Gå til indhold
GHOST SHIP HOLDING ApSNORMAL

CVR 37864005

GHOST SHIP HOLDING ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 2016København KIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

GHOST SHIP HOLDING ApS (CVR 37864005) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 1. jul. 2016 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for GHOST SHIP HOLDING ApS

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. apr. 2025→31. mar. 202630. sep. 2026Søren Lundgaard30. sep. 2026PDFiXBRLXML
1. apr. 2024→31. mar. 202529. sep. 2025Søren Lundgaard2. okt. 2025PDFiXBRLXML
1. apr. 2023→31. mar. 202430. sep. 2024Søren Lundgaard1. okt. 2024PDFXML
1. apr. 2022→31. mar. 202328. sep. 2023Søren Lundgaard3. okt. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. mar. 202211. okt. 2022Søren Lundgaard13. okt. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 20204. jun. 2021Søren Lundgaard10. jun. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--25. maj 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--14. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder GHOST SHIP HOLDING ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Henrik EdwardsBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Mikkel Martin PedersenBestyrelseFORMAND
Anton WestberghBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Søren LundgaardDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Coffee Stain Group ABANDEN_DELTAGER4008990622100 %100 %15. jul. 2021

Stiftere

NavnTypeCVR
Poke It With A Stick IVSVIRKSOMHED37863793
DEVMODE HOLDING IVSVIRKSOMHED37863807
Blackfox IVS.VIRKSOMHED37863831
Big Red Button IVSVIRKSOMHED37863866
Insane Eye IVSVIRKSOMHED37863874
LUDOHEIM HOLDING IVSVIRKSOMHED37863890

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
11. apr. 2022→nu
4 år 6 mdr.
KURT LÆGÅRD STATSAUT. REVISOROphørt
1. jul. 2016→11. apr. 2022
5 år 9 mdr.

Tidslinje

44

Hvad er der sket i GHOST SHIP HOLDING ApS?

  1. 2026
  2. 30. september 2026for 30 dage siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2025 → 31. mar. 2026

  3. 2025
  4. 2. oktober 2025for 1,1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2024 → 31. mar. 2025

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  6. 2024
  7. 1. oktober 2024for 2,1 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2023 → 31. mar. 2024

  8. 23. august 2024for 2,2 år siden

    Adresse flyttet til Gothersgade 8F 3, 1123 København K

    KØBENHAVN Kommune

  9. 2023
  10. 3. oktober 2023for 3,1 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2022 → 31. mar. 2023

  11. 2022
  12. 13. oktober 2022for 4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. mar. 2022

  13. 11. april 2022for 4,6 år siden

    Revisor fratrådte

    KURT LÆGÅRD STATSAUT. REVISOR·Revision

  14. 11. april 2022for 4,6 år siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  15. 2021
  16. 28. oktober 2021for 5 år siden

    Vedtægter ændret

  17. 16. juli 2021for 5,3 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 16. juli 2021for 5,3 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Henrik Edwards·Bestyrelse

  19. 16. juli 2021for 5,3 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Anton Westbergh·Bestyrelse

  20. 16. juli 2021for 5,3 år siden

    Tiltrådte som formand

    Mikkel Martin Pedersen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 2016
Regnskabsår1. april → 31. marts
Vedtægt seneste28. okt. 2021
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jul. 2016 → 31. dec. 2017
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Gothersgade 8F 3
1123 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon20149529
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at fungere som holdingselskab.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af enten den samlede bestyrelse i forening, to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller bestyrelsesformanden i forening med direktøren.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1021583924
1. jul. 2016→nu
10 år 3 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om GHOST SHIP HOLDING ApS

Hvad laver GHOST SHIP HOLDING ApS?

GHOST SHIP HOLDING ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at fungere som holdingselskab.

Hvad er CVR-nummeret på GHOST SHIP HOLDING ApS?

CVR-nummeret på GHOST SHIP HOLDING ApS er 37864005. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37864005.

Hvornår blev GHOST SHIP HOLDING ApS stiftet?

GHOST SHIP HOLDING ApS blev stiftet 1. jul. 2016 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 3 mdr.

Er GHOST SHIP HOLDING ApS stadig aktiv?

Ja. GHOST SHIP HOLDING ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer GHOST SHIP HOLDING ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes GHOST SHIP HOLDING ApS af Coffee Stain Group AB (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i GHOST SHIP HOLDING ApS?

Ledelsen består af Søren Lundgaard (direktør), Mikkel Martin Pedersen (formand), Henrik Edwards (bestyrelsesmedlem) og Anton Westbergh (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i GHOST SHIP HOLDING ApS?

Søren Lundgaard er registreret i direktionen hos GHOST SHIP HOLDING ApS.

Hvor ligger GHOST SHIP HOLDING ApS?

GHOST SHIP HOLDING ApS har registreret adresse på Gothersgade 8F 3, 1123 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i GHOST SHIP HOLDING ApS?

Den registrerede kapital i GHOST SHIP HOLDING ApS er 40.000 kr.

Hvornår har GHOST SHIP HOLDING ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 30. sep. 2026 og dækker perioden 1. apr. 2025 - 31. mar. 2026. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for GHOST SHIP HOLDING ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for GHOST SHIP HOLDING ApS.

Hvem kan tegne GHOST SHIP HOLDING ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af enten den samlede bestyrelse i forening, to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller bestyrelsesformanden i forening med direktøren.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
GHOST SHIP HOLDING IVS
1. jul. 2016→19. maj 2019
2 år 10 mdr.
GHOST SHIP HOLDING ApS
20. maj 2019→nu
7 år 5 mdr.

Adressehistorik

4

Amagerfælledvej 56

København S

Njalsgade 76

København S

2 år 2 mdr.

Wildersgade 41A

København K

5 år 3 mdr.

Gothersgade 8F

København K

2 år 2 mdr.
20182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Amagerfælledvej 56, 2300 København SKØBENHAVN
1. jul. 2016→15. mar. 2017
8 mdr.
Njalsgade 76, 2300 København SKØBENHAVN
16. mar. 2017→21. maj 2019
2 år 2 mdr.
Wildersgade 41A st, 1408 København KKØBENHAVN
22. maj 2019→22. aug. 2024
5 år 3 mdr.
Gothersgade 8F 3, 1123 København KKØBENHAVN
23. aug. 2024→nu
2 år 2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon20149529Nej
1. jul. 2016→nu
10 år 3 mdr.

Ejere - historisk

6

Poke It With A Stick IVS

15 %

5 år

DEVMODE HOLDING IVS

15 %

5 år

Blackfox IVS.

15 %

5 år

Big Red Button IVS

15 %

5 år

Insane Eye IVS

15 %

5 år

LUDOHEIM HOLDING IVS

15 %

5 år
20172018201920202021
NavnTypeEjerandelPeriode
Poke It With A Stick IVSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
DEVMODE HOLDING IVSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
Blackfox IVS.VIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
Big Red Button IVSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
Insane Eye IVSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
LUDOHEIM HOLDING IVSVIRKSOMHED15 %
1. jul. 2016→15. jul. 2021
5 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006591296
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId15
Fejl registreretNej
Sidst indlæst23. okt. 2026, 10:23
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1