Gå til indhold
AIRTAME ApSNORMAL

CVR 35478973

AIRTAME ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 18. sep. 2013København KComputerprogrammeringReklamebeskyttet

AIRTAME ApS (CVR 35478973) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 18. sep. 2013, med hjemsted i København K og ca. 29 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

258.493 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

29

Ansatte

28

Årsværk

Interval: 20-49 ansatte

Regnskab og nøgletal for AIRTAME ApS

Regnskaber - nøgletal

12
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20251. jul. 2026Ronnie Kandler2. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202420. jun. 2025Line Vittrup Andersson27. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202326. jun. 2024Peter Granild Colsted1. jul. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202230. jun. 2023Peter Granild Colsted8. jul. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 20218. jul. 2022Jonas Gyalokay13. jul. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202030. jun. 2021Jonas Gyalokay5. jul. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--3. jul. 2020PDFiXBRLXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--29. maj 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder AIRTAME ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Lars JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jacob Arup Bratting PedersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Peter Granild ColstedBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Tommy Frejlev AndersenBestyrelseFORMAND
Jonas Mains GyalokayBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jonas Mains GyalokayDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Danmarks Eksport- og InvesteringsfondVIRKSOMHED4347820625 %25 %1. okt. 2024
TAN HOLDING AF 2000 ApSVIRKSOMHED2543720910 %10 %1. okt. 2024
ATIT HOLDING ApSVIRKSOMHED3523824710 %10 %1. okt. 2024
BRIAN KYED ApSVIRKSOMHED330680505 %5 %1. okt. 2024
GYALOKAY HOLDING ApSVIRKSOMHED352378955 %5 %1. okt. 2024
A/S PSE NR. 5661VIRKSOMHED100501545 %5 %1. okt. 2024
Scale Capital Fund II K/SVIRKSOMHED405830335 %5 %1. okt. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
MARIUS KLAUSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED31074940
BRIAN KYED ApSVIRKSOMHED33068050
H&H HOLDING ApSVIRKSOMHED35237879
GYALOKAY HOLDING ApSVIRKSOMHED35237895
ATIT HOLDING ApSVIRKSOMHED35238247
BIT BLUEPRINT ApSVIRKSOMHED35258027
PETER ØRNTOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED35476903

Revision

RevisorStatusPeriode
MBA STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABOphørt
21. maj 2019→15. dec. 2020
1 år 6 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
15. dec. 2020→16. dec. 2024
4 år
BTDK P/SAktiv
16. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.

Tidslinje

192

Hvad er der sket i AIRTAME ApS?

  1. 2026
  2. 2. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 27. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 20. juni 2025for 1,4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Kaas Haislund·Bestyrelse

  6. 24. marts 2025for 1,6 år siden

    Kapital ændret til 258.493 kr.

  7. 24. marts 2025for 1,6 år siden

    Vedtægter ændret

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Computerprogrammering

    621000

  9. 2024
  10. 16. december 2024for 1,9 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  11. 16. december 2024for 1,9 år siden

    Revisor tiltrådte

    BTDK P/S·Revision

  12. 4. december 2024for 1,9 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Lars Jensen·Bestyrelse

  13. 19. november 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Susanne Lund·Direktion

  14. 19. november 2024for 1,9 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Jonas Mains Gyalokay·Direktion

  15. 19. november 2024for 1,9 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Granild Colsted·Bestyrelse

  16. 19. november 2024for 1,9 år siden

    Tiltrådte som formand

    Tommy Frejlev Andersen·Bestyrelse

  17. 18. november 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Tommy Frejlev Andersen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato18. sep. 2013
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste24. mar. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab18. sep. 2013 → 31. dec. 2014
ArkivnummerApS536120
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Langebrogade 6 2
1411 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon53884852
Hjemmesidewww.airtame.com

Formål

Selskabets formål er at udvikle åbne og innovative streamingløsninger til massemarkedet.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af tre bestyrelsesmedlemmer i forening, eller Selskabets administrerende direktør og bestyrelsesformanden i forening, eller to medlemmer af direktionen i forening.

Branche

621000

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1018770209
18. sep. 2013→nu
13 år 1 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om AIRTAME ApS

Hvad laver AIRTAME ApS?

AIRTAME ApS er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udvikle åbne og innovative streamingløsninger til massemarkedet.

Hvad er CVR-nummeret på AIRTAME ApS?

CVR-nummeret på AIRTAME ApS er 35478973. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35478973.

Hvornår blev AIRTAME ApS stiftet?

AIRTAME ApS blev stiftet 18. sep. 2013 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år 1 mdr.

Er AIRTAME ApS stadig aktiv?

Ja. AIRTAME ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer AIRTAME ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes AIRTAME ApS af Danmarks Eksport- og Investeringsfond (25 %), TAN HOLDING AF 2000 ApS (10 %), ATIT HOLDING ApS (10 %), BRIAN KYED ApS (5 %), GYALOKAY HOLDING ApS (5 %) og A/S PSE NR. 5661 (5 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i AIRTAME ApS?

Ledelsen består af Jonas Mains Gyalokay (adm. dir.), Tommy Frejlev Andersen (formand), Lars Jensen (bestyrelsesmedlem), Jacob Arup Bratting Pedersen (bestyrelsesmedlem), Peter Granild Colsted (bestyrelsesmedlem) og Jonas Mains Gyalokay (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i AIRTAME ApS?

Jonas Mains Gyalokay er registreret i direktionen hos AIRTAME ApS.

Hvor mange ansatte har AIRTAME ApS?

CVR opgør AIRTAME ApS til 29 ansatte og 28 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger AIRTAME ApS?

AIRTAME ApS har registreret adresse på Langebrogade 6 2, 1411 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i AIRTAME ApS?

Den registrerede kapital i AIRTAME ApS er 258.493 kr.

Hvornår har AIRTAME ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 2. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for AIRTAME ApS?

BTDK P/S er registreret som revisor for AIRTAME ApS.

Hvem kan tegne AIRTAME ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af tre bestyrelsesmedlemmer i forening, eller Selskabets administrerende direktør og bestyrelsesformanden i forening, eller to medlemmer af direktionen i forening.

Historik5 afsnit

Adressehistorik

8

Frederiksborggade 15

København K

Vestergade 20C

København K

4 år 2 mdr.

Kuglegårdsvej 1

København K

Kuglegårdsvej 1

København K

Kuglegårdsvej 17

København K

Danneskiold-Samsøes Allé 24

København K

Danneskiold-Samsøes Allé 24

København K

2 år 1 mdr.

Langebrogade 6

København K

3 år 7 mdr.
2015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Frederiksborggade 15 2, 1360 København KKØBENHAVN
18. sep. 2013→23. feb. 2014
5 mdr.
Vestergade 20C 2, 1456 København KKØBENHAVN
24. feb. 2014→6. maj 2018
4 år 2 mdr.
Kuglegårdsvej 1, 1436 København KKØBENHAVN
7. maj 2018→29. maj 2018
22 dage
Kuglegårdsvej 1, 1434 København KKØBENHAVN
30. maj 2018→18. mar. 2019
9 mdr.
Kuglegårdsvej 17, 1434 København KKØBENHAVN
19. mar. 2019→29. jul. 2020
1 år 4 mdr.
Danneskiold-Samsøes Allé 24 1 tv, 1434 København KKØBENHAVN
30. jul. 2020→1. feb. 2021
6 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon53884852Nej
19. mar. 2019→2. maj 2019
1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
19. mar. 2019→12. mar. 2023
3 år 11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
13. mar. 2023→16. dec. 2024
1 år 9 mdr.
E-mail[email protected]Nej
17. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.
Hjemmesidewww.airtame.comNej
19. mar. 2019→nu
7 år 7 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

5
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20186654-50-9950-99
20174235-20-4920-49
20163127-20-4920-49
20152419-20-4910-19
2014129-10-195-9

Ledelse - historisk

29

Martin Kaas Haislund

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Susanne Lund

ADM. DIR. · Direktion

2 år

Peter Granild Colsted

FORMAND · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Tommy Frejlev Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Mads Tue Klarskov Petersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Attila Sükösd

DIREKTØR · Direktion

9 år 10 mdr.

Christoffer Leif Feilberg

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Brian Kyed Jeppesen

DIREKTØR · Direktion

9 år 1 mdr.

Jonas Mains Gyalokay

ADM. DIR. · Direktion

Peder Skjalm Lissner

DIREKTØR · Direktion

Lars Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Martin Henrik Wagner

ADM. DIR. · Direktion

Jonas Mains Gyalokay

FORMAND · Bestyrelse

Brian Kyed Jeppesen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 11 mdr.

Lars Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Richard Breiter

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 1 mdr.
201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Martin Kaas HaislundBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. jan. 2024→20. jun. 2025
1 år 4 mdr.
Susanne LundDirektionADM. DIR.
3. nov. 2022→19. nov. 2024
2 år
Peter Granild ColstedBestyrelseFORMAND
28. apr. 2022→18. nov. 2024
2 år 6 mdr.
Tommy Frejlev AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
28. apr. 2022→18. nov. 2024
2 år 6 mdr.
Mads Tue Klarskov PetersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. mar. 2021→24. jan. 2024
2 år 10 mdr.
Attila SükösdDirektionDIREKTØR
18. sep. 2013→4. aug. 2023
9 år 10 mdr.

Ejere - historisk

27

TAN HOLDING AF 2000 ApS

10 %

2 år 11 mdr.

BRIAN KYED ApS

10 %

2 år 11 mdr.

GYALOKAY HOLDING ApS

10 %

2 år 11 mdr.

ATIT HOLDING ApS

10 %

2 år 11 mdr.

Scale Capital Fund II K/S

5 %

2 år 11 mdr.

Danmarks Eksport- og Investeringsfond

15 %

VÆKSTFONDEN

15 %

Styrelsen for Videregående Uddannelser og Uddannelsesstøtte

5 %

2 år 9 mdr.

TAN HOLDING AF 2000 ApS

10 %

2 år 11 mdr.

BRIAN KYED ApS

15 %

4 år 2 mdr.

GYALOKAY HOLDING ApS

15 %

4 år 9 mdr.

ATIT HOLDING ApS

15 %

4 år 2 mdr.

Scale Capital Fund II K/S

5 %

Scale Capital Fund II K/S

10 %

Styrelsen for Videregående Uddannelser og Uddannelsesstøtte

10 %

1 år 8 mdr.

MARIUS KLAUSEN HOLDING ApS

10 %

5 år 4 mdr.
20162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
TAN HOLDING AF 2000 ApSVIRKSOMHED10 %
1. okt. 2021→30. sep. 2024
2 år 11 mdr.
BRIAN KYED ApSVIRKSOMHED10 %
1. okt. 2021→30. sep. 2024
2 år 11 mdr.
GYALOKAY HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
1. okt. 2021→30. sep. 2024
2 år 11 mdr.
ATIT HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
1. okt. 2021→30. sep. 2024
2 år 11 mdr.
Scale Capital Fund II K/SVIRKSOMHED5 %
1. okt. 2021→30. sep. 2024
2 år 11 mdr.
Danmarks Eksport- og InvesteringsfondVIRKSOMHED15 %
31. mar. 2023→30. sep. 2024
1 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001986388
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId272
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 00:42
Sidst opdateret12. okt. 2026, 07:35
Antal P-enheder1