Gå til indhold
Rich-ycled IVSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 37631841

Rich-ycled IVS

OPLØSTEFTERKONKURS
IværksætterselskabStiftet 22. apr. 2016København NSkotøjsforretningerReklamebeskyttet

Rich-ycled IVS (CVR 37631841) er en dansk virksomhed registreret som Iværksætterselskab i branchen "Skotøjsforretninger", stiftet 22. apr. 2016, med hjemsted i København N og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

1 kr.

Beskæftigelse - seneste

2023-08 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Rich-ycled IVS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202131. dec. 202120. jul. 2022Lis Lassen20. jul. 2022iXBRLXML
1. jan. 202031. dec. 202020. jul. 2021Lis Lassen20. jul. 2021iXBRLXML
1. jan. 201931. dec. 2019--1. sep. 2020PDFiXBRLXML
1. jan. 201831. dec. 2018--26. jun. 2019PDFiXBRLXML
1. jan. 201731. dec. 2017--25. jun. 2018PDFiXBRLXML
22. apr. 201631. dec. 2016--23. jun. 2017PDFXML

Hvem ejer og leder Rich-ycled IVS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Lis LassenPERSON-

Tidslinje

46

Hvad er der sket i Rich-ycled IVS?

  1. 2024
  2. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Binavn slettet: Italian Fashion Scandinavia ApS

  4. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    Mikael Werner·EJERREGISTER

  5. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Roberto de Majo·EJERREGISTER

  6. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Lis Lassen·EJERREGISTER

  7. 15. februar 2024for 2,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1021358521·P-nummer

  8. 2023
  9. 26. september 2023for 3 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  10. 26. september 2023for 3 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Michael Christian Torben Serring·Likvidator

  11. 13. september 2023for 3 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Michael Christian Torben Serring·Likvidator

  12. 16. august 2023for 3,1 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  13. 16. august 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Roberto de Majo·Direktion

  14. 16. august 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Lis Lassen·Direktion

  15. 2022
  16. 20. juli 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  17. 5. juli 2022for 4,2 år siden

    Adresse flyttet til Lundtoftegade 79 7 tv, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformIværksætterselskab
Stiftelsesdato22. apr. 2016
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. okt. 2021
Revision fravalgtJa
Første regnskab22. apr. 201631. dec. 2016
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Nørrebrogade 227 3 tv
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon51241670

Formål

Virksomhedens formål er handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af en direktør alene.

Branche

477210

Skotøjsforretninger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om Rich-ycled IVS

Hvad laver Rich-ycled IVS?

Rich-ycled IVS er registreret i branchen "Skotøjsforretninger" (branchekode 477210). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på Rich-ycled IVS?

CVR-nummeret på Rich-ycled IVS er 37631841. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37631841.

Hvornår blev Rich-ycled IVS stiftet?

Rich-ycled IVS blev stiftet 22. apr. 2016 som Iværksætterselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 4 mdr.

Er Rich-ycled IVS stadig aktiv?

Rich-ycled IVS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Rich-ycled IVS?

CVR opgør Rich-ycled IVS til 1 ansatte og 1 årsværk i august 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Rich-ycled IVS?

Rich-ycled IVS har registreret adresse på Nørrebrogade 227 3 tv, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Rich-ycled IVS?

Den registrerede kapital i Rich-ycled IVS er 1 kr.

Hvornår har Rich-ycled IVS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 20. jul. 2022 og dækker perioden 1. jan. 2021 - 31. dec. 2021. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Rich-ycled IVS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af en direktør alene.

Historik8 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1021358521
22. apr. 201615. feb. 2024
7 år 9 mdr.
1021895993
1. nov. 201611. jul. 2019
2 år 8 mdr.

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Rich-ycled IVS
22. apr. 201629. apr. 2016
7 dage
Rich-ycled Scandinavia IVS
30. apr. 201614. okt. 2021
5 år 5 mdr.
Rich-ycled Scandinavia ApS
15. okt. 202115. feb. 2024
2 år 4 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Italian Fashion Scandinavia IVS
30. apr. 201624. nov. 2021
5 år 6 mdr.
Italian Fashion Scandinavia ApS
25. nov. 202115. feb. 2024
2 år 2 mdr.

Adressehistorik

2

Nørrebrogade 227

København N

6 år 2 mdr.

Lundtoftegade 79

København N

1 år 7 mdr.
2017201920212023
AdresseKommunePeriode
Nørrebrogade 227 3 tv, 2200 København NKØBENHAVN
22. apr. 20164. jul. 2022
6 år 2 mdr.
Lundtoftegade 79 7 tv, 2200 København NKØBENHAVN
5. jul. 202215. feb. 2024
1 år 7 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon51241670Nej
5. jul. 202215. feb. 2024
1 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
22. apr. 201615. feb. 2024
7 år 9 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

2
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811-11
201711-11

Ledelse - historisk

3

Michael Christian Torben Serring

LIKVIDATOR · Likvidator

Roberto de Majo

ADM. DIR. · Direktion

6 år 4 mdr.

Lis Lassen

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.
20172018201920202021202220232024
NavnOrganFunktionPeriode
Michael Christian Torben SerringLikvidatorLIKVIDATOR
13. sep. 202326. sep. 2023
13 dage
Roberto de MajoDirektionADM. DIR.
1. apr. 201716. aug. 2023
6 år 4 mdr.
Lis LassenDirektionDIREKTØR
22. apr. 201616. aug. 2023
7 år 3 mdr.

Ejere - historisk

5

Roberto de Majo

33.3 %

6 år

Lis Lassen

33.3 %

6 år

Mikael Werner

15 %

6 år

Roberto de Majo

50 %

Lis Lassen

50 %

20172018201920202021202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
Roberto de MajoPERSON33.3 %
23. jan. 201815. feb. 2024
6 år
Lis LassenPERSON33.3 %
23. jan. 201815. feb. 2024
6 år
Mikael WernerANDEN_DELTAGER15 %
23. jan. 201815. feb. 2024
6 år
Roberto de MajoPERSON50 %
18. feb. 201722. jan. 2018
11 mdr.
Lis LassenPERSON50 %
18. feb. 201722. jan. 2018
11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006514418
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId82
Fejl registreretNej
Sidst indlæst10. aug. 2026, 12:43
Sidst opdateret15. mar. 2024, 11:46
Antal P-enheder1