensen Lorentzen10. okt. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 20223. okt. 2022Finn Smidt4. okt. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 20211. okt. 2021Clara Carmes Rigenstrup9. okt. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 202022. okt. 2020Clara Rigenstrup27. okt. 2020PDFXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--25. okt. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder TMP 2017 A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Bo Rattenborg JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Finn SmidtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Søren NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Mikkel Thohøj MartinusenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Torben LorentzenBestyrelseFORMAND
Daniel Filipe Correia RodriguesBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Finn SmidtDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
VESTERRIS HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED2752689610 %10 %1. jul. 2017
FSM HOLDING ApSVIRKSOMHED3055073010 %10 %1. jul. 2017
BORJ HOLDING ApSVIRKSOMHED3055267910 %10 %1. jul. 2017
GERNER & NIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3472953010 %10 %1. jul. 2017
Clausen Rodrigues Holding ApSVIRKSOMHED3865999510 %10 %1. jan. 2020
TJL Group ApSVIRKSOMHED3869787010 %10 %1. jul. 2017

Stiftere

NavnTypeCVR
VESTERRIS HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27526896
RTM HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27526969
FSM HOLDING ApSVIRKSOMHED30550730
BORJ HOLDING ApSVIRKSOMHED30552679
GRAVSTRUP ApSVIRKSOMHED34729506
GERNER & NIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED34729530
LBG 48 HOLDING ApSVIRKSOMHED34729549
TJL Group ApSVIRKSOMHED38697870

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
1. jul. 2017→8. aug. 2025
8 år 1 mdr.
BDO 2025 Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
8. aug. 2025→nu
1 år 2 mdr.

Tidslinje

56

Hvad er der sket i TMP 2017 A/S?

  1. 2026
  2. 12. oktober 2026for 20 dage siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2025 → 30. jun. 2026

  3. 2025
  4. 27. oktober 2025for 1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  5. 8. august 2025for 1,2 år siden

    Revisor fratrådte

    A/S PSE 17 NR. 1056·Revision

  6. 8. august 2025for 1,2 år siden

    Revisor tiltrådte

    BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab·Revision

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  8. 2024
  9. 28. september 2024for 2,1 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  10. 2023
  11. 1. november 2023for 3 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    RTM HOLDING ApS UNDER STIFTELSE·EJERREGISTER

  12. 10. oktober 2023for 3,1 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023

  13. 31. marts 2023for 3,6 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Rikke Thohøj Martinusen·Bestyrelse

  14. 2022
  15. 17. november 2022for 4 år siden

    Adresse flyttet til Kolding Åpark 1, 6000 Kolding

    KOLDING Kommune

  16. 4. oktober 2022for 4,1 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2021 → 30. jun. 2022

  17. 2021
  18. 9. oktober 2021for 5,1 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2020 → 30. jun. 2021

  19. 2020
  20. 27. oktober 2020for 6 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2019 → 30. jun. 2020

  21. 10. januar 2020for 6,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    GRAVSTRUP ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato28. jun. 2017
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste28. jun. 2017
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jul. 2017 → 30. jun. 2018
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kolding Åpark 1
6000 Kolding
KOLDING Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med investering samt at virke som holdingselskab.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1022588903
28. jun. 2017→nu
9 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om TMP 2017 A/S

Hvad laver TMP 2017 A/S?

TMP 2017 A/S er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med investering samt at virke som holdingselskab.

Hvad er CVR-nummeret på TMP 2017 A/S?

CVR-nummeret på TMP 2017 A/S er 38752154. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK38752154.

Hvornår blev TMP 2017 A/S stiftet?

TMP 2017 A/S blev stiftet 28. jun. 2017 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 år 4 mdr.

Er TMP 2017 A/S stadig aktiv?

Ja. TMP 2017 A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer TMP 2017 A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes TMP 2017 A/S af VESTERRIS HOLDING ApS UNDER STIFTELSE (10 %), FSM HOLDING ApS (10 %), BORJ HOLDING ApS (10 %), GERNER & NIELSEN HOLDING ApS (10 %), Clausen Rodrigues Holding ApS (10 %) og TJL Group ApS (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i TMP 2017 A/S?

Ledelsen består af Finn Smidt (direktør), Torben Lorentzen (formand), Bo Rattenborg Jørgensen (bestyrelsesmedlem), Finn Smidt (bestyrelsesmedlem), Søren Nielsen (bestyrelsesmedlem) og Mikkel Thohøj Martinusen (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i TMP 2017 A/S?

Finn Smidt er registreret i direktionen hos TMP 2017 A/S.

Hvor ligger TMP 2017 A/S?

TMP 2017 A/S har registreret adresse på Kolding Åpark 1, 6000 Kolding i KOLDING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i TMP 2017 A/S?

Den registrerede kapital i TMP 2017 A/S er 500.000 kr.

Hvornår har TMP 2017 A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 12. okt. 2026 og dækker perioden 1. jul. 2025 - 30. jun. 2026. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for TMP 2017 A/S?

BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for TMP 2017 A/S.

Hvem kan tegne TMP 2017 A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Kolding Åpark 1

Kolding

Kolding Åpark 1

Kolding

4 år

Kolding Åpark 1

Kolding

3 år 11 mdr.
20192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Kolding Åpark 1, 6000 KoldingKOLDING
28. jun. 2017→19. okt. 2018
1 år 3 mdr.
Kolding Åpark 1, 6000 KoldingKOLDING
20. okt. 2018→16. nov. 2022
4 år
Kolding Åpark 1, 6000 KoldingKOLDING
17. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

6

Rikke Thohøj Martinusen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 8 mdr.

Søren Nielsen

DIREKTØR · Direktion

1 år

Christopher Fløe Svenningsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 3 mdr.

Clara Carmes Rigenstrup

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 3 mdr.

Bo Rattenborg Jørgensen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 2 mdr.

Torben Lorentzen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 2 mdr.
201820192020202120222023
NavnOrganFunktionPeriode
Rikke Thohøj MartinusenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. jul. 2017→31. mar. 2023
5 år 8 mdr.
Søren NielsenDirektionDIREKTØR
1. okt. 2018→22. okt. 2019
1 år
Christopher Fløe SvenningsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. jul. 2017→22. okt. 2019
2 år 3 mdr.
Clara Carmes RigenstrupBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. jul. 2017→22. okt. 2019
2 år 3 mdr.
Bo Rattenborg JørgensenBestyrelseFORMAND
1. jul. 2017→30. sep. 2018
1 år 2 mdr.
Torben LorentzenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. jul. 2017→30. sep. 2018
1 år 2 mdr.

Ejere - historisk

5

RTM HOLDING ApS UNDER STIFTELSE

10 %

6 år 4 mdr.

GRAVSTRUP ApS

10 %

2 år 6 mdr.

LBG 48 HOLDING ApS

10 %

2 år 4 mdr.

GRAVSTRUP ApS

10 %

LBG 48 HOLDING ApS

10 %

2018201920202021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
RTM HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED10 %
1. jul. 2017→1. nov. 2023
6 år 4 mdr.
GRAVSTRUP ApSVIRKSOMHED10 %
1. jul. 2017→10. jan. 2020
2 år 6 mdr.
LBG 48 HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
1. jul. 2017→15. nov. 2019
2 år 4 mdr.
GRAVSTRUP ApSVIRKSOMHED10 %
28. jun. 2017→30. jun. 2017
2 dage
LBG 48 HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
28. jun. 2017→30. jun. 2017
2 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006942305
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId14
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 18:33
Sidst opdateret12. jun. 2026, 00:18
Antal P-enheder1