Gå til indhold
KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApSNORMAL

CVR 37292559

KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 9. dec. 2015ThistedKøb og salg af egen fast ejendomReklamebeskyttet

KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS (CVR 37292559) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Køb og salg af egen fast ejendom", stiftet 9. dec. 2015, med hjemsted i Thisted og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2018-12 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS

Regnskaber - nøgletal

10
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 20256. jul. 2026Karsten Rolighed12. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202416. jun. 2025Karsten Rolighed17. jun. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202325. jun. 2024Karsten Rolighed27. jun. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202212. jul. 2023Karsten Rolighed13. jul. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 202130. jun. 2022Karsten Rolighed6. jul. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 202016. jun. 2021Karsten Rolighed21. jun. 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--20. maj 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--24. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Karsten RolighedDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KR Byg og Bolig Holding ApSVIRKSOMHED37290890100 %100 %9. dec. 2015

Stiftere

NavnTypeCVR
KR Byg og Bolig Holding ApSVIRKSOMHED37290890

Tidslinje

22

Hvad er der sket i KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

  1. 2026
  2. 12. juli 2026for 2 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 10. august 2025for 1,1 år siden

    Adresse flyttet til Engdraget 8, 7700 Thisted

    THISTED Kommune

  5. 17. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  6. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Køb og salg af egen fast ejendom

    681100

  7. 2024
  8. 27. juni 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  9. 2023
  10. 13. juli 2023for 3,2 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  11. 2022
  12. 6. juli 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  13. 5. februar 2022for 4,6 år siden

    Adresse flyttet til Lyngbakken 25, 7700 Thisted

    THISTED Kommune

  14. 2021
  15. 21. juni 2021for 5,3 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  16. 2020
  17. 16. november 2020for 5,8 år siden

    Adresse flyttet til Grønningen 17 2 th, 7700 Thisted

    THISTED Kommune

  18. 20. maj 2020for 6,3 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  19. 2019
  20. 24. maj 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  21. 2018
  22. 11. april 2018for 8,4 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  23. 2017
  24. 11. maj 2017for 9,4 år siden

    Regnskab for 2016 offentliggjort

    Regnskabsperiode 9. dec. 2015 → 31. dec. 2016

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato9. dec. 2015
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste9. dec. 2015
Revision fravalgtJa
Første regnskab9. dec. 201531. dec. 2016
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Engdraget 8
7700 Thisted
THISTED Kommune
Telefon22120211

Formål

Virksomhedens formål er at eje ejendomme samt hermed beslægtet virksomhed

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af direktøren.

Branche

681100

Køb og salg af egen fast ejendom

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1020968997
9. dec. 2015nu
10 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS

Hvad laver KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS er registreret i branchen "Køb og salg af egen fast ejendom" (branchekode 681100). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er at eje ejendomme samt hermed beslægtet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

CVR-nummeret på KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS er 37292559. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37292559.

Hvornår blev KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS stiftet?

KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS blev stiftet 9. dec. 2015 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 9 mdr.

Er KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS stadig aktiv?

Ja. KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS af KR Byg og Bolig Holding ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Ledelsen består af Karsten Rolighed (direktør).

Hvem er direktør i KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Karsten Rolighed er registreret i direktionen hos KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS.

Hvor mange ansatte har KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

CVR opgør KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS til 1 ansatte og 1 årsværk i december 2018. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS har registreret adresse på Engdraget 8, 7700 Thisted i THISTED Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Den registrerede kapital i KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS er 50.000 kr.

Hvornår har KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 12. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 10 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KR Ejendomsselskabet Vesterhavsgade 1 ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af direktøren.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

5

Silstrupvej 70

Thisted

Silstrupvej 70

Thisted

3 år 11 mdr.

Grønningen 17

Thisted

Lyngbakken 25

Thisted

3 år 6 mdr.

Engdraget 8

Thisted

201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Silstrupvej 70, 7700 ThistedTHISTED
9. dec. 20156. dec. 2016
11 mdr.
Silstrupvej 70, 7700 ThistedTHISTED
7. dec. 201615. nov. 2020
3 år 11 mdr.
Grønningen 17 2 th, 7700 ThistedTHISTED
16. nov. 20204. feb. 2022
1 år 2 mdr.
Lyngbakken 25, 7700 ThistedTHISTED
5. feb. 20229. aug. 2025
3 år 6 mdr.
Engdraget 8, 7700 ThistedTHISTED
10. aug. 2025nu
1 år 1 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon22120211Nej
5. feb. 2022nu
4 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
9. dec. 2015nu
10 år 9 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

2
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811111
201711111
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006384347
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId35
Fejl registreretNej
Sidst indlæst15. sep. 2026, 05:09
Sidst opdateret11. dec. 2025, 13:50
Antal P-enheder1