Gå til indhold
C/R RETAIL ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 35848436

C/R RETAIL ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 1. maj 2014RingstedDetailhandel med tekstiler, beklædningsartikler og fodtøj fra stadepladser og markeder

C/R RETAIL ApS (CVR 35848436) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Detailhandel med tekstiler, beklædningsartikler og fodtøj fra stadepladser og markeder", stiftet 1. maj 2014, med hjemsted i Ringsted og ca. 4 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2017-05 (seneste estimat)

4

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for C/R RETAIL ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201631. dec. 2016--23. maj 2017PDFiXBRLXML
1. jan. 201531. dec. 2015--29. maj 2016PDFiXBRLXML
1. maj 201431. dec. 2014--31. maj 2015PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder C/R RETAIL ApS?

Stiftere

Tidslinje

25

Hvad er der sket i C/R RETAIL ApS?

  1. 2019
  2. 18. februar 2019for 7,6 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 18. februar 2019for 7,6 år siden

    Binavn slettet: CC'SUPPLY ApS

  4. 18. februar 2019for 7,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Casper Thiemke Chau·EJERREGISTER

  5. 18. februar 2019for 7,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1019378981·P-nummer

  6. 2017
  7. 31. juli 2017for 9,1 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  8. 31. juli 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som direktion

    Casper Thiemke Chau·Direktion

  9. 23. maj 2017for 9,3 år siden

    Regnskab for 2016 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2016 → 31. dec. 2016

  10. 12. april 2017for 9,4 år siden

    Fratrådte som direktion

    René Kanstrup Sørensen·Direktion

  11. 20. marts 2017for 9,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    RKS83 HOLDING IVS·EJERREGISTER

  12. 20. marts 2017for 9,5 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Casper Thiemke Chau·EJERREGISTER

  13. 19. marts 2017for 9,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    Casper Thiemke Chau·EJERREGISTER

  14. 2016
  15. 1. december 2016for 9,8 år siden

    Adresse flyttet til Klosterparks Alle 1 16, 4100 Ringsted

    RINGSTED Kommune

  16. 29. maj 2016for 10 år siden

    Regnskab for 2015 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2015 → 31. dec. 2015

  17. 2015
  18. 31. maj 2015for 11 år siden

    Regnskab for 2014 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2014 → 31. dec. 2014

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. maj 2014
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. maj 2014
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. maj 201431. dec. 2014
ArkivnummerApS550070
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Klosterparks Alle 1
4100 Ringsted
RINGSTED Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive tøjforretning ved navn CCSupply og dermed beslægtet forretning.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

478200

Detailhandel med tekstiler, beklædningsartikler og fodtøj fra stadepladser og markeder

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om C/R RETAIL ApS

Hvad laver C/R RETAIL ApS?

C/R RETAIL ApS er registreret i branchen "Detailhandel med tekstiler, beklædningsartikler og fodtøj fra stadepladser og markeder" (branchekode 478200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive tøjforretning ved navn CCSupply og dermed beslægtet forretning.

Hvad er CVR-nummeret på C/R RETAIL ApS?

CVR-nummeret på C/R RETAIL ApS er 35848436. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35848436.

Hvornår blev C/R RETAIL ApS stiftet?

C/R RETAIL ApS blev stiftet 1. maj 2014 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 12 år 4 mdr.

Er C/R RETAIL ApS stadig aktiv?

C/R RETAIL ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har C/R RETAIL ApS?

CVR opgør C/R RETAIL ApS til 4 ansatte og 1 årsværk i maj 2017. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger C/R RETAIL ApS?

C/R RETAIL ApS har registreret adresse på Klosterparks Alle 1, 4100 Ringsted i RINGSTED Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i C/R RETAIL ApS?

Den registrerede kapital i C/R RETAIL ApS er 50.000 kr.

Hvornår har C/R RETAIL ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. maj 2017 og dækker perioden 1. jan. 2016 - 31. dec. 2016. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne C/R RETAIL ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1019378981
1. maj 201418. feb. 2019
4 år 9 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
CC'SUPPLY ApS
1. maj 201418. feb. 2019
4 år 9 mdr.

Adressehistorik

3

Klosterparks Alle 1

Ringsted

Klosterparks Alle 1

Ringsted

2 år 4 mdr.

Klosterparks Alle 1

Ringsted

2 år 2 mdr.
20152016201720182019
AdresseKommunePeriode
Klosterparks Alle 1, 4100 RingstedRINGSTED
1. maj 201423. jul. 2014
2 mdr.
Klosterparks Alle 1 16, 4100 RingstedRINGSTED
24. jul. 201430. nov. 2016
2 år 4 mdr.
Klosterparks Alle 1 16, 4100 RingstedRINGSTED
1. dec. 201618. feb. 2019
2 år 2 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

4
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201701-01
201672-5-92-4
201552-5-92-4
201451-5-91

Ledelse - historisk

2

Casper Thiemke Chau

DIREKTION · Direktion

3 år 2 mdr.

René Kanstrup Sørensen

DIREKTION · Direktion

2 år 11 mdr.
201520162017
NavnOrganFunktionPeriode
Casper Thiemke ChauDirektionDIREKTION
1. maj 201431. jul. 2017
3 år 2 mdr.
René Kanstrup SørensenDirektionDIREKTION
1. maj 201412. apr. 2017
2 år 11 mdr.

Ejere - historisk

3

Casper Thiemke Chau

100 %

1 år 10 mdr.

RKS83 HOLDING IVS

50 %

2 år 10 mdr.

Casper Thiemke Chau

50 %

2 år 10 mdr.
20152016201720182019
NavnTypeEjerandelPeriode
Casper Thiemke ChauPERSON100 %
20. mar. 201718. feb. 2019
1 år 10 mdr.
RKS83 HOLDING IVSVIRKSOMHED50 %
1. maj 201420. mar. 2017
2 år 10 mdr.
Casper Thiemke ChauPERSON50 %
1. maj 201419. mar. 2017
2 år 10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4002022731
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId59
Fejl registreretNej
Sidst indlæst5. jun. 2025, 23:49
Sidst opdateret30. jul. 2020, 02:11
Antal P-enheder1