Gå til indhold
CURA VVS A/SOPLØSTEFTERFUSION

CVR 35521747

CURA VVS A/S

OPLØSTEFTERFUSION
AktieselskabStiftet 28. okt. 2013RødovreVVS- og blikkenslagerforretninger

CURA VVS A/S (CVR 35521747) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "VVS- og blikkenslagerforretninger", stiftet 28. okt. 2013, med hjemsted i Rødovre og ca. 65 ansatte. Status: OPLØSTEFTERFUSION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2019-09 (seneste estimat)

65

Ansatte

58

Årsværk

Interval: 50-99 ansatte

Regnskab og nøgletal for CURA VVS A/S

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2018→31. dec. 2018--4. mar. 2019PDFXML
1. jan. 2017→31. dec. 2017--6. apr. 2018PDFXML
1. jan. 2016→31. dec. 2016--21. apr. 2017PDFXML
1. jan. 2015→31. dec. 2015--6. apr. 2016PDFXML
28. okt. 2013→31. dec. 2014--19. mar. 2015PDFXML

Hvem ejer og leder CURA VVS A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
LOJ HOLDING ApSVIRKSOMHED25213467
JOHNNY BRANDT HOLDING ApSVIRKSOMHED28671415
JESPER HVID HOLDING ApSVIRKSOMHED34087520
PT BØGH HOLDING ApSVIRKSOMHED35518126
GEORG HOLDING ApSVIRKSOMHED35520589
JOHNNY BRANDT HOLDING II ApSVIRKSOMHED35521054

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1482Ophørt
28. okt. 2013→25. nov. 2015
2 år
REVISIONS OG RÅDGIVNINGSGRUPPEN REGISTRET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
25. nov. 2015→1. mar. 2019
3 år 3 mdr.
GFJURA3 AF 6. DECEMBER 2013 P/SOphørt
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.

Tidslinje

64

Hvad er der sket i CURA VVS A/S?

  1. 2019
  2. 11. november 2019for 7 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

  3. 11. november 2019for 7 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FUSION

  4. 11. november 2019for 7 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    A/S DELMEC, DANISH ELECTRICAL AND MECHANICAL ENGINEERING CORPORATION LTD.·EJERREGISTER

  5. 11. november 2019for 7 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Johnny Hey·Direktion

  6. 11. november 2019for 7 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jack Bjørn Nielsen·Bestyrelse

  7. 11. november 2019for 7 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Johnny Hey·Bestyrelse

  8. 11. november 2019for 7 år siden

    Fratrådte som formand

    Carsten Bo Knudsen·Bestyrelse

  9. 11. november 2019for 7 år siden

    Revisor fratrådte

    GFJURA3 AF 6. DECEMBER 2013 P/S·Revision

  10. 11. november 2019for 7 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1018855514·P-nummer

  11. 4. marts 2019for 7,7 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  12. 1. marts 2019for 7,7 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 1. marts 2019for 7,7 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    BPS HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 1. marts 2019for 7,7 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    JESPER HVID HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 1. marts 2019for 7,7 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    PT BØGH HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFUSION
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato28. okt. 2013
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. mar. 2019
Revision fravalgtNej
Første regnskab28. okt. 2013 → 31. dec. 2014
ArkivnummerA/S537864
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Bjerringbrovej 74
2610 Rødovre
RØDOVRE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive vvs-virksomhed og anden dermed i forbindelse stående virksomhed efter bestyrelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

432200

VVS- og blikkenslagerforretninger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om CURA VVS A/S

Hvad laver CURA VVS A/S?

CURA VVS A/S er registreret i branchen "VVS- og blikkenslagerforretninger" (branchekode 432200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive vvs-virksomhed og dermed beslægtet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på CURA VVS A/S?

CVR-nummeret på CURA VVS A/S er 35521747. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35521747.

Hvornår blev CURA VVS A/S stiftet?

CURA VVS A/S blev stiftet 28. okt. 2013 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år.

Er CURA VVS A/S stadig aktiv?

CURA VVS A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERFUSION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har CURA VVS A/S?

CVR opgør CURA VVS A/S til 65 ansatte og 58 årsværk i september 2019. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger CURA VVS A/S?

CURA VVS A/S har registreret adresse på Bjerringbrovej 74, 2610 Rødovre i RØDOVRE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i CURA VVS A/S?

Den registrerede kapital i CURA VVS A/S er 500.000 kr.

Hvornår har CURA VVS A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 4. mar. 2019 og dækker perioden 1. jan. 2018 - 31. dec. 2018. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne CURA VVS A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1018855514
28. okt. 2013→11. nov. 2019
6 år

Beskæftigelse - årshistorik

6
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20185853-50-9950-99
20175549-50-9920-49
20166354-50-9950-99
20154941-20-4920-49
20144024-20-4920-49
2013101-10-191

Ledelse - historisk

12

Jack Bjørn Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Johnny Hey

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Johnny Hey

ADM. DIR. · Direktion

Carsten Bo Knudsen

FORMAND · Bestyrelse

Peter Bøgh Sørensen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 4 mdr.

Johnny Brandt

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 4 mdr.

Johnny Brandt

DIREKTØR · Direktion

5 år 4 mdr.

Jesper Hvid-Jacobsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 4 mdr.

Brian Holst

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 4 mdr.

Lars Oscar Jönsson

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 11 mdr.

Peter Bøgh Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Thomas Bøgh Grejsmark

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 4 mdr.
2014201520162017201820192020
NavnOrganFunktionPeriode
Jack Bjørn NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.
Johnny HeyBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.
Johnny HeyDirektionADM. DIR.
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.
Carsten Bo KnudsenBestyrelseFORMAND
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.
Peter Bøgh SørensenBestyrelseFORMAND
12. okt. 2017→1. mar. 2019
1 år 4 mdr.
Johnny BrandtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
28. okt. 2013→1. mar. 2019
5 år 4 mdr.

Ejere - historisk

9

A/S DELMEC, DANISH ELECTRICAL AND MECHANICAL ENGINEERING CORPORATION LTD.

100 %

JOHNNY BRANDT HOLDING ApS

25 %

1 år 4 mdr.

BPS HOLDING ApS

10 %

1 år 4 mdr.

JESPER HVID HOLDING ApS

20 %

4 år 7 mdr.

PT BØGH HOLDING ApS

20 %

4 år 7 mdr.

GEORG HOLDING ApS

20 %

4 år 7 mdr.

LOJ HOLDING ApS

20 %

3 år 3 mdr.

JOHNNY BRANDT HOLDING ApS

20 %

3 år 1 mdr.

JOHNNY BRANDT HOLDING II ApS

20 %

201520162017201820192020
NavnTypeEjerandelPeriode
A/S DELMEC, DANISH ELECTRICAL AND MECHANICAL ENGINEERING CORPORATION LTD.VIRKSOMHED100 %
1. mar. 2019→11. nov. 2019
8 mdr.
JOHNNY BRANDT HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
12. okt. 2017→1. mar. 2019
1 år 4 mdr.
BPS HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
12. okt. 2017→1. mar. 2019
1 år 4 mdr.
JESPER HVID HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
10. jul. 2014→1. mar. 2019
4 år 7 mdr.
PT BØGH HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
10. jul. 2014→1. mar. 2019
4 år 7 mdr.
GEORG HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
10. jul. 2014→1. mar. 2019
4 år 7 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion11. nov. 2019
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001991934
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId102
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 18:38
Sidst opdateret26. jun. 2026, 11:12
Antal P-enheder1