Gå til indhold
INSTAVISOR A/STVANGSOPLØST

CVR 35525068

INSTAVISOR A/S

TVANGSOPLØST
AktieselskabStiftet 29. okt. 2013København NComputerprogrammering

INSTAVISOR A/S (CVR 35525068) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 29. okt. 2013 og med hjemsted i København N. Status: TVANGSOPLØST.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

1.303.500 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for INSTAVISOR A/S

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2018→31. dec. 2018--15. maj 2019PDFiXBRLXML
1. jan. 2017→31. dec. 2017--19. mar. 2018PDFXML
1. jan. 2016→31. dec. 2016--27. apr. 2017PDFXML
1. jan. 2015→31. dec. 2015--15. apr. 2016PDFXML
29. okt. 2013→31. dec. 2014--28. maj 2015PDFXML

Hvem ejer og leder INSTAVISOR A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
ALLAN TANGE HOLDING ApSVIRKSOMHED28968019
THORSBJERG HOLDING ApSVIRKSOMHED29322767
ROTECH ApSVIRKSOMHED31049156
T.J. TRANSMISSION A/SVIRKSOMHED20876786
ENTREPRENØR MORTEN C. HENRIKSEN A/SVIRKSOMHED21356441
L.O. VENTURE & ERHVERV ApSVIRKSOMHED34081581
AVENSYS ApSVIRKSOMHED32320392
JBN ApSVIRKSOMHED20962771
Jan HjørdiPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
INPACT HOLDING A/SOphørt
29. okt. 2013→8. dec. 2014
1 år 1 mdr.
AUGUSTA REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
8. dec. 2014→7. okt. 2020
5 år 9 mdr.

Tidslinje

68

Hvad er der sket i INSTAVISOR A/S?

  1. 2020
  2. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Status ændret til TVANGSOPLØST

  3. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Binavn slettet: SPEEKIO A/S

  4. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Binavn slettet: SPEEKIO HR A/S

  5. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    ALLAN TANGE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  6. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    THORSBJERG HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    AVENSYS ApS·EJERREGISTER

  8. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    JBN ApS·EJERREGISTER

  9. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Jan Hjørdi·EJERREGISTER

  10. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    L.O. VENTURE & ERHVERV ApS·EJERREGISTER

  11. 23. november 2020for 5,9 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1018871005·P-nummer

  12. 7. oktober 2020for 6,1 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  13. 7. oktober 2020for 6,1 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Jørgen Bent Thusholdt·Likvidator

  14. 7. oktober 2020for 6,1 år siden

    Revisor fratrådte

    AUGUSTA REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  15. 2019
  16. 15. maj 2019for 7,5 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

Stamdata

StatusTVANGSOPLØST
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato29. okt. 2013
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste6. jul. 2017
Revision fravalgtNej
Første regnskab29. okt. 2013 → 31. dec. 2014
ArkivnummerA/S538469
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Baldersgade 45 2 th
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at etablere og administrere en internetplatform med videoovervågningsservice.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

620100

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om INSTAVISOR A/S

Hvad laver INSTAVISOR A/S?

INSTAVISOR A/S er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 620100). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at etablere og administrere en internetplatform med videoovervågningsservice.

Hvad er CVR-nummeret på INSTAVISOR A/S?

CVR-nummeret på INSTAVISOR A/S er 35525068. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35525068.

Hvornår blev INSTAVISOR A/S stiftet?

INSTAVISOR A/S blev stiftet 29. okt. 2013 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år.

Er INSTAVISOR A/S stadig aktiv?

INSTAVISOR A/S står registreret med status "TVANGSOPLØST" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger INSTAVISOR A/S?

INSTAVISOR A/S har registreret adresse på Baldersgade 45 2 th, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i INSTAVISOR A/S?

Den registrerede kapital i INSTAVISOR A/S er 1.303.500 kr.

Hvornår har INSTAVISOR A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 15. maj 2019 og dækker perioden 1. jan. 2018 - 31. dec. 2018. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne INSTAVISOR A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1018871005
29. okt. 2013→23. nov. 2020
7 år

Binavne

2
BinavnPeriode
SPEEKIO A/S
29. okt. 2013→23. nov. 2020
7 år
SPEEKIO HR A/S
29. okt. 2013→23. nov. 2020
7 år

Adressehistorik

3

Baldersgade 45

København N

Ahlefeldtsgade 21

København K

4 år 9 mdr.

Gl.Torv 2

Slagelse

1 år 8 mdr.
20142015201620172018201920202021
AdresseKommunePeriode
Baldersgade 45 2 th, 2200 København NKØBENHAVN
29. okt. 2013→18. maj 2014
6 mdr.
Ahlefeldtsgade 21 1 th, 1359 København KKØBENHAVN
19. maj 2014→28. feb. 2019
4 år 9 mdr.
Gl.Torv 2 1, 4200 SlagelseSLAGELSE
1. mar. 2019→23. nov. 2020
1 år 8 mdr.

Ledelse - historisk

12

Jørgen Bent Thusholdt

LIKVIDATOR · Likvidator

1 år 9 mdr.

Lars Olofsson

BESTYRELSE · Bestyrelse

5 år 1 mdr.

Peter Brødsgaard

BESTYRELSE · Bestyrelse

5 år 1 mdr.

Allan Tange

formand · Bestyrelse

5 år 1 mdr.

Jan Hjørdi

næstformand · Bestyrelse

4 år 7 mdr.

Francis Paul Delafontaine

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 7 mdr.

Francis Paul Delafontaine

DIREKTION · Direktion

4 år 7 mdr.

Morten Casper Henriksen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Jan Hjørdi

DIREKTION · Direktion

Jan Bojsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Geo Allan Østergaard

BESTYRELSE · Bestyrelse

Troels Poul Jørgensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

20142015201620172018201920202021
NavnOrganFunktionPeriode
Jørgen Bent ThusholdtLikvidatorLIKVIDATOR
28. dec. 2018→7. okt. 2020
1 år 9 mdr.
Lars OlofssonBestyrelseBESTYRELSE
29. okt. 2013→28. dec. 2018
5 år 1 mdr.
Peter BrødsgaardBestyrelseBESTYRELSE
29. okt. 2013→28. dec. 2018
5 år 1 mdr.
Allan TangeBestyrelseformand
29. okt. 2013→28. dec. 2018
5 år 1 mdr.
Jan HjørdiBestyrelsenæstformand
14. maj 2014→28. dec. 2018
4 år 7 mdr.
Francis Paul DelafontaineBestyrelseBESTYRELSE
14. maj 2014→28. dec. 2018
4 år 7 mdr.

Ejere - historisk

8

ALLAN TANGE HOLDING ApS

10 %

5 år

THORSBJERG HOLDING ApS

10 %

6 år 2 mdr.

L.O. VENTURE & ERHVERV ApS

15 %

5 år

AVENSYS ApS

10 %

6 år 2 mdr.

JBN ApS

10 %

6 år 2 mdr.

Jan Hjørdi

10 %

6 år 2 mdr.

ALLAN TANGE HOLDING ApS

15 %

1 år 2 mdr.

L.O. VENTURE & ERHVERV ApS

20 %

1 år 2 mdr.
2015201620172018201920202021
NavnTypeEjerandelPeriode
ALLAN TANGE HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
13. nov. 2015→23. nov. 2020
5 år
THORSBJERG HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
4. sep. 2014→23. nov. 2020
6 år 2 mdr.
L.O. VENTURE & ERHVERV ApSVIRKSOMHED15 %
13. nov. 2015→23. nov. 2020
5 år
AVENSYS ApSVIRKSOMHED10 %
4. sep. 2014→23. nov. 2020
6 år 2 mdr.
JBN ApSVIRKSOMHED10 %
4. sep. 2014→23. nov. 2020
6 år 2 mdr.
Jan HjørdiPERSON10 %
4. sep. 2014→23. nov. 2020
6 år 2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001986694
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId15
Fejl registreretNej
Sidst indlæst8. okt. 2026, 15:26
Sidst opdateret24. jan. 2021, 13:20
Antal P-enheder1