Gå til indhold
Shape Media IVSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 38416545

Shape Media IVS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
IværksætterselskabStiftet 14. feb. 2017GreveReklamebureauerReklamebeskyttet

Shape Media IVS (CVR 38416545) er en dansk virksomhed registreret som Iværksætterselskab i branchen "Reklamebureauer", stiftet 14. feb. 2017, med hjemsted i Greve og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

1 kr.

Beskæftigelse - seneste

2017-06 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Shape Media IVS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
14. feb. 201731. dec. 2017--22. jan. 2018PDFXML

Hvem ejer og leder Shape Media IVS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Spang Holding ApSVIRKSOMHED36985763

Tidslinje

27

Hvad er der sket i Shape Media IVS?

  1. 2018
  2. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Binavn slettet: CompanySpot IVS

  4. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Binavn slettet: Cupid.dk IVS

  5. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Binavn slettet: SCANDINAVIAN WORK WEAR IVS

  6. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Spang Holding ApS·EJERREGISTER

  7. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Fratrådte som direktør

    Morten Spang·Direktion

  8. 20. marts 2018for 8,5 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1022189316·P-nummer

  9. 22. januar 2018for 8,7 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 14. feb. 2017 → 31. dec. 2017

  10. 2017
  11. 28. juni 2017for 9,2 år siden

    Binavn tilføjet: CompanySpot IVS

  12. 28. juni 2017for 9,2 år siden

    Binavn tilføjet: SCANDINAVIAN WORK WEAR IVS

  13. 28. juni 2017for 9,2 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 27. juni 2017for 9,2 år siden

    Binavn slettet: Company Spot IVS

  15. 27. juni 2017for 9,2 år siden

    Binavn slettet: Companyspot.dk IVS

  16. 27. juni 2017for 9,2 år siden

    Binavn slettet: Cupid Dating IVS

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformIværksætterselskab
Stiftelsesdato14. feb. 2017
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste28. jun. 2017
Revision fravalgtJa
Første regnskab14. feb. 201731. dec. 2017
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Håndværkerbyen 16
2670 Greve
GREVE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er reklamebureau, marketing og datinghjemmeside samt dermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

731110

Reklamebureauer

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om Shape Media IVS

Hvad laver Shape Media IVS?

Shape Media IVS er registreret i branchen "Reklamebureauer" (branchekode 731110). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er reklamebureau, marketing og datinghjemmeside samt dermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på Shape Media IVS?

CVR-nummeret på Shape Media IVS er 38416545. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK38416545.

Hvornår blev Shape Media IVS stiftet?

Shape Media IVS blev stiftet 14. feb. 2017 som Iværksætterselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 år 7 mdr.

Er Shape Media IVS stadig aktiv?

Shape Media IVS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Shape Media IVS?

CVR opgør Shape Media IVS til 1 ansatte og 1 årsværk i juni 2017. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Shape Media IVS?

Shape Media IVS har registreret adresse på Håndværkerbyen 16, 2670 Greve i GREVE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Shape Media IVS?

Den registrerede kapital i Shape Media IVS er 1 kr.

Hvornår har Shape Media IVS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 22. jan. 2018 og dækker perioden 14. feb. 2017 - 31. dec. 2017. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Shape Media IVS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1022189316
14. feb. 201720. mar. 2018
1 år 1 mdr.

Binavne

7
BinavnPeriode
Company Spot IVS
14. feb. 201727. jun. 2017
4 mdr.
Companyspot.dk IVS
14. feb. 201727. jun. 2017
4 mdr.
Cupid IVS
14. feb. 201727. jun. 2017
4 mdr.
Cupid.dk IVS
14. feb. 201720. mar. 2018
1 år 1 mdr.
Cupid Dating IVS
14. feb. 201727. jun. 2017
4 mdr.
CompanySpot IVS
28. jun. 201720. mar. 2018
8 mdr.
SCANDINAVIAN WORK WEAR IVS
28. jun. 201720. mar. 2018
8 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

1
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201701-01

Ledelse - historisk

1

Morten Spang

DIREKTØR · Direktion

1 år 1 mdr.
2018
NavnOrganFunktionPeriode
Morten SpangDirektionDIREKTØR
14. feb. 201720. mar. 2018
1 år 1 mdr.

Ejere - historisk

1

Spang Holding ApS

100 %

1 år 1 mdr.
2018
NavnTypeEjerandelPeriode
Spang Holding ApSVIRKSOMHED100 %
14. feb. 201720. mar. 2018
1 år 1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006803140
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId10
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. aug. 2026, 07:33
Sidst opdateret21. jun. 2024, 10:50
Antal P-enheder1