Gå til indhold
ML Holding Norsminde ApSNORMAL

CVR 37852171

ML Holding Norsminde ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 2016OdderIkke-finansielle holdingselskaber

ML Holding Norsminde ApS (CVR 37852171) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 1. jul. 2016 og med hjemsted i Odder. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for ML Holding Norsminde ApS

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 20255. maj 2026Mikael Lippert5. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 20241. jul. 2025Mikael LippertM4. jul. 2025iXBRLXML
1. jan. 202331. dec. 20231. maj 2024Mikael Lippert27. maj 2024iXBRLXML
1. jan. 202231. dec. 202220. jun. 2023Mikael Lippert20. jun. 2023iXBRLXML
1. jan. 202131. dec. 202118. jul. 2022Mikael Lippert19. jul. 2022iXBRLXML
1. jan. 202031. dec. 20201. jul. 2021Mikael Lippert19. jul. 2021iXBRLXML
1. jan. 201931. dec. 2019--21. sep. 2020PDFiXBRLXML
1. jan. 201831. dec. 2018--31. maj 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder ML Holding Norsminde ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mikael LippertDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Mikael LippertPERSON-100 %100 %1. jul. 2016

Stiftere

NavnTypeCVR
Mikael LippertPERSON-

Tidslinje

18

Hvad er der sket i ML Holding Norsminde ApS?

  1. 2026
  2. 5. juli 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 4. juli 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  6. 2024
  7. 27. maj 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 20. juni 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 19. juli 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 19. juli 2021for 5,2 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 16. november 2020for 5,8 år siden

    Adresse flyttet til Kystvejen 277, 8300 Odder

    ODDER Kommune

  16. 21. september 2020for 6 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  17. 2019
  18. 31. maj 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  19. 2018
  20. 11. juni 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2016 → 31. dec. 2017

  21. 2016
  22. 1. juli 2016for 10 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  23. 1. juli 2016for 10 år siden

    Kapital registreret: 50.000 kr.

  24. 1. juli 2016for 10 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 2016
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2016
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jul. 201631. dec. 2017
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kystvejen 277
8300 Odder
ODDER Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje aktier og anparter i andre selskaber samt dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1021569832
1. jul. 2016nu
10 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om ML Holding Norsminde ApS

Hvad laver ML Holding Norsminde ApS?

ML Holding Norsminde ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje aktier og anparter i andre selskaber samt dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på ML Holding Norsminde ApS?

CVR-nummeret på ML Holding Norsminde ApS er 37852171. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37852171.

Hvornår blev ML Holding Norsminde ApS stiftet?

ML Holding Norsminde ApS blev stiftet 1. jul. 2016 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 2 mdr.

Er ML Holding Norsminde ApS stadig aktiv?

Ja. ML Holding Norsminde ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer ML Holding Norsminde ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes ML Holding Norsminde ApS af Mikael Lippert (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i ML Holding Norsminde ApS?

Ledelsen består af Mikael Lippert (direktør).

Hvem er direktør i ML Holding Norsminde ApS?

Mikael Lippert er registreret i direktionen hos ML Holding Norsminde ApS.

Hvor ligger ML Holding Norsminde ApS?

ML Holding Norsminde ApS har registreret adresse på Kystvejen 277, 8300 Odder i ODDER Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i ML Holding Norsminde ApS?

Den registrerede kapital i ML Holding Norsminde ApS er 50.000 kr.

Hvornår har ML Holding Norsminde ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 5. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne ML Holding Norsminde ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør

Historik1 afsnit

Adressehistorik

2

Kystvejen 277

Odder

4 år 4 mdr.

Kystvejen 277

Odder

5 år 10 mdr.
20182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Kystvejen 277, 8300 OdderODDER
1. jul. 201615. nov. 2020
4 år 4 mdr.
Kystvejen 277, 8300 OdderODDER
16. nov. 2020nu
5 år 10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006586145
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst12. sep. 2026, 17:31
Sidst opdateret21. maj 2025, 12:55
Antal P-enheder1