Gå til indhold
SCANSLEEP SPECIALISTS ApSOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION

CVR 35527397

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS

OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
AnpartsselskabStiftet 8. nov. 2013HillerødPraktiserende speciallægerReklamebeskyttet

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS (CVR 35527397) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Praktiserende speciallæger", stiftet 8. nov. 2013, med hjemsted i Hillerød og ca. 2 ansatte. Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2021-08 (seneste estimat)

2

Ansatte

0.03

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for SCANSLEEP SPECIALISTS ApS

Regnskaber - nøgletal

8
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202131. dec. 202127. jul. 2022Torben Jager Petersen27. jul. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 202015. maj 2021Torben Jager Petersen17. maj 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--10. mar. 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--11. mar. 2019PDFXML
1. jan. 201731. dec. 2017--13. mar. 2018PDFXML
1. jan. 201631. dec. 2016--26. maj 2017PDFXML
1. jan. 201531. dec. 2015--24. maj 2016PDFXML
8. nov. 201331. dec. 2014--31. maj 2015PDFXML

Hvem ejer og leder SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
TORBEN JAGER PETERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED35520686

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
8. nov. 201311. mar. 2016
2 år 4 mdr.
J.C. NØRGAARD / DANSK REVISION RANDERS, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
13. feb. 201726. maj 2017
3 mdr.
KIRK REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
11. mar. 201613. feb. 2017
11 mdr.

Tidslinje

36

Hvad er der sket i SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

  1. 2023
  2. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FRIVILLIG LIKVIDATION

  3. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    TORBEN JAGER PETERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  4. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Torben Jager Petersen·Likvidator

  5. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1018882716·P-nummer

  6. 2022
  7. 27. juli 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  8. 25. juli 2022for 4,2 år siden

    Adresse flyttet til Strandvej 2, 6280 Højer

    TØNDER Kommune

  9. 2021
  10. 29. oktober 2021for 4,9 år siden

    Status ændret til UNDER FRIVILLIG LIKVIDATION

  11. 29. oktober 2021for 4,9 år siden

    Fratrådte som direktør

    Torben Jager Petersen·Direktion

  12. 29. oktober 2021for 4,9 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Torben Jager Petersen·Likvidator

  13. 17. maj 2021for 5,4 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 10. marts 2020for 6,5 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  16. 2019
  17. 11. marts 2019for 7,5 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  18. 2018
  19. 13. marts 2018for 8,5 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  20. 2017
  21. 1. december 2017for 8,8 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1020550895·P-nummer

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. nov. 2013
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste26. maj 2017
Revision fravalgtJa
Første regnskab8. nov. 201331. dec. 2014
ArkivnummerApS538378
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Tietgensvej 27
3400 Hillerød
HILLERØD Kommune
Telefon20479448

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor rådgivning, diagnostik og behandling af sygdomme.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

862200

Praktiserende speciallæger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om SCANSLEEP SPECIALISTS ApS

Hvad laver SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS er registreret i branchen "Praktiserende speciallæger" (branchekode 862200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor rådgivning, diagnostik og behandling af sygdomme.

Hvad er CVR-nummeret på SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

CVR-nummeret på SCANSLEEP SPECIALISTS ApS er 35527397. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35527397.

Hvornår blev SCANSLEEP SPECIALISTS ApS stiftet?

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS blev stiftet 8. nov. 2013 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 12 år 10 mdr.

Er SCANSLEEP SPECIALISTS ApS stadig aktiv?

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

CVR opgør SCANSLEEP SPECIALISTS ApS til 2 ansatte og 0.03 årsværk i august 2021. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

SCANSLEEP SPECIALISTS ApS har registreret adresse på Tietgensvej 27, 3400 Hillerød i HILLERØD Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

Den registrerede kapital i SCANSLEEP SPECIALISTS ApS er 80.000 kr.

Hvornår har SCANSLEEP SPECIALISTS ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 27. jul. 2022 og dækker perioden 1. jan. 2021 - 31. dec. 2021. I alt 8 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne SCANSLEEP SPECIALISTS ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1018882716
8. nov. 201326. jun. 2023
9 år 7 mdr.
1020550895
6. jan. 20151. dec. 2017
2 år 10 mdr.

Adressehistorik

3

Tietgensvej 27

Hillerød

4 år

Cort Adelers Gade 9

København K

4 år 7 mdr.

Strandvej 2

Højer

20152017201920212023
AdresseKommunePeriode
Tietgensvej 27, 3400 HillerødHILLERØD
8. nov. 201327. nov. 2017
4 år
Cort Adelers Gade 9 st th, 1053 København KKØBENHAVN
28. nov. 201724. jul. 2022
4 år 7 mdr.
Strandvej 2, 6280 HøjerTØNDER
25. jul. 202226. jun. 2023
11 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon20479448Nej
25. jul. 202226. jun. 2023
11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
28. nov. 201724. jul. 2022
4 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
25. jul. 202226. jun. 2023
11 mdr.
Hjemmesidewww.scansleep.dkNej
28. nov. 201726. jun. 2023
5 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

5
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201892-5-92-4
201762-5-92-4
201632-2-42-4
201541-2-41
201411-11

Ledelse - historisk

2

Torben Jager Petersen

LIKVIDATOR · Likvidator

1 år 7 mdr.

Torben Jager Petersen

DIREKTØR · Direktion

7 år 11 mdr.
20152017201920212023
NavnOrganFunktionPeriode
Torben Jager PetersenLikvidatorLIKVIDATOR
29. okt. 202126. jun. 2023
1 år 7 mdr.
Torben Jager PetersenDirektionDIREKTØR
8. nov. 201329. okt. 2021
7 år 11 mdr.

Ejere - historisk

2

TORBEN JAGER PETERSEN HOLDING ApS

100 %

9 år 7 mdr.

Torben Jager Petersen

100 %

20152017201920212023
NavnTypeEjerandelPeriode
TORBEN JAGER PETERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED100 %
8. nov. 201326. jun. 2023
9 år 7 mdr.
Torben Jager PetersenPERSON100 %
8. nov. 20138. nov. 2013
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4002000171
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId135
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. aug. 2026, 03:17
Sidst opdateret1. jul. 2023, 14:04
Antal P-enheder1