Gå til indhold
BIRK Nordic Jewellery ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 38349910

BIRK Nordic Jewellery ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 20. jan. 2017ValbyForsikringsagenters og forsikringsmægleres virksomhedReklamebeskyttet

BIRK Nordic Jewellery ApS (CVR 38349910) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Forsikringsagenters og forsikringsmægleres virksomhed", stiftet 20. jan. 2017 og med hjemsted i Valby. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for BIRK Nordic Jewellery ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
20. jan. 201731. dec. 2017--15. jun. 2018PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder BIRK Nordic Jewellery ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
LINDHØJ HOLDING ApSVIRKSOMHED38327585

Tidslinje

23

Hvad er der sket i BIRK Nordic Jewellery ApS?

  1. 2020
  2. 7. juli 2020for 6,2 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 7. juli 2020for 6,2 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1022113379·P-nummer

  4. 29. januar 2020for 6,6 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  5. 29. januar 2020for 6,6 år siden

    Fratrådte som likvidator

    John Christian Langeberg·Likvidator

  6. 2019
  7. 22. oktober 2019for 6,9 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    John Christian Langeberg·Likvidator

  8. 20. oktober 2019for 6,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    LINDHØJ HOLDING ApS·EJERREGISTER

  9. 25. august 2019for 7,1 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  10. 25. august 2019for 7,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Phillip Lindhøj Ipsen·Direktion

  11. 15. marts 2019for 7,5 år siden

    Navn ændret til aequus ApS

  12. 15. marts 2019for 7,5 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 15. marts 2019for 7,5 år siden

    Branche ændret til Forsikringsagenters og forsikringsmægleres virksomhed

    662200

  14. 15. marts 2019for 7,5 år siden

    Fratrådte som direktør

    Maria Christine Carlsen·Direktion

  15. 15. marts 2019for 7,5 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Phillip Lindhøj Ipsen·Direktion

  16. 2018
  17. 15. juni 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 20. jan. 2017 → 31. dec. 2017

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato20. jan. 2017
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. mar. 2019
Revision fravalgtJa
Første regnskab20. jan. 201731. dec. 2017
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Lyshøjgårdsvej 41 1 th
2500 Valby
KØBENHAVN Kommune
Telefon26479209

Formål

Selskabets formål er produktion og salg af smykker handel samt efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

662200

Forsikringsagenters og forsikringsmægleres virksomhed

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om BIRK Nordic Jewellery ApS

Hvad laver BIRK Nordic Jewellery ApS?

BIRK Nordic Jewellery ApS er registreret i branchen "Forsikringsagenters og forsikringsmægleres virksomhed" (branchekode 662200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er produktion og salg af smykker handel samt efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BIRK Nordic Jewellery ApS?

CVR-nummeret på BIRK Nordic Jewellery ApS er 38349910. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK38349910.

Hvornår blev BIRK Nordic Jewellery ApS stiftet?

BIRK Nordic Jewellery ApS blev stiftet 20. jan. 2017 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 år 8 mdr.

Er BIRK Nordic Jewellery ApS stadig aktiv?

BIRK Nordic Jewellery ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger BIRK Nordic Jewellery ApS?

BIRK Nordic Jewellery ApS har registreret adresse på Lyshøjgårdsvej 41 1 th, 2500 Valby i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i BIRK Nordic Jewellery ApS?

Den registrerede kapital i BIRK Nordic Jewellery ApS er 50.000 kr.

Hvornår har BIRK Nordic Jewellery ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 15. jun. 2018 og dækker perioden 20. jan. 2017 - 31. dec. 2017. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne BIRK Nordic Jewellery ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1022113379
20. jan. 20177. jul. 2020
3 år 5 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
BIRK Nordic Jewellery ApS
20. jan. 201714. mar. 2019
2 år 1 mdr.
aequus ApS
15. mar. 20197. jul. 2020
1 år 3 mdr.

Adressehistorik

2

Lyshøjgårdsvej 41

Valby

1 år 4 mdr.

Frederiksværksgade 40

Hillerød

2 år 1 mdr.
2017201820192020
AdresseKommunePeriode
Lyshøjgårdsvej 41 1 th, 2500 ValbyKØBENHAVN
20. jan. 201730. maj 2018
1 år 4 mdr.
Frederiksværksgade 40, 3400 HillerødHILLERØD
31. maj 20187. jul. 2020
2 år 1 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon26479209Nej
20. jan. 20177. jul. 2020
3 år 5 mdr.
E-mail[email protected]Nej
20. jan. 20177. jul. 2020
3 år 5 mdr.

Ledelse - historisk

3

John Christian Langeberg

LIKVIDATOR · Likvidator

Phillip Lindhøj Ipsen

DIREKTØR · Direktion

Maria Christine Carlsen

DIREKTØR · Direktion

2 år 1 mdr.
2017201820192020
NavnOrganFunktionPeriode
John Christian LangebergLikvidatorLIKVIDATOR
22. okt. 201929. jan. 2020
3 mdr.
Phillip Lindhøj IpsenDirektionDIREKTØR
15. mar. 201925. aug. 2019
5 mdr.
Maria Christine CarlsenDirektionDIREKTØR
20. jan. 201715. mar. 2019
2 år 1 mdr.

Ejere - historisk

1

LINDHØJ HOLDING ApS

100 %

2 år 9 mdr.
201720182019
NavnTypeEjerandelPeriode
LINDHØJ HOLDING ApSVIRKSOMHED100 %
20. jan. 201720. okt. 2019
2 år 9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006778046
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId13
Fejl registreretNej
Sidst indlæst2. sep. 2026, 09:25
Sidst opdateret26. aug. 2026, 12:06
Antal P-enheder1