Gå til indhold
Aabenraa Golfbane P/SNORMAL

CVR 36713224

Aabenraa Golfbane P/S

NORMAL
Kommanditaktieselskab/PartnerselskabStiftet 13. apr. 2015AabenraaAnden udlejning af boliger

Aabenraa Golfbane P/S (CVR 36713224) er en dansk virksomhed registreret som Kommanditaktieselskab/Partnerselskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 13. apr. 2015 og med hjemsted i Aabenraa. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

400.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Aabenraa Golfbane P/S

Regnskaber - nøgletal

11
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20259. apr. 2026Peter Riggelsen13. apr. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202425. jun. 2025Peter Riggelsen26. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202328. jun. 2024Peter Riggelsen2. jul. 2024iXBRLXML
1. jan. 2022→31. dec. 202210. jul. 2023Peter Riggelsen10. jul. 2023iXBRLXML
1. jan. 2021→31. dec. 202119. apr. 2022Joan Vollertsen2. maj 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202017. mar. 2021Joan Vollertsen31. mar. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--7. maj 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--16. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Aabenraa Golfbane P/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Peter RiggelsenDirektionDIREKTØR
Peter RiggelsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Lars Becker ToftBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Leif ToftBestyrelseFORMAND

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED2814875550 %50 %6. sep. 2024
KAREN & LEIF TOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED2157109133.3 %33.3 %30. sep. 2024
LARS TOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED2811462110 %10 %13. apr. 2015
Komplementarselskabet Aabenraa Golfbane A/SVIRKSOMHED36713062--13. apr. 2015

Stiftere

NavnTypeCVR
Martin Beck PetersenPERSON-
Lars MeldgaardPERSON-
Joan VollertsenPERSON-
Peter Schmidt MadsenPERSON-
G. V. INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27010288
P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED28148755
K.P. RIGGELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED32289223
LARS TOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED28114621
UTOP ApSVIRKSOMHED28842716
KLT PROJEKTER A/SVIRKSOMHED32649521

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
13. apr. 2015→1. maj 2018
3 år

Tidslinje

80

Hvad er der sket i Aabenraa Golfbane P/S?

  1. 2026
  2. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Kapital ændret til 400.000 kr.

  3. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  4. 13. april 2026for 7 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  5. 2025
  6. 26. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Anden udlejning af boliger

    682030

  8. 2024
  9. 29. november 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Klaus Peter Riggelsen·Bestyrelse

  10. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    KLT PROJEKTER A/S·EJERREGISTER

  11. 30. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    KAREN & LEIF TOFT HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 6. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    K.P. RIGGELSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 6. september 2024for 2,1 år siden

    Ejerandel registreret: 50 %

    P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  14. 5. september 2024for 2,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  15. 2. juli 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  16. 2023
  17. 10. juli 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  18. 2022
  19. 2. maj 2022for 4,5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformKommanditaktieselskab/Partnerselskab
Stiftelsesdato13. apr. 2015
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jun. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab13. apr. 2015 → 31. dec. 2015
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Dyrhave 22
6200 Aabenraa
AABENRAA Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive Aabenraa Golfbane med tilhørende klubhus, baghus og evt. andre efter enighed mellem selskabsdeltagerne erhvervede aktiver. Med drift forstås udlejning af de nævnte faciliteter.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren i forening med to bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede bestyrelse.

Branche

682030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1020318542
13. apr. 2015→nu
11 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Aabenraa Golfbane P/S

Hvad laver Aabenraa Golfbane P/S?

Aabenraa Golfbane P/S er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive Aabenraa Golfbane med tilhørende klubhus, baghus og evt. andre efter enighed mellem selskabsdeltagerne erhvervede aktiver. Med drift forstås udlejning af de nævnte faciliteter.

Hvad er CVR-nummeret på Aabenraa Golfbane P/S?

CVR-nummeret på Aabenraa Golfbane P/S er 36713224. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK36713224.

Hvornår blev Aabenraa Golfbane P/S stiftet?

Aabenraa Golfbane P/S blev stiftet 13. apr. 2015 som Kommanditaktieselskab/Partnerselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 11 år 6 mdr.

Er Aabenraa Golfbane P/S stadig aktiv?

Ja. Aabenraa Golfbane P/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Aabenraa Golfbane P/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Aabenraa Golfbane P/S af P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB (50 %), KAREN & LEIF TOFT HOLDING ApS (33,3 %), LARS TOFT HOLDING ApS (10 %) og Komplementarselskabet Aabenraa Golfbane A/S. Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Aabenraa Golfbane P/S?

Ledelsen består af Peter Riggelsen (direktør), Leif Toft (formand), Peter Riggelsen (bestyrelsesmedlem) og Lars Becker Toft (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Aabenraa Golfbane P/S?

Peter Riggelsen er registreret i direktionen hos Aabenraa Golfbane P/S.

Hvor ligger Aabenraa Golfbane P/S?

Aabenraa Golfbane P/S har registreret adresse på Dyrhave 22, 6200 Aabenraa i AABENRAA Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Aabenraa Golfbane P/S?

Den registrerede kapital i Aabenraa Golfbane P/S er 400.000 kr.

Hvornår har Aabenraa Golfbane P/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 13. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 11 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Aabenraa Golfbane P/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren i forening med to bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Lindbjergparken 17

Aabenraa

Dyrhave 22

Aabenraa

11 år 6 mdr.
201620182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Lindbjergparken 17, 6200 AabenraaAABENRAA
13. apr. 2015→16. apr. 2015
3 dage
Dyrhave 22, 6200 AabenraaAABENRAA
17. apr. 2015→nu
11 år 6 mdr.

Ledelse - historisk

10

Klaus Peter Riggelsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

9 år 7 mdr.

Joan Vollertsen

FORMAND · Bestyrelse

5 år 1 mdr.

Michael Breinholt Madsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 1 mdr.

Leif Toft

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år

Martin Beck Petersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år

Lars Meldgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Anders Hedegaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Peter Schmidt Madsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Ulrik Frederiksen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Joan Vollertsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.
20162018202020222024
NavnOrganFunktionPeriode
Klaus Peter RiggelsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
13. apr. 2015→29. nov. 2024
9 år 7 mdr.
Joan VollertsenBestyrelseFORMAND
2. mar. 2017→19. apr. 2022
5 år 1 mdr.
Michael Breinholt MadsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
2. mar. 2017→19. apr. 2022
5 år 1 mdr.
Leif ToftBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
13. apr. 2015→18. apr. 2022
7 år
Martin Beck PetersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
13. apr. 2015→9. maj 2019
4 år
Lars MeldgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
13. apr. 2015→2. mar. 2017
1 år 10 mdr.

Ejere - historisk

14

KLT PROJEKTER A/S

33.3 %

2 år 8 mdr.

K.P. RIGGELSEN HOLDING ApS

10 %

9 år 4 mdr.

P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB

33.3 %

2 år 8 mdr.

Joan Vollertsen

20 %

4 år

P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB

25 %

4 år 8 mdr.

KLT PROJEKTER A/S

25 %

4 år 8 mdr.

Martin Beck Petersen

10 %

2 år 8 mdr.

Joan Vollertsen

10 %

2 år 8 mdr.

Lars Meldgaard

10 %

1 år 11 mdr.

Peter Schmidt Madsen

10 %

1 år 11 mdr.

G. V. INVEST ApS UNDER STIFTELSE

10 %

1 år 11 mdr.

UTOP ApS

10 %

1 år 11 mdr.

P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKAB

10 %

1 år 11 mdr.

KLT PROJEKTER A/S

10 %

1 år 11 mdr.
20162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
KLT PROJEKTER A/SVIRKSOMHED33.3 %
1. jan. 2022→30. sep. 2024
2 år 8 mdr.
K.P. RIGGELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
13. apr. 2015→6. sep. 2024
9 år 4 mdr.
P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED33.3 %
1. jan. 2022→5. sep. 2024
2 år 8 mdr.
Joan VollertsenPERSON20 %
1. jan. 2018→1. jan. 2022
4 år
P. RIGGELSEN ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED25 %
1. apr. 2017→31. dec. 2021
4 år 8 mdr.
KLT PROJEKTER A/SVIRKSOMHED25 %
1. apr. 2017→31. dec. 2021
4 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4005974514
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId18
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 16:10
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1