Gå til indhold
S. KARLSKOV HOLDING ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 36061855

S. KARLSKOV HOLDING ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 1. aug. 2014Aarhus CAnden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

S. KARLSKOV HOLDING ApS (CVR 36061855) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.", stiftet 1. aug. 2014 og med hjemsted i Aarhus C. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for S. KARLSKOV HOLDING ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201831. dec. 2018--29. maj 2019PDFXML
1. jan. 201731. dec. 2017--31. maj 2018PDFXML
1. jan. 201631. dec. 2016--23. maj 2017PDFXML
1. jan. 201531. dec. 2015--9. jun. 2016PDFXML
1. jan. 201431. dec. 2014--3. jun. 2015PDFXML

Tidslinje

25

Hvad er der sket i S. KARLSKOV HOLDING ApS?

  1. 2021
  2. 18. juni 2021for 5,3 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 18. juni 2021for 5,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Simon Skaar Karlskov·EJERREGISTER

  4. 18. juni 2021for 5,3 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1019609711·P-nummer

  5. 11. januar 2021for 5,7 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  6. 11. januar 2021for 5,7 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Jan Bech·Likvidator

  7. 2020
  8. 31. december 2020for 5,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

    649900

  9. 26. november 2020for 5,8 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Jan Bech·Likvidator

  10. 12. oktober 2020for 5,9 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  11. 12. oktober 2020for 5,9 år siden

    Fratrådte som direktør

    Simon Skaar Karlskov·Direktion

  12. 29. juli 2020for 6,1 år siden

    Adresse flyttet til Engelstoft 165, 8520 Lystrup

    AARHUS Kommune

  13. 2019
  14. 29. maj 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  15. 2018
  16. 12. december 2018for 7,8 år siden

    Adresse flyttet til Engelstoft 165, 8520 Lystrup

    AARHUS Kommune

  17. 31. maj 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  18. 2017
  19. 3. oktober 2017for 9 år siden

    Adresse flyttet til Engelstoft 165, 8520 Lystrup

    AARHUS Kommune

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. aug. 2014
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. aug. 2014
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jan. 201431. dec. 2014
ArkivnummerApS558542
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Amaliegade 23 2 7
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at fungere som holdingselskab, investeringsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

649900

Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om S. KARLSKOV HOLDING ApS

Hvad laver S. KARLSKOV HOLDING ApS?

S. KARLSKOV HOLDING ApS er registreret i branchen "Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n." (branchekode 649900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at fungere som holdingselskab, investeringsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på S. KARLSKOV HOLDING ApS?

CVR-nummeret på S. KARLSKOV HOLDING ApS er 36061855. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK36061855.

Hvornår blev S. KARLSKOV HOLDING ApS stiftet?

S. KARLSKOV HOLDING ApS blev stiftet 1. aug. 2014 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 12 år 1 mdr.

Er S. KARLSKOV HOLDING ApS stadig aktiv?

S. KARLSKOV HOLDING ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger S. KARLSKOV HOLDING ApS?

S. KARLSKOV HOLDING ApS har registreret adresse på Amaliegade 23 2 7, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i S. KARLSKOV HOLDING ApS?

Den registrerede kapital i S. KARLSKOV HOLDING ApS er 50.000 kr.

Hvornår har S. KARLSKOV HOLDING ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 29. maj 2019 og dækker perioden 1. jan. 2018 - 31. dec. 2018. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne S. KARLSKOV HOLDING ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1019609711
1. aug. 201418. jun. 2021
6 år 10 mdr.

Adressehistorik

4

Amaliegade 23

Aarhus C

3 år 2 mdr.

Engelstoft 165

Lystrup

1 år 2 mdr.

Engelstoft 165

Lystrup

1 år 7 mdr.

Engelstoft 165

Lystrup

2015201620172018201920202021
AdresseKommunePeriode
Amaliegade 23 2 7, 8000 Aarhus CAARHUS
1. aug. 20142. okt. 2017
3 år 2 mdr.
Engelstoft 165, 8520 LystrupAARHUS
3. okt. 201711. dec. 2018
1 år 2 mdr.
Engelstoft 165, 8520 LystrupAARHUS
12. dec. 201828. jul. 2020
1 år 7 mdr.
Engelstoft 165, 8520 LystrupAARHUS
29. jul. 202018. jun. 2021
10 mdr.

Ledelse - historisk

2

Jan Bech

LIKVIDATOR · Likvidator

Simon Skaar Karlskov

DIREKTØR · Direktion

6 år 2 mdr.
2015201620172018201920202021
NavnOrganFunktionPeriode
Jan BechLikvidatorLIKVIDATOR
26. nov. 202011. jan. 2021
1 mdr.
Simon Skaar KarlskovDirektionDIREKTØR
1. aug. 201412. okt. 2020
6 år 2 mdr.

Ejere - historisk

1

Simon Skaar Karlskov

100 %

6 år 9 mdr.
2015201620172018201920202021
NavnTypeEjerandelPeriode
Simon Skaar KarlskovPERSON100 %
1. sep. 201418. jun. 2021
6 år 9 mdr.

Spaltninger

TypeNavnGyldig fra
SpaltningSpaltning1. aug. 2014
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4002031239
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId15
Fejl registreretNej
Sidst indlæst21. sep. 2026, 13:21
Sidst opdateret2. dec. 2025, 15:46
Antal P-enheder1