Gå til indhold
FOAPS Ejendomme ApSNORMAL

CVR 36716770

FOAPS Ejendomme ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 8. apr. 2015HorsensUdlejning af erhvervsejendomme

FOAPS Ejendomme ApS (CVR 36716770) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 8. apr. 2015, med hjemsted i Horsens og ca. 11 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

6.000.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

11

Ansatte

6

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for FOAPS Ejendomme ApS

Regnskaber - nøgletal

11
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. maj 2025→30. apr. 20262. jul. 2026Jens Kristian Olesen9. jul. 2026iXBRLXML
1. maj 2024→30. apr. 20256. sep. 2025Jens Kristian Olesen15. sep. 2025iXBRLXML
1. maj 2023→30. apr. 202421. aug. 2024Jens Kristian Olesen26. aug. 2024PDFXML
1. maj 2022→30. apr. 20237. jun. 2023Jens Kristian Olesen12. jun. 2023PDFXML
1. maj 2021→30. apr. 202211. nov. 2022Jens Kristian Olesen15. nov. 2022PDFXML
1. maj 2020→30. apr. 202112. okt. 2021Jens Kristian Olesen12. okt. 2021PDFXML
1. maj 2019→30. apr. 2020--17. dec. 2020PDFXML
1. maj 2018→30. apr. 2019--9. sep. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder FOAPS Ejendomme ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jens Kristian OlesenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
PETER CHRISTIAN OLESEN ApSVIRKSOMHED3234303115 %15 %8. apr. 2015
HENRIK CHRISTIAN OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3234306615 %15 %8. apr. 2015
KENNETH FUSSING OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3565339215 %15 %8. apr. 2015
MAIKEN FUSSING OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3565345715 %15 %8. apr. 2015
ACNN Invest ApSVIRKSOMHED4221153215 %15 %15. mar. 2021
JMO Invest ApSVIRKSOMHED4222248815 %15 %15. mar. 2021

Stiftere

NavnTypeCVR
BAO HOLDING ApSVIRKSOMHED27463959
LJO HOLDING ApSVIRKSOMHED27463924
PETER CHRISTIAN OLESEN ApSVIRKSOMHED32343031
HENRIK CHRISTIAN OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED32343066
KENNETH FUSSING OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED35653392
MAIKEN FUSSING OLESEN HOLDING ApSVIRKSOMHED35653457

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
8. apr. 2015→11. nov. 2022
7 år 7 mdr.
Roesgaaard & Partners Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
11. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Tidslinje

37

Hvad er der sket i FOAPS Ejendomme ApS?

  1. 2026
  2. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2025 → 30. apr. 2026

  3. 13. marts 2026for 8 mdr. siden

    Adresse flyttet til Clarasvej 2, 8700 Horsens

    HORSENS Kommune

  4. 2025
  5. 15. september 2025for 1,1 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2024 → 30. apr. 2025

  6. 13. januar 2025for 1,8 år siden

    Kapital ændret til 6.000.000 kr.

  7. 13. januar 2025for 1,8 år siden

    Vedtægter ændret

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udlejning af erhvervsejendomme

    682040

  9. 2024
  10. 26. august 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2023 → 30. apr. 2024

  11. 2023
  12. 12. juni 2023for 3,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2022 → 30. apr. 2023

  13. 2022
  14. 15. november 2022for 4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2021 → 30. apr. 2022

  15. 11. november 2022for 4 år siden

    Revisor fratrådte

    A/S PSE 17 NR. 1056·Revision

  16. 11. november 2022for 4 år siden

    Revisor tiltrådte

    Roesgaaard & Partners Statsautoriseret Revisionspartnerselskab·Revision

  17. 31. januar 2022for 4,7 år siden

    Adresse flyttet til Industriområdet 25, 8732 Hovedgård

    HORSENS Kommune

  18. 2021
  19. 12. oktober 2021for 5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2020 → 30. apr. 2021

  20. 15. marts 2021for 5,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    BAO HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. apr. 2015
Regnskabsår1. maj → 30. april
Vedtægt seneste13. jan. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab8. apr. 2015 → 30. apr. 2016
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Clarasvej 2
8700 Horsens
HORSENS Kommune
Telefon75662500

Formål

Selskabets formål er investering i fast ejendom og værdipapirer.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1020327614
8. apr. 2015→nu
11 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om FOAPS Ejendomme ApS

Hvad laver FOAPS Ejendomme ApS?

FOAPS Ejendomme ApS er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er investering i fast ejendom og værdipapirer.

Hvad er CVR-nummeret på FOAPS Ejendomme ApS?

CVR-nummeret på FOAPS Ejendomme ApS er 36716770. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK36716770.

Hvornår blev FOAPS Ejendomme ApS stiftet?

FOAPS Ejendomme ApS blev stiftet 8. apr. 2015 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 11 år 6 mdr.

Er FOAPS Ejendomme ApS stadig aktiv?

Ja. FOAPS Ejendomme ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer FOAPS Ejendomme ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes FOAPS Ejendomme ApS af PETER CHRISTIAN OLESEN ApS (15 %), HENRIK CHRISTIAN OLESEN HOLDING ApS (15 %), KENNETH FUSSING OLESEN HOLDING ApS (15 %), MAIKEN FUSSING OLESEN HOLDING ApS (15 %), ACNN Invest ApS (15 %) og JMO Invest ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i FOAPS Ejendomme ApS?

Ledelsen består af Jens Kristian Olesen (direktør).

Hvem er direktør i FOAPS Ejendomme ApS?

Jens Kristian Olesen er registreret i direktionen hos FOAPS Ejendomme ApS.

Hvor mange ansatte har FOAPS Ejendomme ApS?

CVR opgør FOAPS Ejendomme ApS til 11 ansatte og 6 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger FOAPS Ejendomme ApS?

FOAPS Ejendomme ApS har registreret adresse på Clarasvej 2, 8700 Horsens i HORSENS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i FOAPS Ejendomme ApS?

Den registrerede kapital i FOAPS Ejendomme ApS er 6.000.000 kr.

Hvornår har FOAPS Ejendomme ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 9. jul. 2026 og dækker perioden 1. maj 2025 - 30. apr. 2026. I alt 11 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for FOAPS Ejendomme ApS?

Roesgaaard & Partners Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for FOAPS Ejendomme ApS.

Hvem kan tegne FOAPS Ejendomme ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør

Har FOAPS Ejendomme ApS andre navne?

FOAPS Ejendomme ApS er også registreret under binavnet Ejendomsselskabet Vejlevej 102 ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Ejendomsselskabet Vejlevej 102 ApS
8. apr. 2015→4. feb. 2021
5 år 9 mdr.
FOAPS Ejendomme ApS
5. feb. 2021→nu
5 år 8 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
Ejendomsselskabet Vejlevej 102 ApS
10. feb. 2021→nu
5 år 8 mdr.

Adressehistorik

3

Industriområdet 25

Hovedgård

6 år 9 mdr.

Industriområdet 25

Hovedgård

4 år 1 mdr.

Clarasvej 2

Horsens

201620182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Industriområdet 25, 8732 HovedgårdHORSENS
8. apr. 2015→30. jan. 2022
6 år 9 mdr.
Industriområdet 25, 8732 HovedgårdHORSENS
31. jan. 2022→12. mar. 2026
4 år 1 mdr.
Clarasvej 2, 8700 HorsensHORSENS
13. mar. 2026→nu
7 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon75662500Nej
8. apr. 2015→13. mar. 2026
10 år 11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
13. mar. 2026→nu
7 mdr.

Ejere - historisk

2

BAO HOLDING ApS

15 %

5 år 11 mdr.

LJO HOLDING ApS

15 %

5 år 11 mdr.
201620172018201920202021
NavnTypeEjerandelPeriode
BAO HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
8. apr. 2015→15. mar. 2021
5 år 11 mdr.
LJO HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
8. apr. 2015→15. mar. 2021
5 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4005978943
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId77
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 16:01
Sidst opdateret6. okt. 2026, 08:22
Antal P-enheder1