Gå til indhold
SC Kontrol og Vagt ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 37867381

SC Kontrol og Vagt ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 7. jul. 2016Odense CPrivate vagt- og sikkerhedstjenesterReklamebeskyttet

SC Kontrol og Vagt ApS (CVR 37867381) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Private vagt- og sikkerhedstjenester", stiftet 7. jul. 2016, med hjemsted i Odense C og ca. 24 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2020-11 (seneste estimat)

24

Ansatte

11

Årsværk

Interval: 20-49 ansatte

Regnskab og nøgletal for SC Kontrol og Vagt ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. okt. 201830. sep. 2019--1. apr. 2020PDFXML
1. okt. 201730. sep. 2018--10. dec. 2018PDFXML
7. jul. 201630. sep. 2017--27. dec. 2017PDFXML

Hvem ejer og leder SC Kontrol og Vagt ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Martin Colin PoulsenPERSON-

Tidslinje

18

Hvad er der sket i SC Kontrol og Vagt ApS?

  1. 2022
  2. 30. november 2022for 3,8 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 30. november 2022for 3,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Martin Colin Poulsen·EJERREGISTER

  4. 30. november 2022for 3,8 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1021587423·P-nummer

  5. 2020
  6. 2. december 2020for 5,8 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  7. 2. december 2020for 5,8 år siden

    Fratrådte som direktør

    Martin Colin Poulsen·Direktion

  8. 19. november 2020for 5,8 år siden

    Fratrådte som direktør

    Martin Colin Poulsen·Direktion

  9. 1. april 2020for 6,5 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2018 → 30. sep. 2019

  10. 2019
  11. 26. august 2019for 7,1 år siden

    Adresse flyttet til Landbrugsvej 2, 5260 Odense S

    ODENSE Kommune

  12. 2018
  13. 10. december 2018for 7,8 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2017 → 30. sep. 2018

  14. 2017
  15. 27. december 2017for 8,7 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 7. jul. 2016 → 30. sep. 2017

  16. 2016
  17. 3. august 2016for 10 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Martin Colin Poulsen·Direktion

  18. 7. juli 2016for 10 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  19. 7. juli 2016for 10 år siden

    Kapital registreret: 50.000 kr.

  20. 7. juli 2016for 10 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato7. jul. 2016
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste7. jul. 2016
Revision fravalgtJa
Første regnskab7. jul. 201630. sep. 2017
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Åløkke Allé 5
5000 Odense C
ODENSE Kommune
Telefon50408693

Formål

Selskabets formål er at drive vagtvirksomhed og hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør eller af den samlede direktion.

Branche

801000

Private vagt- og sikkerhedstjenester

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om SC Kontrol og Vagt ApS

Hvad laver SC Kontrol og Vagt ApS?

SC Kontrol og Vagt ApS er registreret i branchen "Private vagt- og sikkerhedstjenester" (branchekode 801000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive vagtvirksomhed og hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på SC Kontrol og Vagt ApS?

CVR-nummeret på SC Kontrol og Vagt ApS er 37867381. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37867381.

Hvornår blev SC Kontrol og Vagt ApS stiftet?

SC Kontrol og Vagt ApS blev stiftet 7. jul. 2016 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 2 mdr.

Er SC Kontrol og Vagt ApS stadig aktiv?

SC Kontrol og Vagt ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har SC Kontrol og Vagt ApS?

CVR opgør SC Kontrol og Vagt ApS til 24 ansatte og 11 årsværk i november 2020. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger SC Kontrol og Vagt ApS?

SC Kontrol og Vagt ApS har registreret adresse på Åløkke Allé 5, 5000 Odense C i ODENSE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i SC Kontrol og Vagt ApS?

Den registrerede kapital i SC Kontrol og Vagt ApS er 50.000 kr.

Hvornår har SC Kontrol og Vagt ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. apr. 2020 og dækker perioden 1. okt. 2018 - 30. sep. 2019. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne SC Kontrol og Vagt ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør eller af den samlede direktion.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1021587423
7. jul. 201630. nov. 2022
6 år 4 mdr.

Adressehistorik

2

Åløkke Allé 5

Odense C

3 år 1 mdr.

Landbrugsvej 2

Odense S

3 år 3 mdr.
2017201820192020202120222023
AdresseKommunePeriode
Åløkke Allé 5, 5000 Odense CODENSE
7. jul. 201625. aug. 2019
3 år 1 mdr.
Landbrugsvej 2, 5260 Odense SODENSE
26. aug. 201930. nov. 2022
3 år 3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon50408693Nej
7. jul. 201630. nov. 2022
6 år 4 mdr.
E-mail[email protected]Nej
7. jul. 201630. nov. 2022
6 år 4 mdr.
Hjemmesidesckontrologvagt.dkNej
7. jul. 201630. nov. 2022
6 år 4 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

3
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20182511-20-4910-19
2017172-10-192-4
201601-01

Ledelse - historisk

2

Martin Colin Poulsen

DIREKTØR · Direktion

4 år 3 mdr.

Martin Colin Poulsen

DIREKTØR · Direktion

4 år 4 mdr.
20172018201920202021
NavnOrganFunktionPeriode
Martin Colin PoulsenDirektionDIREKTØR
3. aug. 20162. dec. 2020
4 år 3 mdr.
Martin Colin PoulsenDirektionDIREKTØR
7. jul. 201619. nov. 2020
4 år 4 mdr.

Ejere - historisk

1

Martin Colin Poulsen

100 %

6 år 4 mdr.
2017201820192020202120222023
NavnTypeEjerandelPeriode
Martin Colin PoulsenPERSON100 %
7. jul. 201630. nov. 2022
6 år 4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006592554
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId91
Fejl registreretNej
Sidst indlæst26. aug. 2024, 05:40
Sidst opdateret12. dec. 2022, 10:31
Antal P-enheder1